Рекомендуємо прочитати

Як зберегти зір до старості?

article2870.jpg

І, нарешті, ми поговоримо, про підтримання специфічної структури очей - клітин, що містить зоровий пігмент родопсин. Він забезпечує здатність людини бачити в сутінках і темряві. Якщо його виробляється недостатньо, то порушується сутінковий і нічний зір і розвивається стан, званий гемералопія, або курячою сліпотою. Порушення синтезу родопсину найчастіше розвивається при дефіциті вітаміну А.

Основні джерела цього вітаміну - печінка тріски, яєчний жовток, вершкове масло, риб'ячий жир. Крім того, вітамін А може синтезуватися безпосередньо в організмі з каротину. Він міститься в червоних і помаранчевих фруктах, овочах і ягодах - обліписі, шипшині, солодкому перці.

Однак найвищий вміст каротину - у моркві. Крім того, цей овоч містить анти- оксиданти, також благотворно впливають на всі обмінні процеси в очах. Важливо пам'ятати, що вітамін А належить до групи жиророзчинних, тому найкращим блюдом для очей є сира терта морква з додаванням рослинної олії, яка в 10 разів підвищує засвоєння цінного речовини.

Крім того, для здоров'я очей дуже корисні біо-флавоноїди: вони підвищують гостроту зору - як денного, так і сутінкового, активізують обмінні процеси в тканинах ока. Цими речовинами багаті чорні ягоди, особливо чорниця - до її складу входять також такі найцінніші для зору мікроелементи, як бор, марганець, мідь, титан, хром і багато інших.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

З усіх органів чуття людини очі завжди визнавалися найкращим даром і пречудовим твором творчої сили природи. Якщо ви...
Контактні лінзи давно увійшли в ужиток сучасної людини. Отже, давайте оцінимо: контактні лінзи за і проти. Їх користь і...
У кожного чоловіка є свій власний найбільш сексуальний жіночий образ і переважний сексуальний сценарій. Однак...
Очі - дзеркало душі, а гарний макіяж очей - виразний і ефектний зовнішній вигляд. За допомогою різних способів макіяжу...
Scroll To Top