Рекомендуємо прочитати

Як зупинити кров з носа швидко і ефективно

article3250.jpg

Боязнь крововтрати існує у більшої частини людей, і тому тобі дуже важливо знати, як зупинити кров з носа.

Основні помилки
Назальна кровотеча виникає з багатьох причин. Напевно у багатьох в дитинстві були сутички з ровесниками, і після сильного удару в ніс з ніздрів йшла кров. Справа в тому, що під час удару м'які тканини носа деформуються, і кров, що знаходиться в безлічі розташованих в стінках ніздрів судин, прориває їх, як наповнений водою поліетиленовий пакет лопається при падінні на асфальт.

Кров йде з носа при розриві капілярів і лицьових вен, розташованих дуже близько до носоглотки. Це настає внаслідок багатьох причин: травма, підвищений тиск, різкий перепад тиску. Є люди, які схильні до частих кровотеч - місткість їх кровоносних судин в носі більше, а лицьові вени проходять ближче, а є й ті, у яких кров носом практично ніколи не йшла.

Однак помилки у всіх людей спільні. І одна з них - відчуття страху через назальну кровотечу. Це природна людська реакція: раз йде кров, значить є пошкодження, що незрозуміло звідки з'явилися. Від страху тиск підвищується, і в результаті крізь несерйозні пошкодження людина втрачає ще більше крові, тим самим посилюючи ситуацію.

Боятися цього не потрібно. Крововтрата, хоч і виглядає досить значною, насправді не те що не смертельна - навіть не небезпечна для здоров'я, якщо вчасно зробити потрібні дії. Головна помилка - це перебування в ступорі.

Ще однією помилкою людини, що потрапила в настільки незручну ситуацію, є принцип "крові не видно - значить, все добре", що полягає в закиданні голови назад. Так, з ніздрів кров не тече - однак куди ж вона дівається? За задній стінці носоглотки вона стікає в стравохід. Навіть міцний шлунок цього може не витримати, і все скінчиться добре якщо сильною блювотою. Бували випадки, коли людей з цієї причини госпіталізували з важким нетравленням шлунка.

Правильні дії
Як зупинити кров з носа вірно? Для початку необхідно знайти вату і, скачавши її в невеликі тампони, занурити в ніздрю, що кровоточить. Голову опустити, притиснувши підборіддя до грудей. Тепер кров не витікає з носа, але й не тікає в стравохід - через деякий час почнеться гемостаз, і кров перестане текти.

Якщо ж кровотеча з якихось причин дуже сильне - ватні тампони можна просочити лимонним соком або розчином перекису водню. Лимонний сік звужує судини, частково блокуючи потік крові, а перекис здавна відома як кращий зупиняючий кров засіб.

Якщо вати під рукою немає, допоможуть і інші методи. Можна стиснути крила носа пальцями і тримати протягом декількох хвилин. Або ж можна перетягнути останню фалангу великого пальця ниткою або линвою - як не дивно, це теж сприяє припиненню назального кровотечі. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Навесні організм малюка ослаблений, і часто загальна слабкість імунітету дає про себе знати носовими кровотечами. Як з...
Що таке судома і що робити, якщо вона часто зводить ногу? Судома - це мимовільне скорочення м'яза. Вона може бути...
Scroll To Top