Рекомендуємо прочитати

Ознаки зневоднення у дитини

article2687.jpg

Загальновідомо, що вода - основа всього життя на Землі. Кожному живому організму вода необхідна для забезпечення життєдіяльності, нормального функціонування всіх органів і систем. Якщо води в організмі не вистачає, настає його зневоднення. Це може вкрай негативно позначитися на здоров'ї будь-якої людини, причому особливо небезпечні ознаки зневоднення у дитини.

Існує зворотна залежність між віком дитини і кількістю споживаної ним рідини. Вважається: чим менша дитина, тим більше води їй потрібно. Це пов'язано з недосконалістю водно-електролітного балансу в організмі малюка. Загроза зневоднення дитини може настати при існуванні таких недуг, як діарея, блювота, захворюваннях, що супроводжуються значним підвищенням температури тіла. Легковажне ставлення до кількості споживаної малюком рідини, особливо при наявності проблем зі здоров'ям, можуть призвести до незворотних наслідків.

Ознаки зневоднення у дитини

Зневоднення характеризується великою втратою рідини в організмі дитини і серйозним порушенням водно-сольового обміну. У медицині зневоднення має такі назви: гіпогідрія, дегідратація, ексікоз. В основному, такий стан спостерігається у зовсім маленьких дітей. У дітей-підлітків і дорослих людей зневоднення зустрічається вкрай рідко.

Лікарі-педіатри неодноразово відзначали, що в порівнянні з дорослою людиною водно-електролітний обмін в організмі малюків відбувається значно швидше. Адже дитяче харчування переважно рідкої консистенції. В організмі маленької дитини молекули води затримуються приблизно на 3 - 5 днів, а у дорослих людей - протягом 15-ти діб.

Існує безліч причин зневоднення у дитини. До них відносяться постійно атакуючі організм малюка вірусні інфекції, що супроводжуються розладом шлунка, лихоманкою, блювотою, діареєю. Дегідратація (зневоднення) організму малюка сприяють сальмонели, лямблії, ротавіруси, аденовірусні інфекції. Особливо багато рідини дитина втрачає при проносі.

Іноді малюки сильно страждають від захворювань, пов'язаних з болем у горлі. При цьому дитина може взагалі відмовитися від пиття, що призводить до значної втрати рідини. Також сприяє обезводненню організму малюка висока температура тіла при таких сезонних захворюваннях, як грип, ГРВІ. Крім того, дегідратація може настати при надмірному неконтрольованому сечовипусканні. Навіть спекотна погода здатна викликати ознаки зневоднення у дитини.

Ознаки дегідратації важливо вчасно помітити, щоб уникнути можливих ускладнень. До таких ознак належать: суха слизова оболонка ротової порожнини, запале тімя у новонароджених дітей, відсутність сліз при плачі дитини, запалі очі, рідкісне сечовипускання, млявість дитини, сонливість, небажання прокидатися. При виявленні навіть якого-небудь одного з перерахованих ознак необхідно почати активно діяти. Перш за все, слід звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Лікування дегідратації дитячого організму проводиться з урахуванням ступеня зневоднення.

Ознаки зневоднення у дитини

При першому ступені зневоднення основні ознаки - сильна спрага дитини і епізодична блювота. Такий стан виникає переважно при кишкових інфекціях. Допустима втрата маса тіла становить 5%. Друга ступінь зневоднення характеризується підвищеною сухістю слизових оболонок, часто повторюваною блювотою, діареєю. Втрата маси тіла: 6 - 9%. Третя ступінь - це інтенсивна блювота, найсильніший пронос протягом доби. У дитини холонуть кінцівки, падає артеріальний тиск, обличчя починає нагадувати маску. Втрата маси тіла: 9 - 15%. Це може призвести до незворотного порушення обміну речовин.

Всі маленькі діти хворіють. Неможливо виростити малюка, уникнувши інфекцій. Що ж робити при зневодненні маленького організму? При перших та других ступеня дитину зазвичай поять електролітичним розчином (наприклад, регідрон) або несоленими рідинами (слабкі чаї, компот, вода). При третій стадії відновити водно-сольовий баланс організму маленької дитини можна тільки в умовах стаціонару за допомогою внутрішньовенної регідратації.

У разі зневоднення у дитини вкрай важлива своєчасна діагностика і швидкість реакції. Бережіть дітей!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Давати дітям до року коров'яче молоко — небажано. Якщо з якихось причин не можна годувати дитину грудьми або просто не...
Багато жінок, готуючись стати мамами, задаються питанням про правильну підготовку до вагітності. Розуміння того, що...
Сьогодні нове покоління формує нові методи виховання. Багато років тому було модно виховувати важливих, слухняних...
Scroll To Top