Рекомендуємо прочитати

Чим небезпечні домашні пологи

article3351.jpg

Домашні пологи з кожним роком стають все популярнішими і популярнішими. Домашніми прийнято вважати пологи, які проходять поза стінами медичного закладу.

Супровід домашніх пологів, як правило, здійснюється так званими «духовними акушерками». Ця назва акушерки отримали тому, що, на їх думку, головним у пологах є правильний духовний настрій породіллі, а не її фізичний стан.

Необхідно враховувати той факт, що «духовні акушерки» здатні виявляти потужний тиск на психіку породіллі, оскільки прекрасно можуть враховувати нервово-психічний стан жінки.

Сучасні акушери-гінекологи дуже часто не підтримують тих жінок, які приймають рішення народжувати вдома, і вважають, що вони в момент прийняття рішення перебувають ніби під гіпнозом. Багато фахівців, які ведуть курси підготовки до пологів і є прихильниками домашніх пологів, здатні переконати жінку у необхідності домашніх пологів. Але, в будь-якому випадку, приймаючи рішення про домашніх пологах, жінка повинна дуже добре подумати і зважити всі за і проти.

Проблема полягає в тому, що дуже багато вагітних, приймаючи рішення про домашні пологи, не усвідомлюють небезпеку ситуації і об'єктивно не враховують стану свого здоров'я і характер перебігу вагітності.

Чим можуть бути небезпечні домашні пологи? В першу чергу тим, що хід пологів заздалегідь передбачити не можливо і якщо виникне те чи інше ускладнення в пологах, то поряд не буде кваліфікованого медичного персоналу та необхідного обладнання. При цьому породіллі або новонародженого не буде вчасно надана необхідна екстрена кваліфікована допомога.

Безумовно, домашні пологи можуть забезпечити психологічний комфорт породіллі та дитини. Але при цьому необхідно враховувати, що і в пологовому будинку можна почувати себе добре, якщо поруч знаходяться ті, хто здатний адекватно оцінювати ситуацію і надавати необхідну допомогу. Сьогодні нікого вже не здивуєш комфортними родовими боксами і присутністю поруч чоловіка або когось з близьких. Просто необхідно заздалегідь подбати про вибір хорошого пологового будинку.

Що стосується стресу для дитини, то поява на світ завжди є стресом для новонародженого не залежно від того, народився він удома або в пологовому будинку.

Дуже важливо розуміти, що під час пологів можуть виникнути різні непередбачувані ситуації, коли дуже важливим фактором є час. Дуже часто трапляється так, що породіллі або дитині може знадобитися екстрена допомога. В пологовому будинку, на відміну від домашніх умов, є все необхідне для надання необхідної допомоги в пологах - обладнання, ліки, інструменти, і, звичайно ж, досвідчені лікарі.

Навіть якщо вагітність протікала без єдиного ускладнення, все одно домашні пологи можуть нести ризик. Будинки часто відсутні стерильні умови для появи дитини на світ. До того ж, під час пологів можуть знадобитися не тільки акушерка або гінеколог, але також і неонатолог, анестезіолог чи реаніматолог. Під час пологів жінка може втратити багато крові і їй знадобитися екстрене вливання крові. Це можна провести тільки в стінах пологового будинку.

Домашні пологи є небезпечними, оскільки в будь-який момент може виникнути необхідність у проведення операції кесаревого розтину. Кожна вагітна повинна знати, що тільки в пологовому будинку лікарі та медперсонал несуть юридичну відповідальність за здоров'я жінки і дитини.

В пологовому будинку, так само як і вдома, жінка може вести себе активно і невимушено - приймати будь-яке зручне положення, правильно дихати, ходити, лежати у ванні, співати, робити масаж і навіть приймати їжу, коли захоче.

Прихильники домашніх пологів впевнені в тому, що пологи в пологовому будинку проводять виключно з медикаментозним втручанням. Породілля повинна розуміти, що жоден лікар не буде призначати медикаменти або маніпуляції без конкретних для цього медичних показань.

У тому випадку, якщо майбутня мама хоче народжувати вдома, то ніхто не має права їй це заборонити. Але, при цьому необхідно обов'язково враховувати, що таким чином жінка піддає ризику своє здоров'я і здоров'я майбутньої дитини.  

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
При пологах у жінки часто трапляються розриви, після чого накладаються шви. Найчастіше такі розриви трапляються в...
Scroll To Top