Рекомендуємо прочитати

Початок пологів

article3113.jpg

Пологи - фізіологічно складний процес, в результаті якого відбувається народження дитини і вигнання посліду. У нормі родова діяльність повинна початися наприкінці 40-го тижня вагітності. Саме до цього часу людський ембріон завершує свій розвиток, перетворюючись на дитину, готову до життя поза материнським організмом. Пологи, що відбуваються в нормальні терміни, носять назву термінових. Але бувають випадки, коли діти з'являються на світ раніше - на 28-37-му тижні вагітності. Такі пологи, залежно від часу настання і ступеня фізіологічної зрілості плода, можуть носити різні назви: або ранніх, або передчасних.

Пологи, що наступили пізніше 41-го тижня вагітності, називаються пізніми.
Точну причину запуску механізму пологів назвати неможливо. На цей предмет існує безліч різних і досить суперечливих теорій. Однак деякі зміни в організмі жінки, які відбуваються в самому кінці вагітності, дозволяють досить точно прогнозувати швидке настання пологової активності.

Причому ці зміни спостерігаються у всіх системах і органах жінки, але особливо помітними вони бувають в статевих органах вагітної.
Зміни стають помітними приблизно за 14-15 днів до пологів. Найперша ознака наближення пологів пов'язаний з диханням: жінці стає легше дихати, так як приблизно в ці терміни вагітна матка починає опускатися і чинить менший тиск на діафрагму. При цьому нижня частина легенів розправляється, за рахунок чого обсяг вдиху-видиху різко збільшується.

Наступною ознакою наближення пологів є підвищена збудливості матки. Це проявляється в її слабких скороченнях, які називаються переймами-провісниками. На відміну від справжніх переймів вони безболісні і нерегулярні.

Приблизно за тиждень до пологів шийка матки коротшає і розм'якшується, а її канал стає ширше. Зміни шийки можуть проявлятися у вигляді слизових виділень з піхви, які є вмістом цервікального каналу, тобто слизовою пробкою, що під час вагітності оберігає матку від проникнення інфекції.

В останні дні вагітності організм жінки виводить велику кількість води, тому незадовго до пологів у багатьох жінок спостерігається втрата ваги.
З усіх перерахованих вище змін найбільш ймовірними і типовими ознаками наближення пологів є відходження слизової пробки і перейми-провісники.

Внутрішні зміни в органах і системах породіллі
Всі зміни, що відбуваються під час вагітності в жіночому організмі, спрямовані на фізіологічний розвиток плоду та підготовку матері до майбутніх пологів. По завершенні цього періоду в мозку майбутньої породіллі формується окремий осередок збудження, що носить назву «родова домінанта». Значення цього нового утворення таке: родова домінанта посилає нервові імпульси іншим органам тіла, чия робота змінюється, забезпечуючи нормальний процес народження нової людини.

Підвищується збудливість м'язового апарату матки і деяких відділів межуточного і спинного мозку вагітної. У другому періоді пологів здатність матки до скорочень досягає максимально високого рівня. У крові породіллі виявляється величезна кількість гормонів та інших біологічно активних компонентів, які говорять про посилену роботу надниркових залоз та інших не менш важливих секреторних залоз.

Зміни нервово-гормонального фону вагітної певним чином діють на матку, посилюючи і збільшуючи її скоротливу здатність.
Протягом усього періоду пологів, особливо в момент вигнання плоду, у породіллі різко зростає потреба в кисні, що говорить про прискорення обміну речовин. Всі описані зміни в організмі матері вкрай необхідні для нормального функціонування матки протягом усього періоду родової діяльності. З боку життєво важливих органів породіллі також спостерігаються деякі серйозні зміни. Так, прискорене серцебиття або підвищення артеріального тиску під час переймів говорять про посилену роботу серцево-судинної системи.

У післяпологовому періоді, коли матка значно скорочується, зменшується в розмірах і перестає тиснути на кровоносні судини черевної порожнини, судини розправляються, збільшуючись в діаметрі до нормального розміру. Але в результаті відновлювальної роботи організму до серцевого м'яза надходить менший об'єм крові. При цьому у породіллі може розвинутися так звана компенсуюча тахікардія, тобто незвично часте серцебиття, яке в нормі швидко проходить без застосування будь-яких лікарських засобів.

У здорової жінки робота серцево-судинної, дихальної та багатьох інших систем і органів після пологів швидко приходить в норму.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Вам все жахливо набридло, хочеться якомога скоріше зустрітися з довгоочікуваною дитиною, і взагалі - ми ж не слони, щоб...
В період вагітності в організмі жінки відбуваються величезні зміни, як на фізиологічному, так і на психологічному...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Scroll To Top