Рекомендуємо прочитати

Як одну орхідею перетворити на 100? Секрети розмноження орхідей в домашніх умовах!

article3587.jpg

Мрієте про те, щоб на вашому підвіконні була справжня оранжерея з орхідей? Ми розповімо вам як втілити вашу мрію у життя!

1. Стимулюємо зростання коренів паростка
Для того, щоб паросток "дітка" зростав швидко, необхідно створити йому вологе та тепле середовище. Для цього вам знадобиться мох сфагнум, який можна знайти у будь-якому магазині по догляду за рослинами. Сфагнум необхідно замочити у воді, після чого з вологого моху за допомогою нитки потрібно сформувати кульки. Акуратно та водночас щільно, за допомогою нитки примотати дві кульки зі сфагнума до основи паростка. Далі необхідно створити парниковий ефект  - мох потрібно обгорнути харчовою плівкою.

Як одну орхідею перетворити на 100? Секрети розмноження орхідей в домашніх умовах!

Але важливо знімати цю плівку об'язково кожного дня на деякий час, щоб на сфагнумі не з'явилася пліснява і рослина отримала свіжий кисень. Коли будете знімати плівку, обприскуйте сфагнум. Якщо все робити правильно, то перші корінці на паросточку швидше, ніж вони виростуть на ньому без цих маніпуляцій. Відсадити "дітку" можна буде, коли на ньому будуть 2-4 корінця довжиною 5-7 см кожен. Якщо материнська рослина цілком здорова, то з відсадженням краще не квапитись.

2. Живцювання
Коли ваша орхідея відцвіте, можна зрізати квітконос орхідеї ножицями, попередньо обробленими спиртовим розчином. Для розмноження підійдуть тільки ті пагони, на яких є сплячі бруньки. Потрібно відступити 1-2 см від листів та відрізати живці довжиною 10-15 сантиметрів. Обробіть всі зрізи товченим вугіллям. Нарізані живці потрібно просушити на відкритому повітрі протягом доби.

Після цього їх можна висаджувати в дуже легкий субстрат (перліт, пісок), приготований напередодні - полийте субстрат заздалегідь, щоб він розбухнув. До грунту додайте мох сфагнум, що залишився. Живці акуратно посадіть на відстані 3 см один від одного в невеликий, довгастий, з дірочками на дні горщик.  Накрийте їх харчовою плівкою, щоб створити парниковий ефект. Температура в кімнаті повинна бути не нижче +25оС.

Також потрібно провітрювати посаджені живці вранці і ввечері по 15 хвилин і зволожувати ґрунт. Дуже важливо зробити в приміщенні перепад температур на 4оС. Коли грунт і місця зрізу паростків підсохнуть - приблизно через 3-7 днів - орхідеї необхідно обробити добривом. Але щоб не обпекти ніжні молоді корені, перед цим обов'язково полийте рослину. А після помістіть горщик в посудину з водою, в якій розведено добриво. Досить залишити живці там на півгодини. 

Через 3-4 місяці живці укореняться, і рослини можна буде висаджувати в окремі горщики. Зрозуміти, чи взялися живці орхідеї після розмноження, допоможе поява листя і коріння. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Орхідея фаленопсис завжди користувалася популярність і привертала до себе увагу, а все завдяки своєму...
З року в рік штучні нігті стають все популярнішим і популярнішим. Сьогодні «нарощування нігтів» це процедура, яку...
Це не модно, щоб схуднути і зруйнувати ваше потворне тіло не достатньо обмежувальних дієт. Багато жінок замість...
Сьогодні багато квітникарів беруться за вирощування орхідеї - таємничої і ніжної квітки, з яким пов'язано безліч...
Scroll To Top