Рекомендуємо прочитати

Чим небезпечне хронічне безсоння?

article2834.jpg

Дослідникам з Університету Темпл (Temple University) вдалося довести, що хронічне порушення сну, незалежно від того, з яких причин воно виникло, здатне привести до більш раннього зниження когнітивних функцій і значного зниження інтелектуальних здібностей у похилому віці.
До такого висновку дозволили прийти дані експерименту, поставленого поки що на тваринах. Вони були розділені на дві групи: в одній групі тваринам забезпечувався звичний режим зміни освітленої і неосвітленої пори часу (подібної зміні дня і ночі) по 12 годин кожного періоду, другій же скоротили період відсутності освітлення до 4 годин, що викликало значні і постійні порушення сну у тварин.
У тварин з другої групи при їх препаруванні в клітинах головного мозку були виявлені зміни кількості ТАУ – білка (пептид, що відповідає за нормальну передачу нервового імпульсу в синапсах, а також погіршення передачі поживних речовин від однієї клітини до іншої.)
Такі зміни позначилися і на здатності тварин до навчання: вони значно гірше справлялися з елементарними завданнями, були загальмовані і повільніше реагували на зовнішні подразники.
З усього вище сказаного, можна зробити висновок, що постійне порушення сну позначається на здоров'ї ЦНС на органічному рівні, приводячи до значних біохімічних змін в синаптичних зв'язках між нейронами. Проблему безсоння не можна "відкладати на потім". Порушення сну - настільки ж серйозна проблема, яка повинна бути вирішена за участю лікаря.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Для багатьох батьків сон малюка - це просто катастрофа. Одні діти можуть спати цілими днями, а інших просто не вкладеш....
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Scroll To Top