Рекомендуємо прочитати

Перші місячні.

article3475.jpg

Напевно, будь-яка жінка пам'ятає такий делікатний момент, як свою першу менструацію. Однак між дорослими жінками і нинішніми дівчатками підлітками існує величезна різниця. Раніше розмови зі своїми дітьми на інтимні теми були не особливо популярними. Та й у дівочій компанії подібні питання обговорювати соромилися. У результаті величезна кількість дівчат, зіткнувшись з першими в житті місячними, дуже сильно лякалися: паніка, відчай, страх того, що вона серйозно захворіла і може стекти кров'ю. І мамі сказати вирішувалася далеко не кожна дівчина, тому перші місячні перетворювалися на серйозне випробування для ще незміцнілої психіки.

У наш же час, на щастя, до моменту статевого дозрівання практично кожна дівчинка, за дуже рідкісним винятком, знає про те, що таке менструація. І тому перші місячні не є для них настільки вже глибоким потрясінням. Однак, тим не менш, мама не повинна ігнорувати необхідність бесіди з дівчинкою про статевому дозріванні і настанні місячних. Набагато краще буде, якщо ваша дочка дізнається про всі тонкощі роботи жіночого організму від своєї мами, тобто від вас, ніж від подружок.

Дуже часто в підлітковому середовищі побутують такі «істини», що у дорослих людей волосся стає дибки. Дуже важливо подбати про те, щоб ваша дочка отримала достовірну інформацію і була грамотна в таких інтимних питаннях. Та й, крім того, мама дівчинки – підлітка повинна подбати про те, щоб дівчинка вміла користуватися засобами особистої гігієни. Про це піде мова трохи нижче.

Перша менструація в медицині носять назву «менархе». І саме ці місячні вимагають найпильнішої уваги до дівчинки з боку дорослих і, само собою зрозуміло, з боку матері. Адже саме мамі, як правило, дівчинка може довірити інтимні проблеми. Та й сама мама може дати дівчинці ділову пораду, так як що таке менструації, вона знає не з чуток.

Час настання перших місячних
Як правило, перша менструація настає у дівчинки у віці приблизно від 12 до 14 років. У лікарів – гінекологів навіть існує таке поняття, як «гінекологічний вік». Початком гінекологічного віку є якраз перша менструація .. І обчислюється даний вік кількістю років, які минули після початку першого менструального циклу. Крім того, саме поява перших місячних свідчить про становлення менструального циклу і, відповідно, статевої зрілості.

Як правило, перша менструація, як вже говорилося вище, настає в проміжку від 12 до 14 років. Однак існують і винятки з даного правила – місячні можуть початися або раніше дванадцятирічного віку, або пізніше. І в тому, і в іншому випадку батьки повинні звернутися за допомогою до дитячого гінеколога. У деяких випадках дане відхилення від среднестатическим норми може бути просто фізіологічною особливістю дівчинки.

Так, наприклад, в тому випадку, якщо дівчинка з самого народження випереджала у фізичному розвитку своїх одноліток, дуже висока ймовірність того, що і перша менструація може наступити набагато раніше, ніж у її ровесниць. А якщо ж у фізичному розвитку дівчинка, навпаки, відставала від своїх ровесниць, то і місячні у неї можуть наступити набагато пізніше.

Також не варто забувати і про те, що чималу роль в терміні настання першої менструації грає генетична схильність. У тому випадку, якщо у бабусі і мами дівчинки місячні настали рано, подібне ж можна і у дівчини. Те ж саме справедливо і щодо пізнього початку менструацій.

Але, тим не менш, у випадку значних відхилень (більше двох років) на початку перших місячних у ту або іншу сторону, відвідування лікаря – гінеколога просто необхідно. Адже найчастіше подібні порушення можуть бути викликані досить серйозними захворюваннями, наприклад, порушенням нормальної роботи ендокринної системи і, як наслідок, порушення гормонального фону організму дитини. Тому лікування повинно починатися якомога раніше. І чим раніше воно буде розпочато, тим ефективнішим буде результат. Крім того, на наступ перших місячних впливає і такий чинник, як харчування дівчинки – підлітка. Звичайно ж, у наш час проблема поганого харчування неактуальна, благо дефіциту продуктів харчування сучасна людина не відчуває. Однак, тим не менше, батьки повинні стежити за тим, що і як їсть їх зростаюча дочка. Раціон харчування повинен бути повноцінним і різноманітним.

Також багато вчених схиляються до думки, що на вік, в якому в перший раз наступають місячні, має безпосередній вплив – це кількість світла і пору року. І хоча справедливість цього твердження ще тільки перевіряється дослідниками і лікарями – гінекологами, факт залишається фактом – у тих країнах, де широко поширене застосування великої кількості штучного світла, менструальний цикл у дівчат – підлітків настає на порядок раніше, ніж в інших країнах.

Ну а той факт, що в нашій країні найчастіше перший раз місячні наступають в найхолоднішу пору року – січень і лютий, є незаперечним. У той час в літні ж місяці кількість настання перших місячних мінімально. Вчені висувають наступну версію: той факт, що харчування дівчата безпосередньо впливає на настання місячних, є науково доведеним. І, відповідно, саме тому, що в спекотні місяці апетиту особливо не буває, наступ місячних відкладається на більш пізній час.

Крім того, на термін настання перших місячних дуже сильно впливає емоційний фон дівчини – підлітка. Емоційний стрес здатний в значній мірі відстрочити наступ місячних, або ж збити вже усталений цикл. Ні в якому разі не варто нехтувати цим чинником, тому що наслідки можуть бути досить серйозними. Однак не можна не згадати один цікавий факт: дуже багато психологів вважають, що саме сильний стрес може спровокувати початок перших місячних.

За статистикою перша менструація випадає на самі холодні місяці року, такі як січень, і навпаки найменшу кількість приходить на найспекотніші місяці літа. Це цікаве явища скоріше всього пов'язано з раціоном їжі. Тут можна сказати, що давно доведено про те, що поганий раціон харчування сильно позначається на статевому дозріванні, відповідно призводить до відстрочення настання перших місячних.

Однак не слід забувати про те, що перша менструація свідчить лише про те, що статеве дозрівання протікає нормально. Але ніяк не про те, що це саме статеве дозрівання вже завершено. Незважаючи на те, що з появою менструального циклу дівчина здобуває здатність до зачаття і виношування дитини, її організм до народження дітей ще не готовий. Це пояснюється тим, що організм дівчинки підлітка ще повністю не сформований, продовжує інтенсивно рости. І тому народження дитини стане для нього серйозним випробуванням і досить сильним навантаженням. Подібна навантаження може досить негативно позначитися як на здоров'ї самої дівчини – підлітка, так і її майбутньої дитини.

Бесіда з дівчиною – підлітком
До речі кажучи, не можна не згадати про те, що мама дівчинки в обов'язковому порядку повинна провести з дівчиною бесіду на настільки делікатну тему, як запобігання від настання небажаної вагітності. Звичайно ж, це може бути нелегко, але зробити це все ж треба. Дуже багато мам помилково вважають, що їх дівчинка ще дуже мала. Не варто забувати про те, що, на превеликий жаль, чи хочемо ми, дорослі, того чи ні, але сучасні підлітки починають статеве життя дуже і дуже рано.

І якщо мама не хоче зіткнутися із звісткою про те, що дуже скоро вона стане бабусею, або її донька хвора тим чи іншим захворюванням, що передається статевим шляхом, лекція про необхідність правильного оберігання неминуча. Однак подібна бесіда може стати прекрасним приводом розповісти своєї дочки, чим же так небезпечні ранні статеві зв'язки. І після цього можна плавно перейти до питань запобігання від небажаної вагітності.

Однак зверніть увагу на дуже важливий момент – ваша бесіда повинна бути дружньою, але ніяк не повинна нагадувати мораль. У подібному випадку ваша донька – підліток може вирішити, що ви її в чому – то звинувачуєте, і просто напросто замкнеться в собі. І ваша інформація не досягне своєї мети. А ось в тому випадку, якщо ваша дочка буде бачити, що ви спілкуєтеся з нею на рівних, вона сприйме вашу інформацію належним чином і. можливо, вирішиться вам поставити ті питання, які її турбують. Мабуть, цей випадок є тим, в якому мама повинна бути не мамою, а саме подружкою.

Та й на загальних взаєминах з дочкою подібне спілкування позначиться самим сприятливим чином – адже дівчинка буде довіряти вам. А відповідно, у тому випадку, якщо у неї виникнуть будь – які питання або проблеми, вона звернеться в першу чергу до вас, а не до подружок, які в силу свого віку навряд чи зможуть порадити що – небудь розумне.

Симптоми наближення першої менструації
Як правило, протягом декількох місяців до того, як у дівчинки почнеться перша менструація, вона може відзначати поява у себе деяких ознак, які вказують на те, що дівчинка ось – ось стане дівчиною. До таких ознак належать:

1. Больові відчуття. У певні дні дівчинка може відчувати больові відчуття в нижній частині живота. Інтенсивність больових відчуттів може бути найрізноманітнішою – від слабкої, ледь помітною, до сильно вираженою.
2. Зміна характеру білей. Біли у дівчинки з'являються приблизно за два роки до того, як у неї почнеться перша менструація. А приблизно за два – три місяці до її настання характер білей значно змінюється – вони стають більш рясними. Також може змінитися їх консистенція – від рідкої до в'язкою. Головною відмінністю фізіологічного зміни білей від патологічного, яким супроводжуються будь запальні захворювання статевих органів, є запах та колір. У першому випадку і запах, і колір білей залишаться незмінними.
3. Симптоми ПМС. Яким би дивним це не здавалося, але поява передменструального синдрому у дівчини – підлітка відзначається приблизно за кілька місяців до появи перших місячних. Дівчина може скаржитися на безпричинне появу головних болів, різкі коливання емоційного фону – то підйом настрою, то його занепад, плаксивість. Одним словом, дівчина може відчувати такі ж симптоми ПМС, як і доросла жінка.

Особливості менструального циклу у підлітків
Як правило, в перший рік після початку менструацій у більшості дівчат – підлітків тривалість менструального циклу складає приблизно 28 – 30 днів. Самі місячні тривають в середньому від трьох, до п'яти днів (в деяких, досить рідкісних випадках, до 7 днів). Однак не варто очікувати, що менструальний цикл дівчинки підлітка відразу ж стане регулярним – подібне явище спостерігається лише приблизно у двадцяти відсотків дівчат. І лише у двадцяти відсотків менструальний цикл стає відразу ж регулярним.

У всіх же інших дівчат протягом першого року інтервали між місячними можуть бути великими і різними за тривалістю – від півтора до трьох місяців. Якщо перерва між менструаціями триває більше трьох місяців, то дівчина повинна якнайшвидше звернутися за допомогою до лікаря – гінеколога, оскільки така пауза може свідчити про досить серйозний збій в роботі організму дівчини.

Інтенсивність кровотечі під час перших місячних, як і кількість втрачається крові, можуть значною мірою варіюватися. І в першу чергу цей фактор залежить від індивідуальних особливостей жіночого організму, а також від спадкового чинника. Якщо ви самі страждаєте від рясних і хворобливих менструацій, швидше за все і ваша дочка зіткнеться з такими ж проявами.

Засоби інтимної гігієни
Звичайно ж, рекламою прокладок і тампонів в наш час здивувати кого – небудь уже неможливо. І до того моменту, коли у дівчини – підлітка почнуться місячні, вона напевно буде знати, для чого необхідні прокладки. Однак мамина допомога їй все одно знадобиться, хоча б у перший місяць.

По-перше, далеко не кожна дівчинка наважиться самостійно придбати засоби інтимної гігієни. Адже якими б розкріпаченими не здавалися сучасні підлітки, найчастіше ця розкутість є нічим іншим, як маскою, під якою підлітки успішно маскують свою розгубленість, страх і збентеження. Можливо, буде набагато розумніше перший час самостійно здобувати гігієнічні прокладки для своєї дочки.

Та й до вибору прокладок необхідно підійти грамотно. Зрозуміло, говорити про те, що перший час користуватися гігієнічними тампонами небажано, не має сенсу – це ясно й без слів. Однак і прокладки необхідно вибрати саме ті, які оптимально підійдуть вашої дочки.

Не варто вибирати прокладки, що володіють підвищеною поглинанням, в тому випадку, якщо менструальні виділення не дуже рясні – це буде збивати дівчинку з пантелику, і вона може міняти прокладки рідше, ніж необхідно. У результаті бактерії будуть активно розмножуватися, адже кров є для них чудовою живильним середовищем. А це загрожує не тільки появою вельми неприємного запаху, але і розвитком запальних захворювань статевої сфери дівчини.

Однак не варто також купувати ті прокладки, які володіють меншою, ніж необхідно, поглинанням. В іншому випадку на одязі дівчинки можуть з'явитися плями крові. У тому випадку, якщо це відбудеться поза домом, дівчинка виявиться у вельми скрутному становищі – це може в значній мірі травмувати її ще не до кінця зміцнілу психіку.

Крім того, при виборі прокладок для дівчинки – підлітка, не варто економити гроші. Варто купувати хороші прокладки, які не будуть відрізнятися під одягом дівчинки. Це також може допомогти уникнути дівчині непотрібного збентеження. Та й почуття фізичного дискомфорту правильно подібна форма прокладок також допоможе уникнути.

Звичайно ж, перша менструація – це дуже важливий етап у житті будь-якої дівчини. І головне завдання мами в цей період – надати дочки максимальну психологічну підтримку. Адже вона так потрібна кожній дитині, нехай вже навіть і дорослому!

Інфо Бум

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багатьох людей цікавить питання, від чого залежить тривалість статевого контакту. Тривалість статевого акту залежить...
Багатьох народивших жінок, або тих, хто тільки готується стати матір'ю, хвилює наступне питання: «коли можна відновити...
Ексаудиризм - чи знаєш ти, що це таке? Прийшов час розвіювати безграмотність в сексуальній сфері. Люди з таким...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Scroll To Top