Рекомендуємо прочитати

Чому у дитини йде кров з носа

article3365.jpg

Навесні організм малюка ослаблений, і часто загальна слабкість імунітету дає про себе знати носовими кровотечами. Як з цим боротися?

Дійсно, весняний гіповітаміноз - найбільш часта причина носових кровотеч. При нестачі в організмі вітамінів, особливо C і A, судинна стінка стає крихкою і ламкою. При цьому будь-яке фізичне навантаження може викликати підвищення артеріального тиску і, як наслідок, розрив судин і кровотеча з носа.

Причиною частих кровотеч також можуть бути хронічні захворювання лор-органів, в першу чергу хронічні нежиті. При частих лор-захворюваннях слизова оболонка носа стоншується, і ламкість судин збільшується.

Стоншує слизову оболонку і сухе повітря в приміщеннях. Якщо ви часто користуєтеся обігрівачами, мало провітрюєте і зволожуєте приміщення, де знаходиться дитина, у нього можуть початися носові кровотечі.

До причин, за якими може йти кров з носа, відносять ще й підвищення артеріального тиску. Так проявляється вегетосудинна дистонія або ендокринні порушення.

Що робити, якщо у дитини час від часу йде носом кров?
Такі явища - привід для відвідин педіатра. Він визначить причину і рекомендує необхідні заходи: або зволожувати повітря в приміщенні і обробляти слизову маслами, щоб уникати пересихання, або шукати причину підвищення артеріального тиску. Якщо кровотеча невелике і більше не повторювалося, звичайно, не варто відразу бігти до лікаря. Але все ж скажіть про це вашому педіатру, коли в черговий раз потрапите до нього на прийом.

Перша допомога при носовій кровотечі
Підведіть дитині голову і покладіть холод на область основи носа. При цьому не можна:

- Намагатися зупинити кров, закладаючи тампони в ніс. Так можна ще більше пошкодити слизову оболонку;

- Висякувати ніс дитині. В цьому випадку тромб, який утворюється на розриві судини, зірветься, і кровотеча посилиться.

- Найчастіше носові кровотечі швидко зупиняються, якщо немає серйозної причини кшталт підвищення внутрішньочерепного тиску або хвороб лор-органів. Але якщо в перші 2-3 хвилини кровотеча зупинити не вдалося, потрібно викликати швидку допомогу.

До чого призводять часті носові кровотечі
Якщо у дитини часто йде носом кров, слід боятися хронічної анемії. Навіть якщо у дитини кровотечі зупиняються швидко, все одно потрібно звернутися до лікаря. Наступне кровотеча може не зупинитися так швидко, що призведе до зниження гемоглобіну. Навіть наявність червоних кірочок в носі є приводом замислитися. Якщо слизова оболонка пересихає, то в носі вже маються мікрокровотечі, а значить, наступним етапом може бути повноцінна носова кровотеча.

Як не допустити носових кровотеч
? У раціоні дитини має бути більше свіжих овочів і фруктів. Якщо це весна, коли сезонних овочів і фруктів ще немає, слід пропити курс вітамінів, які призначить вам педіатр.

? Часто гуляйте з дитиною на свіжому повітрі, грайте в рухливі ігри.

? Як можна частіше зволожуйте і провітрюйте приміщення, де знаходиться дитина. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Про гірудотерапію, тобто лікуванні п'явками, відомо досить давно. У середині XVIII століття п'явками досить успішно...
Плацента має губчасту будову, завдяки чому легко пристосовується до змін тиску усередині матки і тиску м'язів маткової...
Купероз проявляється у вигляді почервоніння і судинної сітки на шкірі. Він може проявиться в будь-якому місці тіла, але...
Ніколи не заливайте рослини. Коріння рослин потребують не лише у воді, але і в повітрі - тому якщо грунт постійно...
Scroll To Top