Рекомендуємо прочитати

Скорочення матки після пологів

article1324.jpg

Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення функціонування всіх органів і систем потрібно кілька місяців. Найбільше часу на відновлення потрібно матці, так як вона травмується найбільше, крім того, необхідно постійне спостереження акушера-гінеколога і коректний догляд.

Як швидко скорочується матка після пологів

Шийка матки відразу після завершення пологів може скорочуватися досить слабо, розвиваються скорочення тільки під кінець післяпологового періоду. Як тільки пройшли пологи, діаметр входу в канал шийки (маточного внутрішнього зіва) складає близько 11-12 см, завдяки чому в разі потреби можна прибрати з порожнини матки залишки посліду, ввівши туди руку. До початку другої доби матковий внутрішній зів значно знижується (ввести можна тільки два пальці), а через три доби матковий зів стає прохідними тільки для одного пальця. Що стосується зовнішнього маточного зіва, то він закривається через півтора тижні після завершення пологів.

Відновлення матки після пологів йде відносно швидко. Після пологів довжина порожнини матки становить від 15 до 20 см, вага - близько кілограма, а поперечний розмір - 12-13 см. Через добу приблизно на 2 см знижується рівень стояння дна матки, до шостого дня він досягає приблизно половини відстані від лобка до пупка . Нижче рівня лобка дно матки опускається десь на 10-у добу. Через тиждень після завершення пологів вага матки знижується до 500 г, через два тижні - 300 г, а в кінці періоду після пологів матка повинна важити близько 55-60 г.

В залежності від характеру перебігу вагітності і пологів, темпи відновлення матки можуть бути різними.

Що відбувається з маткою в період відновлення

Коли м'язи матки скорочуються, то відбувається здавлювання лімфатичних і кровоносних судин, в результаті чого частина з них пересихає.

Клітини, які знову утворилися під час вагітності, розсмоктуються і гинуть, а ті що залишилися стають менші за розміром.

Внутрішня маткова поверхня після минулих пологів є рановою обширною поверхнею, при цьому найбільші зміни видно там, де кріпилася плацента і тепер наявна велика кількість затромбірованних судин. Внутрішня поверхня після пологів практично повністю покрита згустками крові та уривками плодові оболонки.

Якщо період після пологів протікає нормально, то порожнину матки може залишатися стерильною протягом 4-5 днів. У цей період велике значення для очищення порожнини матки має фагоцитоз, а також позаклітинний протеоліз.

Маткові виділення є рановим секретом і мають назву «лохи». У перші дні після завершення пологів маткові виділення йдуть кров'янисті, через велику кількість домішків крові, за 4-5 дня їх характер змінюється на серозно-сукровичні і в них підвищується рівень лейкоцитів, а після другої-третьої тижня вони стають світлими і рідкими. Після п'ятого тижня виділення перестають йти.

Внутрішня оболонка (епітелій) матки відновлюється після того, як будуть відторгнуті залишки плодові оболонки, які могли залишитися після пологів. У більшості випадків це відбувається до кінця третього тижня, а в тому місці, де була прикріплена плацента - тільки до самого кінця періоду після пологів.

Як прискорити скорочення матки

Скорочення матки починається відразу ж після того, як пройшли пологи. У цей період потрібно щоб її дно було щільним, якщо це не так, то можлива наявність зниженою скорочувальної функції матки. У даному випадку може допомогти масаж матки, що проводиться зовнішнім шляхом через черевну передню стінку.

Скорочення матки супроводжується хворобливими відчуттями, які можуть посилюватися в період лактації. Для прискорення процесу в перший день на живіт жінки кладуть холодну грілку і прописують препарати, які стимулюють скорочення.

Якщо біль дуже сильна, то допустимо вживання спазмолітичних і знеболюючих препаратів, проте в багатьох випадках це не є необхідним. Щоб попередити можливі післяпологові ускладнення, слід дотримуватися всі необхідні правила гігієни.

Після третього дня жінка поступово починає рухатися більше, що сприяє прискоренню процесу скорочення матки.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Сьогодні пологи шляхом кесаревого розтину — далеко не рідкість, причому операцію часто проводять не по показаннями,...
Кожна жінка яка піклуються про своє здоров'я повинна приділяти увагу догляду за інтимною зоною свого тіла. А чи знаємо...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Scroll To Top