Рекомендуємо прочитати

Термообробка їжі

article3311.jpg

Давайте докладніше розглянемо цей процес. Що в ньому є позитивне, а що негативне. Яка мета термообробки? Які плюси висуває нам наука?

1. Збільшення засвоюваності.

2. Розм'якшення, що робить їх доступними для розжовування.

3. Руйнування шкідливих мікроорганізмів і токсинів, що продовжує їх термін зберігання.

4. Урізноманітнити смак продуктів, щоб знизити їх «переїдання».

Розглянемо плюси. Те, що робить термообробка - ведмежа послуга людському організму. А доступність для розжовування хіба може бути позитивним критерієм? Навіщо приймати в їжу ті продукти, які ми не в змозі розжувати? А прийом м'якої їжі не може привести до ослаблення зубів і ясен? Як бачите, питань про корисність виникає більше, ніж відповідей по комфорту. Легко засвоюється і легко розжовується - але чи корисно це?

Наступний «плюс» - збільшити термін зберігання. Цей плюс для торгівлі, але не для здоров'я. Продукт, що сприяє росту шкідливих бактерій, сприятиме зростанню гнильної мікрофлори всередині нашого кишечника. Так чи треба його зберігати і вживати? До того ж мікрофлорі здорової людини не зможе завдати шкоди невелика кількість токсинів і мікроорганізмів, що живуть на фруктах і овочах. Термообробка зовсім не потрібна.

І останній «плюс» - позбавлення від «переїдання» - відноситься до смакового сприйняття продуктів і тільки підсилює смакову залежність. Цей «плюс» підштовхує людину ставитися до їжі, як до джерела задоволення, але не як до потреби організму.

Давайте розглянемо детальніше, про яку втрату поживних речовин побіжно згадали автори.
Всі вітаміни і мікроелементи знаходяться в сирому продукті у зв'язаному стані і тому легко засвоюються організмом разом з тим, з чим вони пов'язані. Але термообробка розриває такі зв'язки, і даремні мінерали, що надійшли до нас в організм з вареною їжею, вийдуть з нього Незасвоєні. В цьому і полягає фокус того, що в м'ясі заліза більше, ніж в яблуці, але засвоюється воно краще з сирого яблука.

Сама термообробка страшна не тільки руйнуванням зв'язків вітамінів і мікроелементів. Вона повністю знищує ензими - ті самі сполуки, здатні розчиняти їжу, з якою вони надходять. Крім цих руйнівних наслідків, термообробка веде до утворення нових хімічних сполук, не властивих живій природі. Чим довше проходить термообробка, чим вище температура, тим більше все нових і нових сполук ми отримаємо в їжу. Варимо ми при температурі 100 градусів, смажимо при 200-250. В каструлях і сковорідках йдуть хімічні перетворення і синтез сполук, абсолютно не придатних в їжу, а іноді і дуже шкідливих. В реакції беруть участь не тільки продукти, а й сама посуд.

І якщо нагрівання вуглеводів і білків веде до їх руйнування і безперешкодному всмоктуванню в кров, то нагрівання жирів не так необразливо. Ось лише невеликий перелік синтезованих в процесі термообробки продуктів: транс-жири, трансізомери, канцерогени, вільні радикали, діоксин, високоактивні перекісні радикали, гидроперекиси, епоксиди. Ці речовини не мають нічого спільного з життям і є отрутою. До речі, маргарин - це транс-жир. Використовують його так широко з однієї причини - його не їдять навіть бактерії. Він в нашому організмі - як пластик в природі. Він не псується, не твердне і не тане при кімнатній температурі. Кондитерські вироби на маргарині довго зберігаються і не міняють зовнішній вигляд. Але може є хоч якась користь? Наведу цитату знову з тієї ж книги:

«У харчуванні має значення не тільки кількість, а й хімічний склад ліпідів (жирів), особливо вміст поліненасичених кислот .... Більше 50 років тому була показана необхідність цих найважливіших структурних компонентів ліпідів для нормального функціонування і розвитку організму. Вони беруть участь в побудові клітинних мембран, в синтезі простагландинів (складні органічні сполуки, які беруть участь в регулюванні обміну речовин в клітинах, кров'яного тиску, агрегації тромбоцитів), сприяють виведенню з організму надлишкової кількості холестерину, попереджаючи і послаблюючи атеросклероз, підвищують еластичність стінок кровоносних судин. При відсутності цих кислот припиняється ріст організму і виникають важкі захворювання. Але ці функції виконують тільки цис-ізомери ненасичених жирних кислот.»

Хочу звернути на маленьку приставочку «цис». Вона означає структуру, притаманну природним об'єктам. Живим. Висновки робіть самі. Навіть жири нам потрібні тільки живі і тільки природні. А звідки їх краще отримувати? Для порівняння наведу цифри. У рослинних оліях 50-60% поліненасичених жирних кислот, а в яловичому жирі - 0,6%. Так що корисніше - сирі насіння або м'ясо?

І по вуглеводах. Термообробка розм'якшує і руйнує харчові волокна. А вони є головною їжею наших союзників - лакто і біфідобактерій. Але це ж нечесно! Вони для нас і вітаміни, і амінокислоти, і імунний захист, а ми?

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Грязелікування, воно ж лікування грязями, відомо з глибокої давнини. Досить згадати древніх єгиптян, які...
Жіноче лібідо може залежати як від спадковості, так і від виховання і життєвого досвіду. Сексуальний потяг, не...
Виглядати в очах оточуючих на всі сто без красивого, доглянутого волосся просто неможливо. Щоб наше волосся було...
Чим хороша бобова дієта? Тим, що вона відмінно насичує, дозволяє тривалий час не відчувати почуття голоду, завдяки...
Scroll To Top