Рекомендуємо прочитати

Перепади настрою у дитини

article3072.jpg

Перепади настрою у дитини не слід вважати психічним захворюванням. Якщо твоя дитина несподівано починає плакати чи сміятися, то тобі не варто турбуватися з цього приводу. Просто твій малюк дорослішає.

Перепади настрою у дитини зазвичай пов'язані зі стресом, стосунками в сім'ї, образою або браком уваги. Якщо дитині щось заборонили, то він образиться і почне себе погано вести.

Якщо ж в сім'ї є ще діти, то дитина буде ревнувати до іншого малюка, думаючи, що на нього уваги взагалі не звертають і почне себе агресивно вести, щоб батьки приділили йому свій час.

Виявляються ці перепади по-різному. Дитина може різко починати плакати або ж сміятися, кричати або, навпаки, замкнутися в собі, ламати і рвати свої речі і проявляти гіперактивність, плескати дверима і істерити.

Батькам у таких випадках не рекомендується нервово на це реагувати. Якщо ти будеш кричати на дитину, то це ще більше посилить ситуацію і призведе до сварки з ним. У таких випадках найкращим і ефективним способом буде залишити дитину одну на кілька хвилин, щоб він заспокоївся.
Хвилин через 10 можеш підійти до малюка і поговорити з ним. Постарайся дитині пояснити, що так себе вести погано, що він тебе дуже засмучує. Попроси його поговорити з тобою і скажи, що йому стане легше, якщо він з тобою поділиться. Дитина повинна пояснити причину своєї поведінки.
Щоб уникнути перепадів настрою дитини, необхідно більше приділяти йому часу. Старайся, щоб сварки в сім'ї не проходили на очах дитини, тому що він бачить твою поведінку і копіює ту ж агресію з криками. У разі непослуху дитини на неї не треба лаятися, краще вирішувати ці проблеми тихо і спокійно.

Також батькам варто спостерігати за тим, які фільми і передачі дивиться дитина, якими іграми захоплюється. Якщо дитина дивиться бойовики, жахи, трилери, то необхідно його захопити спокійнішими фільмами, бо ці фільми розхитують психіку, і дитина проявляє агресію. Це ж стосується і ігор. Дитині краще грати в спокійні розвиваючі ігри.

Необхідно якомога частіше хвалити свою дитину, діти це люблять. Якщо часто хвалити і заохочувати його за те, що він себе добре веде, тоді дитина буде намагатися завжди поводитися добре, тому що він знає, що його похвалять.

Також дуже важливо стежити за тим, щоб дитина добре висипалася і була нагодована, бо недоїдання і недосипання теж можуть послужити причиною перепадів настрою у дитини.

Слідуючи даним правилам, тобі вдасться впоратися з цією проблемою. Головне - треба любити свою дитину, допомагати їй справлятися з тими труднощами, з якими вона ще не може впоратися сам.

Створи сприятливу обстановку в сім'ї, старайся більше приділяти уваги своїй дитині. Тоді він буде відчувати твою любов, розуміння і підтримку, і перепади настрою зникнуть.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку....
Найчастіше хочеться виховати свою дитину слухняною, тихою і гарною, проте далеко не завжди це вдається і поведінку...
Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи...
Тільки починаючи зустрічатися, мало хто з жінок може відразу ж помітити недоліки чоловіків, в яких закохані. З плином...
Scroll To Top