Рекомендуємо прочитати

11 перевірених способів заснути

article2841.jpg

Всі ми з дитинства знаємо про різні способи заснути, починаючи з рахунку овець і до теплої ванни з травами.
Але в сучасному темпі життя мегаполіса з його стресами, пробками і політикою у багатьох з нас всерівно з'являються проблеми зі сном. Ось 11 вірних способів, які допоможуть вам заснути:
1 . Подихайте через ліву ніздрю
Йоги вважають, що дихання через ліву ніздрю може допомогти знизити кров'яний тиск і заспокоїти вас. Пітер Сміт, сомнолог (лікар, що займається проблемами сну) радить: "Ляжте на лівий бік, пальцем закрийте праву ніздрю. Почніть повільно і глибоко дихати лівою ніздрею".
2 . Напружте м'язи, а потім розслабте
Інший експерт в питаннях здорового сну Чарльз Лінден радить лягти на спину, зробити глибокий повільний вдих через ніс і одночасно стиснути пальці на ногах, як ніби ви хочете пальцями дістати до п'ят, на видиху слід розслабити стопи.
Потім зробіть те ж саме, але вигинаючи пальці на ногах до колін. Так, по черзі треба напружувати м'язи ніг, живота, рук та обличчя. Коли ви зробите вправу з ніг до голови, ви легко заснете.
3 . Намагайтеся не заснути
Тримайте очі відкритими і говорите собі: "Я не засну!". Якщо ви накажете собі не спати, ваш організм дуже скоро засне. "Це називається парадокс сну", - говорить психотерапевт Джулі Херст. Вся справа в тому, що наш мозок не розпізнає частинки "не" в мові, тому скоро захоче спати.
4 . "Прокрутіть" у голові свій день
Згадайте всі події вашого дня в зворотному порядку. Це допоможе міцно заснути.
5 . Закотити очі
Коли ви засинаєте, ваші очі закочуються вгору. Якщо ви будете робити це, прагнучи заснути, у вас почне виділятися гормон сну мелатонін.
6 . Мрійте правильно Найкраще мріяти з використанням трьох почуттів: уявляйте запахи, смаки, звуки тактильні відчуття і візуальні картинки.
Коли ви уявляєте, що ніжитеся на березі моря, ви можете відчути легкий вітерець, крики чайок і відчуття солі на шкірі. Це сильна медитація, яка допоможе вам заснути і спати солодко.
7 . Дихальна медитація
Медитація дозволить вам відчути всеохоплююче почуття спокою. Сядьте, розслабте тіло (міміку, щелепу, очі теж) Вдихніть носом так глибоко, наскільки це можливо. Коли будете видихати - наспівуйте звук "хмм". Відчувайте, як вібрують голосові зв'язки. Зробіть шість таких вдихів - видихів, посидьте кілька секунд у спокої і скажіть собі: "Я готовий до сну".
8 . Натисніть на "точки сну"
Покладіть великий палець на точці між бровами у верхній частині носа. Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази.
Потім, сидячи на краю ліжка, покладіть праву стопу поперек свого лівого коліна і натисніть на точку між великим пальцем ноги і сусіднім. Натисніть на це місце протягом 20 секунд, різко відпустіть і повторіть два рази. Сидячи в цьому положенні, знайдіть точку над нігтем другого пальця правої ноги. І натисніть на цю точку 3 рази по 20 секунд.
9 . Створіть "тумблер сну"
У той час, коли у вас немає проблем зі сном, робіть якусь незвичайну маніпуляцію зі своїм тілом перед сном: щипати себе за щоку або доторкніться до кінчика носа. Важливо робити це зосереджено й багато ночей поспіль. "Якщо у вас з'явиться безсоння, ви зможете використовувати цей трюк. Дія, яку ви багато разів робили перед сном, допоможе вам заснути", - говорить гіпнотерапевт Шарон Стайлз.
10 . Сповільніть дихання
Коли ви спите, ваше дихання сповільнюється. Тому, коли ви хочете зануритися в сон, сповільніть подих. Подихавши глибоко і повільно, протягом семи хвилинного циклу, ви підете в "сонне царство".
11 . Напишіть список справ
Часто люди не можуть заснути тому, що вони думають про завтрашні плани. Якщо ви "викинете" з голови думки "як би нічого не забути" і перенесете їх на папір, ваш сон стане більш якісним.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Для багатьох батьків сон малюка - це просто катастрофа. Одні діти можуть спати цілими днями, а інших просто не вкладеш....
Scroll To Top