Рекомендуємо прочитати

Криза трьох років. Рекомендації батькам.

article3068.jpg

Криза в будь-якому віці це протиріччя між внутрішніми «можу» і «хочу».

З одного боку, більшість дитячих бажань не відповідають реальним можливостям (конфлікт внутрішній), а з іншого боку дитина постійно стикається з опікою дорослих (конфлікт зовнішній). У результаті дитина всіма силами намагається протистояти батьківській опіці і самостійно приймати рішення.

Психологи виділяють певні ознаки, характерні для трирічної кризи:

По-перше, дитина прагне робити все сам, навіть якщо вона не вміє (свавілля).

По-друге, дитина прагне чинити всупереч всім батькам і навіть самій собі. Вона відмовляється виконувати прохання, тому що його попросили, а не тому, що він не хоче це робити (норовистість і негативізм).

По-третє, бунт і протест - це спосіб реакції на батьківський тиск і бажання вирішувати все за дитину («Не кричи!», «Сідай їсти!» та ін.) Бурхлива дитяча енергія повинна вийти назовні, наприклад, у вигляді діяльності. Якщо її стримувати, вона вихлюпується у вигляді істерик, гніву та інших емоцій;

По-четверте, дитина вчиться керувати навколишнім світом, намагаючись змусити батьків робити те, що хоче вона (деспотизм);

По-п'яте, ставлення дитини до улюблених іграшок, речей і навіть людей, змінюється. Він може без жалю зламати раніше улюблену іграшку або річ, стукнути або обізвати грубими словами дорослих.

Як же вести себе батькам у таких ситуаціях?
Свої прохання при зверненні до дитини потрібно формувати у вигляді питання, а не затвердження («Ти будеш обідати?», Замість «Іди обідати!").
Поводитися з малюком треба як з рівним. Питати дозволу взяти іграшку, дякувати йому, якщо він дозволив або надав якусь послугу. У такому випадку можна буде не тільки уникнути впертості і негативізму з боку дитини, а й подати йому гарний приклад правильної поведінки.

Енергію дитини потрібно направляти в мирне русло. Тобто потрібно запропонувати дитині заміну небажаних вчинків (так робити можна, а так не можна). Для згладжування кризових моментів можна використовувати гру.

Дорослі повинні поступатися дітям в дрібницях, розширюючи його права по максимуму. Дозвольте своєму чаду робити помилки, не лізьте у справи дітей, якщо вони вас про це не просили. Але якщо це стосується безпеки і здоров'я, як самого малюка, так і інших дітей, потрібно бути непохитним, без жодних поблажок.

Якщо дитина противиться вашій пропозиції, варто перечекати деякий час, щоб він прийняв самостійне рішення, адже він міг просто чинити опір через почуття негативізму.

Якщо все ж істерики уникнути не вдалося, варто її просто спокійно перечекати. Після чого потрібно пояснити малюкові, яка поведінка буде правильною.

Але це не означає, що дитина все сприйме з першого разу, знадобиться ще не одна бесіда в подібних ситуаціях. У будь-якому випадку не варто кричати на малюка через провини, адже окрім негативу це дія не дасть інших результатів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багатьох батьків турбує питання правильного харчування дітей, включаючи режим прийому їжі. Деякі діти їдять погано і...
У свідомості людей утвердилася думка, що щасливий шлюб може бути тільки при наявності дітей. А бездітний шлюб...
Після того, як дитина почала ходити, практично всі батьки задаються питанням: «як убезпечити свій будинок, щоб...
Ваша піврічний дитина погано їсть, часто плаче і вередує і / або температурить? Швидше за все, у малюка незабаром...
Scroll To Top