Рекомендуємо прочитати

Лактоза в дитячому харчуванні

article1443.jpg

Лактоза є натуральним цукром, що міститься в молоці. Вона міститься в різних кількостях у всіх молочних продуктах і будь-яких оброблених харчових продуктах, які містять молоко. Лактоза розщеплюється в тонкому кишечнику за допомогою ферменту лактази.

Якщо не вистачає лактази, неперетравлена лактоза проходить у товстий кишечник, де бактерії харчуються лактозою і утворюють газ і воду.

За даними науково-дослідних інститутів непереносимістю лактози страждає дуже багато дітей.

У дитячому харчуванні використовуються дієтичні варіанти й рецепти, які дозволяють дітям отримувати задоволення від їжі.

Непереносимість лактози


Лактоза в дитячому харчуванні може викликати непереносимість.

Якщо Ваша дитина випила молоко або з'їла морозиво і у неї з'явилися болі в шлунку, можливо це непереносимість лактози. Симптомами харчової непереносимості є здуття живота, нудота і діарея. Як правило, вони з'являються приблизно через півгодини після їжі або пиття.

Зміни в раціоні вашої дитини можуть допомогти в лікуванні цієї проблеми.

Непереносимість лактози - це нездатність або недостатня здатність перетравлювати лактозу, цукор, що міститься в молоці і молочних продуктах, вживаних у дитячому харчуванні.

Непереносимість лактози викликана дефіцитом ферменту лактази, який виробляється в клітинах тонкого кишечника. Лактаза розщеплює лактозу на дві прості форми цукру, звані глюкоза і галактоза, які потім всмоктуються в кров.

Причиною непереносимості лактози пояснюється лактазною недостатністю. Первинна лактазна недостатність розвивається після 2-х річного віку, коли організм виробляє невелику кількість лактази. Більшість дітей, що мають дефіцит лактази, не відчувають симптомів непереносимості лактози до підліткового або дорослого віку. Деякі люди успадковують гени від своїх батьків і у них може розвинутися первинний дефіцит лактази.

Лікування непереносимості лактози


Найпростіший спосіб лікування харчової непереносимості полягає у виключенні харчових продуктів, що містять лактозу, з раціону дитини. Якщо симптоми відступають, Ви можете відновити застосування харчових продуктів чи напоїв в дитячому харчуванні.

У лікувальному закладі можна зробити тест на нетерпимість лактози, щоб упевнитися, що це дійсно притаманне Вашій дитині.

Якщо діагноз підтверджено, ви можете давати йому соєве молоко.

Кальцій


Багато батьків мають побоювання з приводу непереносимості лактози дитиною і недоотримання ними необхідної кількості кальцію і вітаміну D, які є в молочних продуктах. На щастя, є багато продуктів і напоїв, які збагачені кальцієм. Фруктові соки (апельсиновий і яблучний особливо) містять достатню кількість кальцію і рекомендуються для дитячого харчування.

Щоденне харчування


Дуже важливо забезпечити збалансоване харчування для Вашої дитини з продуктами харчування і напоями, які не містять лактози, але все одно смачні і ситні. Більшість свіжих або заморожених овочів і фруктів не містять лактозу. Використовуйте в дитячому харчуванні такі продукти - рибу, м'ясо, горіхи і рослинні масла. Деякі з варіантів для цього є лосось, мигдаль і тунець. Зерно, хліб, випічка і макаронні вироби також є продуктами, які збагачені вітаміном D і кальцієм.

У зв'язку із збільшенням випадків непереносимості лактози, виробники роблять продукти, які можна вживати дітям, у яких є проблеми переварювання молочних продуктів. Купуйте молоко і сири, в яких є замінники лактози і ідеально підходять для хлопців старшого віку.

Застосовуйте в дитячому харчуванні різноманітні продукти. Фрукти і овочі не є проблемою для дітей з непереносимістю лактози. Слід уникати картопляного пюре, сухих сніданків, рис або макаронні страви миттєвого приготування.

Якщо ви стурбовані тим, що ваша дитина не отримує в харчуванні достатньої кількості корисних речовин, зверніться до педіатра про надання харчових добавок.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Фахівці склали список 9 напоїв, які обов'язково повинні входити в раціон харчування людини....
Косметологи рекомендують проводити її регулярно, особливо влітку. З'ясуємо, навіщо це потрібно і що являє собою...
Дуже легкий і смачний суп. Його люблять навіть діти....
Суха шкіра доставляє безліч турбот своїм власницям, особливо коли починає старіти. При цьому вона може стати особливо...
Scroll To Top