Рекомендуємо прочитати

Ролі та обов'язки батьків

article2514.jpg

Через що в одній родині панують довірчі і дружні відносини, а в іншій - просто не складаються? Що цьому причина? Можна дати цьому пояснення, мовляв, якась астрологічна чи психологічна несумісність, це найпростіший варіант. Але істина полягає в тому, що ідеальні відносини формуються в тих сім'ях, вся члени яких хочуть досягти таких відносин. У сформованому пазлі «батько, мати, дитина» найчастіше не всі сторони прагнуть прийти до єдності і гармонії будь-яку ціну.

Найчастіше, в сучасному світі, в молодій сім'ї до моменту появи на світ немовляти, батьки вже морально зрілі і самодостатні особистості, з власними переконаннями, уподобаннями і життєвими принципами. Отже, що поява третього члена в сім'ї, несе разом з собою ряд змін і непередбачуваних жертв в ім'я збереження сімейного вогнища і гармонійного союзу.

Ролі змінюються - чоловік уже постає перед колом осіб як «люблячий і турботливий татусь», доглядає, який заробляє капітал на утримання сім'ї і всім перед нею зобов'язаний. Як правило, рідко хто витримує виконання такого списку обов'язків і вимоги на свою адресу, більшість новоспечених татусів зводять своє коло обов'язків до мінімуму - заробіток грошових коштів. Не всім під силу, навіть самим відповідальним, витримати таке досить тривале випробування відповідально і сумлінно.

«Улюблена і ласкава дружина» теж проходить ряд психологічних перетворень - тепер вона «мамуля, матуся», яка плюсує до свого списку готування, прибирання і задоволення чоловіка, нескінченні прання, годування, підмивання, сповивання, а з віком завдання буде все збільшуватися - потрібно ж дитину людиною виховати, у що б то не стало. Сумно, що не в кожній жіночій душі живе і криється материнський інстинкт, особливо якщо дитина не зовсім планована і бажана. Матусі починають ухилятися від належних обов'язків і належної роботи.

Бувають випадки, коли молоді батьки, за різними тут вже причин, підключають до процесу виховання бабусь і дідусів, які вже точно не відмовлять у допомозі! Якщо ж у перші місяці після народження дитини, батьки не зможуть перебудувати себе на нову хвилю «жертв в ім'я ближнього», то по досягненню 3-х річного віку таке звернення дасть усім оточуючим про себе знати.

Не достатня кількість приділеного дитині часу, не достатня спілкування з ним, розвиток і пізнання азів грамоти з бабусями або вихователями, поки батьки зайняті вирішенням яких або особистих питань і справ ... У таких умовах, дитина відчуває себе по суті непотрібною, обділеною батьківською увагою і ласкою (саме мама і тато) бабусі то з дідусями у всю намагаються і тут їм рівних немає. А от коли в родині з'являється братик або сестричка, то це ще один привід для того, що б звести спілкування і увага для старшого на мінімум, ну і віддати йому за старшинством домашні обов'язки-миття посуду, регулярне винесення сміття, прання, прибирання ...

У чому весь сенс вище мною викладеного, так він таїться в тому, що відповідальність за якість відносин між дитиною і батьками несуть саме батьки, а ні будь-які інші фактори. Дитина завжди зацікавлений в теплому і дбайливому до неї ставлення з боку батьків. Батьківська любов, подібна повітрю, Сонцю, вона безцінна. Любіть своїх дітей, цінуєте своїх дітей, оберігайте своїх дітей, не будьте з ними «сухими» і пам'ятайте - немає нічого дорожче, ніж любов і гармонія у відносинах з дітьми!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Розуміння, ласка, любов, яка не знає кордонів; казки, прочитані вголос зимовими довгими вечорами; домашні пироги; теплі...
Він привабливий, він чарівний, він робить все, як годиться. Можливо, ти нарешті зустріла чоловіка своєї мрії, того...
Проживши кілька років, міцна сім'я розуміє, що підійшов час для другої дитини. Але також розуміють, що для первістка це...
Поняття «сім'я» насправді дуже багатогранно. І те, що здається безглуздим і нестандартним для одних, для інших -...
Scroll To Top