Рекомендуємо прочитати

Чому онуків більше люблять, ніж дітей

article2411.jpg

Розуміння, ласка, любов, яка не знає кордонів; казки, прочитані вголос зимовими довгими вечорами; домашні пироги; теплі вовняні шкарпетки, в'язані з турботою і любов'ю. Все це пов'язано з бабусями. Іноді кажуть, що старі люблять онуків іншою, більш сильною любов'ю, в порівняння з власними дітьми. Чи так це?

Більше люблять чи менше?

Фраза про те, що бабусі люблять онуків більше, ніж дітей, стала розхожою. Але, насправді, любов було б неправильно вимірювати категоріями менше або більше. Скоріше всього, правильніше сказати, що онуків обдаровують іншої любов'ю.

Причини для особливої любові

Старі люблять онуків по-іншому, тому що літнім людям самим довелося стати іншими. З роками приходить мудрість і розуміння, у літніх людей з'являються більше свободи, більше часу на любов. Мамам і татам доводиться весь час поспішати, заробляти гроші, штурмувати кар'єрні висоти, їм не вистачає часу на дітей і відносини. До того ж батьки часто перебувають під впливом певних стереотипів, вважають, що найважливіше - це дорогі покупки, робота, престижна освіта. Бабуся на пенсії - зовсім інша справа. У неї немає такого великого навантаження і таких спокус, які здатні спокусити молоду жінку. Між тим, є час не поспішаючи погуляти з малюками, навчити внучку читати вголос або пекти пироги. З роками бабусі розуміють, що дитині потрібні терпіння, увагу, любов. Але важливо, що люди похилого віку здатні це дати.

Онукам любов потрібніше

Можна назвати ще одне пояснення особливої любові бабусь до онуків. Справа в тому, що любити малюків набагато простіше і легше, ніж давно дорослих дітей. Любити і милуватися ніжліжним белькотінням немовляти або дворічним малятком все-таки набагато простіше, ніж вічно зайнятим менеджером в строгому костюмі чи неприступною бізнес-леді. Коли діти виростають і вилітають з родинного гнізда, у батьків з'являється відчуття власної непотрібності. Їх постійний контроль і підтримка перестають бути затребуваними, батькам починає здаватися, що вони абсолютно не потрібні своїм дорослим дітям. Тому-то всю нерозтрачену батьківську любов вони віддають онукам.

Відчуття другої молодості

Нерідко бабусі на інтернет-форумах визнаються: "Коли бачу своїх дорослих дітей, здається, що мені вже дуже багато років, адже діти - виросли, а з онуком відчуваю себе дуже молодою". Не дарма кажуть, що перша дитина для жінки стає останньою іграшкою, а перший онук для бабусі - її останньою дитиною. Коли з'являються онуки, у бабусі з'являється шанс на своєрідну можливість своєї реабілітації, як батьків. Двадцять чи тридцять тому жінка була молодою і недосвідченою, здійснювала промахи і помилки у вихованні, про які доводиться шкодувати. З онуками можна спробувати це виправити.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Зовнішні ідеали чоловіка для кожної жінки свої. Комусь подобаються високі і м'язисті, когось приваблюють "солодкі"...
Через що в одній родині панують довірчі і дружні відносини, а в іншій - просто не складаються? Що цьому причина? Можна...
Поняття «сім'я» насправді дуже багатогранно. І те, що здається безглуздим і нестандартним для одних, для інших -...
Проживши кілька років, міцна сім'я розуміє, що підійшов час для другої дитини. Але також розуміють, що для первістка це...
Scroll To Top