Рекомендуємо прочитати

Вторинне безпліддя у жінок

article1691.jpg

Медики розділяють два основних типи жіночого безпліддя - це первинне і вторинне. Перший тип являє собою відсутність можливості завагітніти протягом цілого життя. Вторинне ж безпліддя - це втрачена здатність зачати дитину внаслідок перенесеного аборту, викидня, позаматкової вагітності або невдалих перших пологів.

Вторинне безпліддя у молодих жінок

З віком у жінок фертильність, тобто, можливість завагітніти стрімко падає. До тридцяти п'яти рокам 25% всіх жінок стають фізіологічно безплідними. З 18 до 30 років - природний вік, коли зачаття найбільш оптимально. Відкладаючи з різних причин народження дитини, жінка наражає себе на небезпеку залишитися взагалі без дітей або зуміти народити дитину лише шляхом складних медичних процедур, проведених для лікування затяжного вторинного безпліддя. З роками в жіночих яєчниках відбуваються хромосомні зміни, які призводять до захворювань, до повного безпліддя і підвищують вірогідність народження фізично і психічно неповноцінної дитини. Значно частішають до 35-ти років і ненавмисні викидні.

Гіпофункція щитовидної залози

Підвищення гормону вироблення щитовидки пригнічує вироблення необхідних для зачаття гормонів гіпофіза. Саме цей відділ мозку впливає на якісну вироблення гормонів статевої сфери жінки. Якщо гормонів виробляється менше покладеного (або більше), то неминуче порушується звичний менструальний цикл. Стає високим ризик виникнення небезпечного стану - ендометріозу, синдрому полікістозу яєчників і міоми матки. Настання вагітності і виношування повноцінного здорового плоду будуть в такому випадку сильно утруднені.

Нормалізація функцій щитовидної залози дає можливість легко завагітніти і згодом народити абсолютно здорову дитину. Але прийом деяких ліків під час вагітності доведеться узгоджувати з лікарем.

Гінекологічні захворювання

У жінки тривала неможливість завагітніти нерідко викликана наступними небезпечними захворюваннями:
- Запалення яєчників і маткових труб, шийки матки і піхви;
- Ендометріоз дуже часто призводить до непрохідності однієї або двох відразу маткових труб;
- Полікістоз яєчників;
- Міома в матці;
- Дисфункціональні нерегулярні маткові кровотечі

Ускладнення після невдалих абортів

Вискоблювання при проведенні аборту може сильно пошкодити верхній шар ендометрія. При цьому фолікули можуть нормально дозрівати, але в матці вони не прикріплюються. Цей випадок медики відносять до складних. Некваліфіковані («підпільні») аборти і невдало проведені аборти в клініках породжують масу ускладнень. Відсоток ризику залишається навіть при роботі досвідчених, багато років практикуючих лікарів. У результаті жінка стикається з подальшою неможливістю завагітніти.

Травми статевих органів

Різні ушкодження промежини, поточні післяопераційні ускладнення, не загоєні шрами, спайки або поліпи - це все є однією з причин безпліддя. Правда, ці причини зазвичай благополучно дозволяється. Проведений курс лікування дозволяє жінці без проблем стає матір'ю здорових дітей.

Неправильне харчування

Сучасний ворог настання вагітності - дієти і анорексія. До безпліддя можуть також призвести: виснажуюче організм захворювання, хронічна інтоксикація і просто нерегулярне, неповноцінне харчування.

Біологічна несумісність

Цей діагноз ставиться сімейним парам, які не мають дітей після року і більше спільного проживання - всього в 20% випадків. При цьому медичних причин до ненастання вагітності немає, лікарі просто безсилі чимось допомогти. Це той випадок, коли, буває, вагітність не наступає роками, а потім відбувається диво і народжується здоровий малюк.

Лікування ендокринної безплідності включає нормалізацію функцій надниркових залоз і щитовидної залози з використанням препаратів, стимулюючих овуляцію. Також допомагають ін'єкції хоріонічного гонадотропіну. Крім того, до гарних результатів приводять різні хірургічні методики - клиноподібна резекція або каутеризація яєчників. З наявністю вторинного жіночого безпліддя можуть бути пов'язані також генітальний ендометріоз, патологічний спайковий процес в ділянці малого тазу, трубні фактори, поліпи та інші патології матки.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

За даними Міністерства охорони здоров'я, до 30 відсотків подружніх пар в Україні не можуть зачати дитину. Приблизно у...
Природа нарощування жирових тканин у чоловіків і жінок різна, що обумовлено, головним чином, генетичними...
Медичні фахівці виділяють таке захворювання, як оофорит. Оофорит — це запалення яєчників, що має на увазі такий процес,...
Плацента має губчасту будову, завдяки чому легко пристосовується до змін тиску усередині матки і тиску м'язів маткової...
Scroll To Top