Рекомендуємо прочитати

Дитячі конфлікти

article2639.jpg

Найчастіше хочеться виховати свою дитину слухняною, тихою і гарною, проте далеко не завжди це вдається і поведінку дітей просто виходить з-під контролю батьків. Що робити, якщо дитина б'ється, не слухається і коли він чимось незадоволений, відразу йде на конфлікт і створює сварку? У такі моменти ніколи не можна відповідати агресією на злобу свого чада, адже як і будь-який інший чоловік, він має на образу чи злість повне право. У таких випадках необхідно навчитися правильно вирішувати словами подібні дитячі конфлікти, а головне навчитися контролювати себе.

Перше, що необхідно, ні в якому разі не можна забороняти дітям відповідати злом на зло, однак при цьому необхідно навчити їх коментувати свою поведінку і пояснювати, до яких наслідків може призвести бійка. Якщо, наприклад, це стосується речей та іграшок, то ніколи не можна змушувати дитину ділитися іграшками чи віддавати їх, але дати йому повне право розпоряджатися ними так, як він сам цього захоче. Необхідно тільки лише роз'яснити різницю між своїми речами і чужими і що тільки при дотриманні даного тотожності можна не тільки грати з іншими малюками, але й повноцінно з ними спілкуватися і дружити.

Дитячі конфлікти

Інший, але не менш важливий факт — це те, яку позицію в конфлікті займає ваше чадо. Це може бути місце не тільки зачинщика та головного забіяки, а й місце захисника. У першому випадку енергію малюка необхідно терміново перенаправити в якесь інше русло, наприклад, в якісь походи, вечірки або секції. Необхідно пояснити дитині на доступних йому прикладах, що в людях потрібно цінувати і помічати лише хороше і добре, а також завжди ставити себе на місце потерпілого, тобто того, на кого нападають.

Якщо діти стають кривдниками через страх, наприклад, бути побитими або приниженими, то поясніть, що це не найкращий варіант. Однак у такому випадку може допомогти і зміна колективу, щоб дитина не піддавався пресингу з боку однолітків, а також їх поганому впливу, який він поки не в силах усвідомити. Так, наприклад, буває в тих ситуаціях, коли більш слабка дитина вирішується копіювати "поганого" друга або однокласника-забіяку. Також можна віддати дитину на заняття спортом, визначити в секцію або гурток, який буде йому цікавий, а також допомагати з навчанням, адже успіхи в справах і заняттях завжди наділяють дітей упевненістю в собі, а також захоплюють їх енергію на потрібну справу. Переконайте малюка, що самостверджуватися необхідно не з кулаками у бійках, а досягненнями та успіхами, здобутими самостійно.

Дитячі конфлікти

Таким чином, якщо ваша дитина стала конфліктною і часто потрапляє в бійки, ні в якому разі не можна панікувати! Адже будь-якій поведінці дітей можна дати те чи інше пояснення і грамотно роз'яснити йому, що добре і що погано, як потрібно поступати, а що загрожує негативними наслідками. Зрештою, це той досвід, який допомагає дітям рости і усвідомлювати себе, як особистість, тому заважати даному процесу не можна, але можна лише правильно направляти на потрібну і вірну дорогу.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дослідникам з Університету Темпл (Temple University) вдалося довести, що хронічне порушення сну, незалежно від того, з яких...
Багато хто скаже, що жінки здатні прощати якщо не всі чоловічі огріхи, то їх більшу частину. Але щоб не виникло подібних...
Перепади настрою у дитини не слід вважати психічним захворюванням. Якщо твоя дитина несподівано починає плакати чи...
Коли утворюється сім'я, надмірна присутність батьків p обох сторін у ній, найчастіше, приводить до розладів і...
Scroll To Top