Рекомендуємо прочитати

Коли робити тест на вагітність? Що покаже тест на вагітність до затримки?

article3478.jpg

Тести на вагітність, що продаються в аптеках і супермаркетах, — просто геніальний винахід, разюче полегшує життя жінкам. Завдяки таким простим індикаторам кожна з нас може самостійно в домашніх умовах дізнатися практично напевно — є вагітність або її немає. Їх точність за різними даними досягає 97-99%, тобто в переважній більшості випадків на результат такого тесту можна покластися.

Однак, незважаючи на уявну простоту методу, потрібно розуміти, що використовувати його потрібно точно по інструкції і вчасно. Саме питанню часу і буде присвячена наша стаття: ми спробуємо відповісти на питання, на який день тест на вагітність покаже достовірний результат.

Як працює тест?
Для того щоб з'ясувати, на який день тест на вагітність буде правдивим, необхідно хоча б у загальних рисах знати, що він визначає.

Класичний тест на вагітність виглядає як картонна смужка з покриттям, де нанесений спеціальний реактив. Саме цей реактив змінює свій колір, коли на нього потрапляє сеча, що містить підвищену кількість хоріонічного гонадотропіну (ХГ) — особливого гормону, який починає продукуватися практично відразу після запліднення. Але чи означає це, що можна робити тест на вагітність до затримки менструації? Адже ХГ є в організмі жінки вже на першому ж тижні вагітності.

При настанні вагітності гормон ХГ, з'являючись в крові спочатку в незначних кількостях, протягом перших тижнів збільшує свою концентрацію в тисячі разів. Класична тест-смужка не настільки чутлива, щоб реагувати на мінімальну кількість гормону. У середньому потрібно від 10 до 14 днів, щоб концентрація ХГЛ досягла межі чутливості тесту. Для більшості жінок цей час збігається з початком очікуваної менструації, тому при використанні тест-смужки перше домашнє дослідження з її допомогою доцільно проводити не раніше, ніж на перший день затримки початку менструального циклу.

У продажу є і більш досконалі тести на визначення вагітності. Для тих, кому питання, через скільки днів можна робити тест на вагітність, не дає спокою, існують струменеві тести. Їх принципова відмінність саме в чутливості, яка в цьому випадку досить висока і дозволяє отримати позитивний результат за 4-5 днів до дати очікуваного початку чергової менструації. Крім того, такий тест кілька більш зручний у застосуванні, але і коштує він на порядок дорожче.

Тепер питання «коли робити тест на вагітність» не представляє для нас складнощів: все вище сказане говорить про доцільність проведення дослідження не раніше першого дня настання менструації. Однак ми маємо справу не з технікою, де все точно вивірене і визначено — ми говоримо про живих людей, кожен з яких індивідуальний. Мало того, навіть у самої здорової жінки з правильною регуляцією циклу терміни овуляції і імплантації яйцеклітини можуть раз від разу відрізнятися. Це буде залежати від стану імунітету, вікових змін, коливань настрою, атмосферних впливів, стресів ... та хіба мало ще від чого!

Говорячи про середні величини стосовно до людини, не варто забувати про варіативності — мінливість процесів в організмі людини. Таким чином, для деяких жінок тест на вагітність до затримки менструації цілком може показати виражену другу смужку, як вказівку на наявність вагітності, іншим же — може знадобитися почекати ще кілька днів, перш ніж тест, нарешті, «відчує» підвищений вміст ХГЛ. Тепер розглянемо ті ситуації, коли термін визначення вагітності за способом домашньої тест-смужки може відрізнятися від середньої величини.

Короткий менструальний цикл
У жінок, менструальний цикл яких коротше 24 днів, може змінюватися і термін реагування тесту на підвищений рівень ХГЛ. Однак ці зміни виражені слабо з тієї причини, що друга фаза циклу, наступаюча після овуляції, за тривалістю приблизно однакова для всіх жінок: і з нормальним, і з довгим, і з коротким циклом.

Менструальний цикл більше 32 днів
У деяких жінок нормальні місячні приходять через 32 дні і більше. Таким «щасливчикам» може здатися, що тест на вагітність можна робити й раніше. Але далеко не завжди це так: цикл подовжується головним чином за рахунок першої половини циклу, коли ендометрій готується до імплантації яйцеклітини, друга ж половина залишається в межах середніх значень: 12-14 днів. Тобто при циклі, скажімо, 34 дні на частку першої фази припадає близько 20 днів, інші 14 днів — на другу. Тобто і в цьому випадку відповідь на животрепетне питання, через скільки тест покаже вагітність, буде тим же — в перші дні після затримки.

Фізіологічні коливання менструального циклу
Ні для кого не секрет, що у жінок бувають фізіологічні коливання тривалості циклу. Причинами можуть бути критичні стреси, простудні та інші захворювання, прийом деяких лікарських засобів.

Навіть якщо жінка з упевненістю може стверджувати, що все життя місячні ходять «як годинник», то і в цьому випадку не можна виключити одиничні коливання тривалості менструального циклу. І ось тут зміна термінів реагування тесту на вагітність може виявитися істотним: жінка, яка очікує менструацію, як зазвичай, на 28 день, може не підозрювати, що овуляція наступила на кілька днів пізніше. Провівши тест на 29й день, навіть при настанні вагітності вона може отримати негативний результат, так як рівень ХГЛ ще не встиг набрати достатню концентрацію.

Отже, коли можна робити тест на вагітність?
Підсумувавши все сказане, спробуємо сформулювати поради, що стосуються часу проведення тесту на вагітність.

- Самим раннім доцільним тестом можна вважати дослідження, проведене в перший день затримки менструацій.
- Якщо ви не в силах терпіти невідомість і п'ять днів зайвого очікування позбавляє вас можливості нормального життя, то використовуйте більш чутливі струменеві тести: при циклі 28 днів з їх допомогою вагітність можна визначити вже на 23-24 день.
- Коли робити тест на вагітність? Та хоч щодня! Нетерплячим можна спробувати звичайну тест-смужку ще до дати очікуваної менструації: комусь може принести непередаване задоволення щоденне дослідження з поступовим появою слабкої полосочки до яскраво виражених ознак позитивного тесту.
- Тест можна взагалі не робити, а відразу піти до лікаря або здати аналіз на ХГЧ. Багато гінекологів, правда, самі рекомендують це домашнє дослідження, але воно не є строго обов'язковим.

Жіночі примхи

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відсутність овуляції - є однією з причин безпліддя. Зараз одним з найбільш поширених методів лікування безпліддя є...
Безумовно, найкращий спосіб зрозуміти, що жінка хоче сексу - це коли вона підходить і виразно заявляє про свої наміри....
Здатність до відтворення роду — це одне з найголовніших людських достоїнств. Недарма безпліддя у всі часи вважалося...
Більшість жінок знають, що вони вагітні ще до проходження тесту. Але деякі можуть отримати помилковий негативний...
Scroll To Top