Рекомендуємо прочитати

Перший раз до гінеколога

article3473.jpg

Ваша вчорашня малятко виросло? Разом з перетворенням дівчинки в жінку приходить ряд нових турбот. Однією з таких є перше в житті відвідування гінеколога. Перший візит до гінеколога дуже часто сильно впливає на те, як надалі складуться відносини жінки з гінекологами. Зрозуміло, що дуже багато залежить саме від самого лікаря – гінеколога, від його ставлення до дівчини. Однак і від мами залежить дуже і дуже багато – адже саме вона повинна правильно підготувати доньку і розповісти їй про всі особливості гінекологічного огляду жінки.

Дуже часто дівчинка всіма правдами і неправдами намагається уникнути візиту гінеколога, влаштовуючи при цьому страшні істерики. Дуже багато дівчат не хочуть оглядатися перший раз у гінеколога, онлайн консультації вважаючи більш прийнятними. Як правило, подібне почуття протесту виникає в двох випадках:

1. Страх. Дівчина може відмовлятися від відвідування гінеколога в тому випадку, якщо вона відчуває страх перед медичними маніпуляціями або збентеження. Мама повинна дуже докладно описати дочці все, що буде відбуватися з нею на медичному огляді у гінеколога. Дуже важливо донести до свідомості дочки інформацію про те, що гінекологічні огляди необхідні для підтримки жіночого здоров'я, і що всі жінки час від часу відвідують гінеколога.

2. Ранній початок статевого життя Ще однією часто зустрічається причиною відмови дівчини від огляду гінеколога є страх, що батьки дізнаються про те, що вона веде статеве життя. Головна помилка багатьох батьків – недооцінювання віку своєї дочки. Реалії сучасного життя такі, що дуже багато підлітків починають вести статеве життя досить рано – у 15-16 років. І нічого вже тут поробити не можна. Спокійно скажіть дочки, що ви зрозумієте її в будь-якому випадку, і ні карати, ні лаяти її не станете.

І дійсно – постарайтеся взяти себе в руки і впоратися з емоціями. Ніякими криками і покаранням невинність дочки ви вже не повернете. А ось зіпсувати відносини дуже навіть ймовірно. Краще скористайтеся приводом і поговоріть з дочкою про особисту безпеку і засоби запобігання.

У даній статті дані відповіді на ті питання, які зустрічаються найбільш часто. І якщо ваші стосунки з дочкою, по яких – небудь причин не розташовують до відвертих бесід, ви завжди можете дати почитати їй цей матеріал, з якого вона і отримає відповіді на її запитання.

Коли повинен бути перший огляд?
Будь-яка мама повинна пильно спостерігати за розвитком дівчинки і її здоров'ям. Існують певні етапи нормального процесу дорослішання дівчинки:

- Приблизно в 8 – 12 років у дівчинки з'являються перші незначні виділення зі статевих органів – мама може помічати їх сліди на нижній білизні дочки.
- Приблизно в 9 – 11 років з'являється Оволосененіе статевих органів, а пахв – в 11 – 15 років.
- Перша менструація в нормі повинна з'явитися між 11 і 15 роками.

У тому випадку, якщо розвиток дочки не відповідає віковим рамкам, або ж маму щось турбує в стані своєї дочки, вона повинна звернутися за допомогою до дитячого лікаря – гінеколога.

В ідеалі, в тому випадку, якщо дівчину не турбують ніякі проблеми в інтимній сфері, перший візит до лікаря – гінеколога відбувається приблизно в 18 років, або за кілька місяців до настання планованої статевого життя. Проте останнім часом розвивається тенденція, коли гінекологічні огляди включаються в планову диспансеризацію старшокласників у школі. Батьки дівчини повинні пам'ятати про те, що вони мають повне право відмовитися від огляду гінеколога.

Пам'ятайте також про те, що якщо дівчина вже досягла статевої зрілості, дні відвідування лікаря також мають значення – найбільш доцільно відвідувати гінеколога через кілька днів після закінчення менструації, або за тиждень до її початку. Йти до лікаря під час менструації нерозумно. Зрозуміло, це стосується тільки профілактичних оглядів. У тому ж випадку, якщо дівчину щось турбує – сильні больові відчуття, занадто рясна кровотеча або кровотеча, не пов'язане з менструальним циклом – необхідно звернутися до лікаря – гінеколога якнайшвидше.

Однак існує ряд випадків, в яких звернення до гінеколога необхідно задовго до 18 – річного віку. До подібних випадків відносяться:

- Ранній початок менструації – раніше 9 років, або занадто пізніше – її відсутність після 15 років.
- Нерегулярний менструальний цикл на протязі року.
- Рясні менструації, або занадто хворобливі.
- Незвичайні виділення з піхви, свербіж і почервоніння статевих органів.
- Больові відчуття внизу живота.

Вибір гінеколога
Вибрати хорошого гінеколога – це дуже важлива і відповідальна задача, що стоїть перед мамою дівчини. Лікар повинен володіти відразу декількома важливими якостями. По – перше, лікар повинен бути досвідчений і компетентний. Адже лікареві належить оцінити розвиток репродуктивної функції дівчата, визначити, чи немає у неї яких – небудь запальних процесів статевих органів, або ж інфекційних захворювань.

Крім того, гінеколог повинен бути готовим відповісти на всі питання дівчини, що стосуються різних видів контрацепції, допомогти підібрати підходящі саме для неї в тому випадку, якщо дівчина вже веде статеве життя.

Якщо ж дівчина ще незаймана, хороший лікар – гінеколог здатний дуже тактовно розповісти про шкоду раннього початку статевого життя, не ущемивши почуттів і гідності дівчини, і не створивши враження, що він читає їй нотації – адже в підлітках дуже сильний так званий дух протиріччя.

Строго кажучи, від особистих якостей лікаря залежить дуже багато – він повинен бути делікатний, ні в якому разі не повинен принижувати дівчину яким би то не було чином – ні грубим оглядом, ні косим поглядом, ні ненароком загублений словом. Бажано, щоб лікаря був відомий той факт, що дівчина перший раз у гінеколога. Мама може попередньо поговорити з лікарем.

Не варто перший раз вибирати для дочки лікаря – гінеколога чоловіки. Навіть дорослі жінки часто відмовляються відвідувати лікаря – чоловіка, відчуваючи непереборне почуття збентеження і навіть сорому. А що вже говорити про дівчину – підлітка? До речі кажучи – не забудьте сказати їй про те, що вона в будь-який момент може відмовитися від огляду у того чи іншого фахівця, якщо в кабінеті її щось налякало або збентежило.

Група підтримки
Поговоріть зі своєю дочкою – хоче вона піти на прийом до лікаря – гінеколога одна, або ж вам краще піти з нею. Причому похід до лікаря, разом з дочкою – підлітком зовсім не означає, що і в кабінет ви теж підете разом. Як правило, очікування у черзі для психіки дівчинки – підлітка виявляється набагато важчим, ніж сам візит до лікаря.

Можливо, ваша донька відмовиться від вашого супроводу. Не варто ображатися на неї і вже тим більше наполягати на спільному поході. Ви можете посваритися з дочкою, а похід до лікаря перетвориться на справжнє випробування нервової системи на міцність – як вашої, так і дочкиной. А це напруга і негатив, пов'язані з походом до гінеколога, залишаться з дівчиною на все життя, хоча з часом вона може геть забути про причину, ці емоції викликала.

Можливо, для дівчинки – підлітка буде набагато простіше піти до лікаря з дорослою сестрою або подружкою? Залиште право вибору за нею. Повірте, дівчинка обов'язково оцінити надане їй право вибору, і, в кінцевому рахунку, буде вам вдячна за повагу її вибору.

А ось в тому випадку, якщо справа стосується маленької дівчинки, яка не досягла 12 – річного віку, огляд гінеколога повинен проводитися тільки в присутності матері. Адже дівчинка ще занадто мала, щоб адекватно реагувати на лікарські маніпуляції і тим більш докладно відповісти на всі питання лікаря – гінеколога. А питань у перший раз, як правило, буває достатньо багато.

Що можна очікувати від першого візиту до гінеколога?
У тому випадку, якщо дівчина прийде гінеколога підготовленої належним чином, вона буде почувати себе набагато впевненіше. Зрозуміло, далеко не кожна мама пам'ятає, яким він був – перший візит до жіночого лікаря. Саме про це буде детально розказано нижче:

- Гінекологічний набір
Завчасно придбайте і дайте із собою дочки одноразовий гінекологічний набір. Ці набори продаються в будь-якій аптеці. В іншому випадку дівчина ризикує в останній момент гарячково шукати цей набір, або зовсім лягати на голе крісло. На превеликий жаль, фінансування державних поліклінік таке, що у гінекологів навіть одноразові рукавички є не завжди. Якщо ж огляд дівчини буде проводитися в платній клініці, подібна проблема неактуальна.

- Чисті шкарпетки
Не забудьте і про такій деталі, як чисті шкарпетки. Для чого вони потрібні, розповідати, напевно, не має сенсу – це і так очевидно.

- Одяг
Простежте за тим, щоб дівчина одягла відповідну зручний одяг. Оптимальним варіантом стане вільна спідниця, яку досить легко підняти. У той же час дівчині не потрібно буде бентежитися через те, що вона буде змушена пройти по кабінету лікаря роздягненою знизу. Не варто надягати штани, так як їх достатньо довго знімати.

- Особиста гігієна
Дуже багато жінок, відправляючись на прийом до гінеколога, надмірно захоплюються особистою гігієною. Зрозуміло, це дуже важливий момент – дівчина повинна ретельно підмитися і надіти чисту білизну. Проте ні в якому разі неприпустимо спринцюватися або користуватися спеціальними засобами для інтимної гігієни. Під час будь-якого візиту до лікаря гінеколог обов'язково візьме мазок на аналіз. А спринцювання і засоби для гігієни можуть в значній мірі спотворити справжні результати.

- Відвідування туалету
Розкажіть дівчині про необхідність сходити в туалет перед тим, як зайти до кабінету лікаря. У тому випадку, якщо сечовий міхур і кишечник дівчини заповнені, під час огляду вона може випробувати масу неприємних відчуттів. Та й сам огляд в значній мірі ускладнюється і займає набагато більше часу.

- Менструація
Будь-який лікар – гінеколог обов'язково запитає у дівчини про те, коли в неї була остання менструація. Причому дівчина повинна назвати не тільки місяць, але й точне число, коли у неї почалася остання менструація. До слова кажучи, мама повинна показати дівчині, яким чином необхідно вести спеціальний календар, у якому відзначені критичні дні. Для дівчат – підлітків дана інформація особливо актуальна, оскільки їх менструальний цикл, як правило, вкрай нерегулярен.

Що відбувається на прийомі у гінеколога?
Отже, про те, як повинна бути підготовлена дівчина до походу до лікаря, ви вже знаєте. Тепер настав час розповісти про те, що ж відбувається під час самого візиту до лікаря. Володіючи це інформацією і знаючи, чого їй чекати, дівчина буде відчувати менше побоювань.

На початку прийому лікар докладно розпитає дівчину про те, коли в неї була остання менструація, чи веде вона статеве життя, чи є у неї які – небудь скарги. Поясніть дочки, що на всі питання лікаря їй слід відповідати гранично чесно – лікар не дає оцінок моральним якостям своїх пацієнток, він піклуватися про їхнє здоров'я, не більше того. Дівчина може поставити лікарю будь своє питання, не побоюючись, що лікар вважатиме її поганою, «зіпсованою» або дурною.

Наступний етап гінекологічного огляду включає в себе огляд молочних залоз. Лікар обмацає молочні залози дівчини, щоб з'ясувати. Чи немає у неї яких – небудь новоутворень або ущільнень. Багато лікарів – гінекологи пояснюють дівчатам, яким чином вона може сама перевіряти свої груди. Подібне вміння дуже цінно, так як мастопатія часом зустрічається і у зовсім молодих дівчат 14 – 16 років.

Після цього лікар проведе огляд на гінекологічному кріслі. Якщо дівчина не веде статеве життя, лікар спочатку проведе зовнішній огляд статевих органів, щоб з'ясувати, чи немає яких – небудь патологій їх розвитку. Далі слід черга огляду за допомогою дзеркал. Не варто лякатися подібного огляду, так як він не ушкоджує дівочої пліви.

Деякі гінекології краще обходитися без огляду з дзеркалами. Вони проводять огляд через анальний отвір дівчини – вводять туди палець і промацують яєчники і матку, виключаючи пухлини. Дана процедура абсолютно безболісна, хіба що трохи неприємна.

У тому випадку, якщо дівчина вже веде статеве життя, обов'язково буде проведений так зване дворучне обстеження. В піхву дівчини лікар вводить два пальці, а іншою рукою ретельно обмацує живіт. Це необхідно для огляду матки, маткових труб і яєчників. Деякі лікарі вважають за краще альтернативу подібного огляду – ультразвукове дослідження.

Звичайно ж, перший раз до гінеколога йти страшно будь-якій дівчині. Однак мама і сама не повинна панікувати, оскільки її страх неодмінно передасться дочки. А хоча й приємним його назвати не можна, огляд абсолютно безболісний і займає всього кілька хвилин. І вже тим більше не можна ігнорувати необхідність відвідати даного лікаря – жіноче здоров'я дуже непередбачувано. І набагато краще вчасно помітити проблему, ніж потім боротися з її наслідками.

Інфо Бум

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багатьох людей цікавить питання, від чого залежить тривалість статевого контакту. Тривалість статевого акту залежить...
Ексаудиризм - чи знаєш ти, що це таке? Прийшов час розвіювати безграмотність в сексуальній сфері. Люди з таким...
Багатьох народивших жінок, або тих, хто тільки готується стати матір'ю, хвилює наступне питання: «коли можна відновити...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Scroll To Top