Рекомендуємо прочитати

Драцена

article3175.jpg

Драцена (drakaena-самка дракона), ареал проживання якої субтропічні і тропічні райони африканського континенту і Південно-Східна Азія, налічує близько 150 видів. У нашій країні це рослина отримала поширення як декоративна кімнатна рослина.

Деякі різновиди рослин
Один з найбільш популярних видів - драцена запашна, родом із західних регіонів Африки. У природному середовищі існування вона досягає шестиметрових розмірів. Велика частина листя виростає в верхній частині стебла і має широку основу - до восьми сантиметрів. Листя вигнуте і трохи хвилясте.

Своє визначення «запашна» рослина отримала завдяки аромату, що виливається білими і жовтуватими квітками. До драцени запашної відносяться сорти «Massangeana», «Victoria», «Golden Coast», «Janet Craig» та інші.

Таке ж розмаїття ряболистої форми характерно і для драцени деременської. Цей вид деревовидної рослини має ланцетне листя шириною до 5 см і довжиною 30-60см. Представниками виду є сорти: «Bausei», що має темно-зелене листя з широкою білою смугою по середині, «Warneckii», у якого листя по середині прикрашені смугою молочно-зеленого кольору і облямовані двома білими вузькими смужками, «Shieveriana», «Compacta».

Драцена Хукера, південноафриканська субтропічна рослина, володіє товстим, часто гіллястим стволом до 2-х метрів заввишки, на вершині якого крона з темно-зеленого листя ланцетної форми з жолобком в середній частині листа.

Різновиди драцени відігнутої, завезені з гірських лісів острова Мадагаскар, найвідомішими сортами якої є «SongofIndia», «Song of Jamaica». Мадагаскар батьківщина і для драцени облямованої, рослини має тонке і витончене гіллясте стебло. Сорти цього виду - «Tricolor», «Kopstec», «Magenta», «Colorama».

Правила догляду за Драцено в домашніх умовах
У більшості своїй драцена - невибаглива рослина. Температурний режим приміщення має досить широкий діапазон від +28 до +12 градусів. Рослина любить світло, але в той же час добре переносить і невелику затіненість. Витримує не дуже тривалі перерви в поливі. Однак, щоб виростити чудову драцену, їй необхідно створити оптимальні умови утримання.

Кращий тепловий режим в літні місяці становить 20-23 градуси, виробляючи мінімально щотижневе обприскування, в зимовий період - 17-19 градусів, і далеко від приладів опалення. Ступінь освітлення рослини залежить від його сорту. Сорти, що мають світлі листя, люблять велику кількість світла, темнолисті сорти влаштує півтінь. При цьому потрібно враховувати, будь-який сорт драцени не переносить попадання на своє листя сонячних променів.

Рослина вимагає досить частого поливу, але особлива старанність не доречна, тому що надлишок вологи в грунті може привести до загнивання стебла. Якщо помістити горщик з драценою в більш широкий за розмірами піддон і полив виробляти, заливаючи воду в нього, то в цьому випадку будуть створені фактично ідеальні умови утримання. Грунт у горщику повинна володіти хорошими дренажними властивостями.

Найчастіші захворювання драцени
Гниття стебла викликається надлишком вологи. Врятувати рослину можна, відрізавши здорову верхівку і укоренивши її. Листя має сухі плями жовтого кольору, причиною чого можуть бути прямі сонячні промені, що потрапляють на них. Плями коричневого кольору з'являються на листках через нерегулярний полив.

Низька температура в кімнаті, де утримується рослина, може викликати скручування, потемніння і розм'якшення його листя. Сухе повітря в приміщенні, відсутність обприскування викликає засихання країв або кінчиків листя драцени.

Забезпечення елементарного догляду за рослиною, у вигляді протирання листя від пилу, комплексне добриво грунту, правильний полив, своєчасне омолоджування, стане запорукою того, що рослина буде радувати оточуючих своїм вбранням цілий рік.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Є кімнатні рослини, які вимагають мінімального догляду. Якщо Ви початківець квітникар, то спочатку Вам краще звернути...
Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Scroll To Top