Рекомендуємо прочитати

Запаморочення і непритомність під час вагітності

article3039.jpg

У вагітних жінок часто спостерігаються запаморочення. Це пояснюється кількома причинами.

На початку вагітності голова паморочиться тому, що в кровоносній системі, зростаючої швидкими темпами, не вистачає крові. На другому триместрі причиною запаморочення може стати зростаюча матка, яка віджимає кровоносні судини вагітної. Крім цього запаморочення може виникнути, коли вагітна різко піднімається з лежачого або сидячого положення. Це пов'язано з швидким відтоком крові від голови при зміні пози. Дуже легко не допустити подібне запаморочення: необхідно всього лише вставати завжди повільно.

Іноді запаморочення пов'язані з низьким рівнем цукру в крові. З метою підтримки постійного рівня цукру, необхідно приймати їжу часто і невеликими порціями, вживаючи при цьому під час кожної трапези білкову їжу. Бажано носити з собою сухофрукти, крекери або печиво, щоб у разі потреби відразу перекусити і швидко підвищити рівень цукру в крові.

Іноді запаморочення виникає при зневодненні. Вагітна повинна обов'язково випивати необхідну кількість рідини: не менше двох літрів щодня. У спеку або під час занять спортом необхідно пити і того більше.

Якщо запаморочення стало постійним супутником вагітної жінки, то може знадобиться лікування, в тому числі і кваліфіковане лікування за кордоном.

Запаморочення може також виникнути через духоти, наприклад, в жарко натопленій кімнаті або в повному автобусі. У цьому випадку, щоб стало легше, необхідно вийти на свіже повітря або відкрити вікно, зняти верхній одяг, розстебнути комір, звільнити шию і поперек.

Непритомний стан може бути ознакою погіршення кровопостачання мозку. У цьому випадку необхідно сісти або лягти так, щоб ноги (а не голова) були підняті. Або прийняти сидяче положення, опустивши при цьому голову між колін. Через деякий час, коли кров підступить до голови, запаморочення пройде. Якщо немає можливості сісти або прилягти, необхідно встати на одне коліно і нахилити голову так як при зав'язуванні шнурків. Повна непритомність відбувається нечасто, але і в цьому випадку не трапиться нічого страшного. При непритомності зменшується приплив крові до мозку матері, а для дитини це абсолютно нешкідливо.

Про обмороки і запамороченнях вагітна жінка обов'язково повинна повідомити лікаря. У цьому випадку її направлять на аналіз крові, щоб зрозуміти, чи немає у вагітної анемії.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Люди закохуються один в одного, одружуються, створюють сім'ю, мріють про дитину… Але, на жаль, іноді трапляється так,...
Настання вагітності і народження дитини - це найщасливіший період у житті будь-якої жінки. Це щастя, яке незрівнянно ні...
Свіже повітря необхіднt для майбутньої матері не менше, ніж збалансоване харчування. Треба намагатися гуляти хоча б...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Scroll To Top