Рекомендуємо прочитати

6 кращих продуктів для заміни м’яса.

article2866.jpg

Популярна думка про те, що вітаміни і білки, які містяться в м'ясі не мають альтернативи, фахівці зі здорового харчування вважають це, ні чим іншим, як оманою. У рослинній їжі насправді ж знаходяться всі необхідні для організму білки і мікроелементи.

Боби.
У рослинному світі бобові - рекордсмени за вмістом білка. Відсоток протеїну той же самий, що і в м'ясі - десь 20%. Крім того, боби містять необхідні організму вітаміни А, В1, В2, В6, С, РР, а також такі важливі мінеральні речовини, як фосфор і залізо. У білках бобів бракує декількох незамінних амінокислот, тому страви з них необхідно чергувати з кашами, де окрім вуглеводів теж присутні білки. Доповнюючи один одного ці продукти дадуть організму необхідний білковий набір.

Тофу.
Відомий під цією назвою сир з ферментованого соєвого молока містить 9 амінокислот і є ідеальною альтернативою молоку завдяки високому вмісту кальцію.

Соєвий соус.
Може замінювати одночасно сіль, масло, приправи, майонез і плюс до цього не містить холестерину. Рекомендується вживати людям, у яких харчова алергія на білки тваринного походження, а також хворіючих ожирінням. Також соєвий соус корисний для людей страждаючих хворобою серцево-судинної системи: ішемічна хвороба, гіпертонія, атеросклероз, відновлення після інфаркту міокарда.

Горіхи.
Залежно від виду містять 20-30% найчистішого білка. Але не можна зловживати продуктом - жиру в горіхах з надлишком.

Насіння.
Насіння соняшнику складаються з білка на 24%, а лляне насіння по концентрації омеги - 3 перевершує навіть рибу. Інші цінні компоненти насіння - кальцій, цинк, магній.

Гриби.
Також багаті білками, але варто уникати грибів в маринованому або сушеному вигляді, адже зайвий оцет і консерванти організму ні до чого.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Вегетаріанство знаходиться в списку найбільш древніх і відомих течій альтернативного харчування. Але якщо ...
Дуже проста, смачна і швидка їжа)))...
М'ясо - це цінний продукт харчування, оскільки в ньому міститься багато тваринного білка, який є основним структурним...
Оскільки харчування є дуже важливим під час вагітності, то необхідно приділити належну увагу складанню меню для...
Scroll To Top