Рекомендуємо прочитати

Грейпфрутовий сік підсилює дію препаратів для лікування раку

article3016.jpg

Група вчених з чиказького Медичного університету, очолювана Еврой Коен, дійшла висновку, що грейпфрутовий сік покращує дію препарату сиролімусу, який призначають онкохворим. Сиролімус надає багатогранну дію на організм. Його застосовують, як протигрибковий препарат, як потужний імунодепресант, а також при пересадці органів, щоб запобігти їх відторгнення. Завдяки тому, що склянка соку посилює дію сиролімусу, можна скоротити дозування препарату на третину, що дозволило б уникнути побічних дій від повної дози препарату. Вчені продовжили дослідження, щоб з'ясувати дію грейпфрутового соку з іншими медикаментозними засобами, призначеними для лікування онкологічних захворювань.

У ході досліджень з'ясувалося, що грейпфрутовий сік може чинити негативний вплив на організм. Так, сік грейпфрута сприяє уповільненню всмоктування деяких ліків в кров. Сік блокує ферменти в стінках кишечника, тому препарати здатні накопичуватися в крові, створюючи небезпечний, токсичний рівень. До таких препаратів належать валіум і золофт, що застосовуються для лікування психіатричних захворювань, знеболюючий препарат метадон і статини, що використовуються для зниження холестерину в крові.

Сиролімус застосовується при різних видах онкології, особливо при злоякісних утвореннях мозку і раку крові. Щоб препарат дав добрі результати необхідно приймати до 80 мг на тиждень. Але вже при 45 мг у хворих виникають серйозні побічні явища з боку шлунково-кишкового тракту. Дослідження показали, що у хворих, які запивали сиролімус склянкою грейпфрутового соку, спостерігалося посилене поглинання препарату. Крім того, ефект досягався при дозуванні 35 мг на тиждень.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Аднексит

В рoздiлi - Хвороби
Аднексит (запалення придатків) може бути однією з основних причин жіночого безпліддя. Неуважність до свого здоров'я...
Слово «лишай» відлякує багатьох людей. Лишай асоціюється із захворюванням, яке поширюється серед людей і передається...
Які хвороби криються в роті і як їх визначити. Рот - дзеркало безлічі хвороб. Але оскільки ви прийшли до стоматолога,...
Нетримання сечі у чоловіків - це захворювання, яке піддається лікуванню. Визначити метод лікування нетримання сечі Вам...
Scroll To Top