Рекомендуємо прочитати

Найбезпечніший метод корекції зору

article3382.jpg

Оптимальний для кожного пацієнта вид корекції, як правило, пропонує лікар на основі ретельної діагностики. Але все-таки найменшу небезпеку несуть ті методики, які пов'язані з корекцією оптичної системи без вторгнення всередину ока. Тобто йдеться про впливи на поверхні. Найбезпечнішим методом в світі на сьогоднішній день є лазерна корекція.

Ексимерна-лазерна корекція
Більшість пацієнтів думає, що це операція лазерним ножем. Хоча на певному етапі дійсно були придумані лазерні ножі, вони всього лише брали на себе функцію алмазного ножа. Саме його використав знаменитий доктор Федоров.

Ексимерний-лазерний вплив - це принципово інший спосіб корекції. Суть процесу полягає в випаровуванні тканини рогівки, яка в основному складається з води. Такий вплив призводить до того, що поверхня рогівки здобуває необхідний профіль. Для чого це потрібно?

При короткозорості очей подовжується, і фокус знаходиться попереду сітківки, а не на ній, через це зорове сприйняття погіршується. Для того щоб усунути короткозорість більш крута за формою рогівка повинна стати менш крутою. Нова форма рогівки направляє фокус точно на сітківку, і нормальний зір відновлюється. При далекозорості навпаки - треба зробити більш круту рогівку, щоб фокус повернувся на сітківку. Ексимерний-лазерний вплив короткофокусним - воно не призводить до нагрівання навколишніх тканин. За рахунок цього око під час операції травмується мінімально.

Приблизно 99% людей, охочих виправити зір за допомогою ексимерної-лазерної корекції, не мають протипоказань. Проте для того щоб пацієнта піддати лазерному втручанню, лікаря треба провести більше ста різних тестів і вибрати один з методів лазерної дії.

ФРК
Перший метод ФРК - фоторефрактивная кератектомія. Це операція виконується під епітелієм рогівки. Сам епітелій, захисний шар, що покриває рогівку, має товщину близько 50 мікрон. За допомогою спеціальних пристроїв він або знімається, або счищается. Далі виконується ексимерна-лазерна операція, після чого епітелій з часом наростає знову. Ці втручання проводять вже 20 років. На сьогоднішній день методику вдосконалили, а дві її модифікації отримали назви Lasek і Epilasik.

Lasek і Epilasik
Різниця в тому, що якщо при ФРК епітелій втрачається, то при нових методах захист очей зберігається. При Laseke епітелій зсувається за допомогою хімічного впливу, що дозволяє відокремити його і повернути на місце після корекції рогівки. Метод Epilasik має на увазі використання спеціального пристрою, який знімає епітелій механічно, а потім укладає назад. У цих випадках очі травмуються менше, відповідно, реабілітаційний період більш короткий.

Lasik
Світова медицина використовує ще одну методику. Називається вона Lasik (Laser in Situ Keratomileusis). При цьому операційна техніка відокремлює клаптик рогівки товщиною 90-130 мікрон, лазер працює по її поверхні, а потім цей клаптик знову лягає на своє місце. При цьому він не відділяється повністю, а відкривається частково, як кришка консервної банки. Цим методом виконується 80% всіх операцій корекції в світі. Після такої операції пацієнт відчуває неприємні відчуття всього 3-4 години. Відновлювальний період мінімальний. Тому більшість молодих людей працездатного віку віддають перевагу саме цій операції. Хоча існують, звичайно, деякі індивідуальні особливості, які вимагають інших методів проведення втручання.

Операція проходить швидко - 4-5 хвилин на кожному оці. Вона абсолютно безболісна. Анестезія місцева, крапельна. Тому, як тільки у вас з'явиться бажання не залежати від окулярів або контактних лінз, - сміливо звертайтеся до офтальмохірургів. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

І, нарешті, ми поговоримо, про підтримання специфічної структури очей - клітин, що містить зоровий пігмент родопсин. Він...
З усіх органів чуття людини очі завжди визнавалися найкращим даром і пречудовим твором творчої сили природи. Якщо ви...
Сьогодні близько 8-10% школярів молодших класів страждають на короткозорість. До старших класів таких дітей стає 23-30%....
Контактні лінзи давно увійшли в ужиток сучасної людини. Отже, давайте оцінимо: контактні лінзи за і проти. Їх користь і...
Scroll To Top