Рекомендуємо прочитати

Як правильно усунути зубні відкладення і зубний камінь

article3240.jpg

Навіть якщо ви регулярно чистите зуби, використовуєте якісну зубну пасту і щітку, регулярно відвідуєте стоматолога, все одно є ризик виникнення зубних відкладень - у тому числі зубного каменю. Тому яким би не був догляд за собою в домашніх умовах без професійної гігієни порожнини не обійтися. Це комплексний догляд за зубами і яснами, що включає огляд і діагностику стану порожнини рота і процедури профілактичного догляду. Так що зверніться до особистого лікаря-стоматолога, якщо вас турбує зубний камінь. Якщо поки такої проблеми перед вами не стоїть, рекомендуємо ознайомитися з нею в наступній статті.

Частка зубних відкладень
З часом у кожної людини з'являються зубні камені, які складно очистити самостійно. Які способи очищення зубів існують?

Що таке зубні відкладення?
Утворення зубних відкладень - природний процес у ротовій порожнині. Зубні відкладення відкладається на поверхні зуба, і бувають двох видів: тверді і м'які.

М'які зубні відкладення. Зубні бляшки це відкладення, що накопичуються на зубах, пломбах, протезах, і навіть зубних каменях. Зубний наліт - злиття бляшок, які утворюються через недостатню гігієни рота. Зубний наліт утворюється як наслідок прийняття їжі, а також зубний наліт складається з мікроорганізмів, в'язкої слини, білків і вуглеводів слини, клітин порожнини рота, які постійно злущуються. Всього за тиждень м'які відкладення можуть перетворитися на тверді відкладення на зубах.

Тверді зубні відкладення. Зубний камінь - мінералізовані відкладення, утворюються через несвоєчасне видалення м'якого нальоту. За рахунок постійного наростання, розмір каменів постійно стає більше, ясна відтісняється, виникає кровоточивість ясен.

Що буде якщо нічого не робити із зубними відкладеннями?
Якщо зубні відкладення не прибирати, можуть виникнути такі захворювання, як пародонтит або гінгівіт (при яких бактерії поступово руйнують поверхню зуба). Тому поверхню зубів потрібно регулярно очищати, щоб позбутися від зубних відкладень і бактерій, які руйнують структуру зуба.

Професійне очищення зубів називається «профілактика», що перекладається з грецької мови, як запобігання. При своєчасному знятті каменів, профілактика допомагає запобігти пародонтит, тому зубні відкладення потрібно регулярно зчищати у стоматолога.

Які існують способи чищення зубних відкладень?
Є кілька способів чищення зубних відкладень: механічний і хімічний.

Механічний спосіб очищення зубів
Механічний спосіб, ще називають мануальний або ручний, проводиться за допомогою інструментів та апаратури. Полягає в відриванні відкладень від поверхні емалі зуба. Існує кілька методів проведення механічної очистки.

Методи механічного очищення:
Самий старий спосіб механічного очищення - видалення нальоту і зубних каменів вручну за допомогою спеціальних найпростіший спосіб механічного очищення зубів, яким вже практично ніхто не користується. Ручний механічний спосіб очищення відкладень призначається пацієнтам, для яких існують протипоказання апаратного способу. Це пацієнти з епілепсією, важкою формою цукрового діабету, остеомієліту та деяких інших захворювань.

Також до механічних методів очищення зубів відноситься очищення, яке проводиться за допомогою швидко обертаючих щіточок зі спеціальними пастами.

Апаратно-механічні методи очищення поверхні зуба. Апарати для видалення зубного нальоту можуть бути ультразвуковими і порошко-струменевий.

Принцип очищення порошко-струменевим апаратом полягає в тому, що за допомогою спеціальної насадки струмінь води, повітря і частинок соди подається під тиском на зуб. Частинки соди з великою силою вдаряються об поверхню зуба, і очищають її. При цьому струмінь води вимиває частинки відкладень і соди.

Ультразвукові апарати (ультразвукові скалери) зчищають наліт і зубні камені з поверхні зуба шляхом впливу прямої ультразвукової вібрації спеціального стрижня. Суть процесу полягає в тому, що спеціально підібрані частота і амплітуда (величина) коливань стержня з легкістю дозволяють відокремити зубні відкладення від поверхні зуба. Цей метод очищення зубів дуже ефективний, але разом з тим досить болючий, тому пацієнту роблять анестезію.

Протипоказання до ультразвукового методу зняття зубних відкладень:
- Наявність імплантатів
- Ортопедичні конструкції
- Аритмія серця
- Хронічний бронхіт, астма
- Гострі респіраторні захворювання
- Гіперчутливість зубів
- Пацієнтам у групі ризику (ВІЛ, гепатит, туберкульоз)
- Ультразвукова чистка не проводиться дітям з молочними зубами
У сучасній медицині всі описані методи і способи очищення поверхні зуба комбінуються між собою.

Хімічний метод очищення зубів від нальоту і зубного каменю
Цей метод застосовується в особливих випадках, коли механічні способи складно провести. Хімічний метод очищення поверхні зуба проводиться при сильній рухливості зубів, при високій щільності каменю.

Для очищення зубів застосовують такі хімічні засоби як кислоти, луги, йод, хлороформ, які допомагають розм'якшити і розчинити наліт і зубні камені. Препарат (найчастіше у вигляді гелю) наносять на поверхню зуба на пів хвилини або хвилину (іноді на більш тривалий час), потім препарат знімають ватним тампоном, а ротову порожнину полощуть водою. При застосуванні даного методу ясна обов'язково ізолюється (інакше ясна потрапить під дію хімічних препаратів), але часто зубні відкладення знаходяться саме під яснами, а речовини що видаляють наліт туди не проникають. Тому цей метод недостатньо ефективний, і його дія має короткочасний ефект.

У сучасній медицині використовують спочатку хімічний вплив на зубні відкладення, а після пом'якшення, камені видаляються звичайними механічними та апаратно-механічними методами.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Усмішка - головна прикраса людини. І якщо від природи вам не дісталася ідеальна голлівудська усмішка - не впадайте у...
Догляд за зубами в домашніх умовах дуже важливий для їхнього здоров'я і краси. Слід привчати з раннього віку дитину...
Захворювання ясен з'являються при недотриманні особистої гігієни. На зубах відбувається утворення нальоту з...
Як правильно чистити зуби або догляд за порожниною рота. Щоб зуби були здоровими, потрібно подбати тільки про одне:...
Scroll To Top