Рекомендуємо прочитати

Поняття ділової кар'єри, класифікація та етапи розвитку

article1527.jpg

Вам дуже хочеться зайняти крісло начальника, ви мрієте про окремий кабінет і колектив підлеглих? Мрії можуть стати реальністю, якщо ви правильно оберете тактику своєї поведінки. Ми вас лише попередимо про часті жіночі помилках і дамо поради, як досягти бажаного.

Досягнення кар'єрного росту завжди має свої рушійні цілі чи мотиви. Цілі з роками можуть змінюватися.

Етапи кар'єри та її планування.

1. Підготовчий етап. Підходящий вік для нього від 18 років до 22 років. У цей час людина набуває професійну освіту. Про кар'єру на цьому етапі говорити ще рано.

2. Адаптаційний етап. Цей період зачіпає вік від 23 років і до 30 років. Молодий фахівець опановує професію, займається пошуком свого місця в колективі. Саме в середині цього етапу починається рух по кар'єрних сходах.

3. Стабілізаційний етап. У віці 30 — 40 років відбувається поділ співробітників на перспективних і неперспективних. Саме для перспективних співробітників відкриваються величезні можливості для кар'єрного росту.

4. Етап консолідації. Частина співробітників у віці 40 — 50 років ще хочуть і можуть продовжувати кар'єрний ріст. Вони з інтервалом у кілька років продовжують рухатися по службових сходах. Ті, хто має більш рішучий характер, продовжує кар'єру лінійних керівників. Для співробітників мають менш рішучий характер, але вдумливих залишається кар'єра штабних керівників. Частина людей, розуміючи, що подальше просування на посаді неможливо, пристосовуються до нової ситуації. Вихід для них — освоєння нових сфер діяльності і перехід до «горизонтальної кар'єри».

5. Етап зрілості. У віці 50 — 60 років керівники передають свої знання і досвід більш молодим колегам.

6. Завершальний етап. Підготовка і відхід на пенсію.

Поняття ділової кар'єри можна розглядати як просування від однієї посади до іншої. На Заході питаннями ділової кар'єри займаються кадрові служби і консалтингові фірми. Вони дозволяють працівникам розкрити свої здібності. Тільки за результатами роботи, компетентності та потенційним можливостям можна планувати ділову кар'єру. Ми поговорили, загалом, про етапи просування по кар'єрних сходах. Розглянемо особливості кар'єрного росту для жінки. Жінка і кар'єра — поняття більш ніж сумісні. Цілком можна успішно поєднувати особистісне зростання, кар'єру і сімейне щастя.

Просування жінки по кар'єрній драбині.

Немає сумніву в тому, що для бізнесу найголовніше — ділові якості. Перевага жінки в бізнесі — її природна інтуїція. Ніяка вища освіта не замінить особистих якостей, здатність приймати правильні рішення, гнучкість мислення. Жінки, як правило, легко навчаються, вони згодні постійно чомусь вчитися. А це дуже важливо для кар'єрного росту. На етапі планування кар'єри і бізнесу дуже важливо перейти від мрій до дії. Чим більші зусилля ви докладете для досягнення поставлених цілей, тим більшого зможете ви досягнете. Дуже важливо спілкуватися з жінками, які вже досягли поставлених завдань. Все це додасть вам сили рухатися вперед. Запам'ятайте ще одне правило: не діліться своїми ідеями, планами з людьми, які не досягли в цьому житті нічого. Вони не зможуть оцінити по достоїнству ваші старання, до того ж вони можуть відбити у вас все бажання рухатися далі. Цінуйте себе і свої старання. Дуже важливо поєднувати успішну кар'єру і щастя в особистому житті. Для успішного поєднання сім'ї та кар'єри дуже важливо вміти планувати свій час. Позитив у роботі дуже важливий! Не бійтеся невдач, без них не буває удачі! Для успішної ділової кар'єри дуже важливий ваш імідж. Підберіть вміло одяг, аксесуари, дороге взуття, правильно підберіть макіяж.

А тепер ми попередимо вас про найбільш часті помилки. Попереджений — значить озброєний!

Перша помилка. Ви закінчили роботу над проектом. Ваш настрій повинен бути позитивним. Керівники повинні заразитися вашою упевненістю. І нічого якщо в роботі є дрібні недоліки. Але, загалом, робота повинна бути зроблена на пристойному рівні. Інакше, якщо ви будете нахвалювати сирий проект, крім роздратування він нічого не отримає.

Друга помилка. Найбільша помилка в досягненні кар'єрного росту — невміння просити надбавку до зарплати. Сором'язливість тут недоречна. Якщо ви самі не сильно вірите в свої здібності, у свій талант, то керівники тим більше не будуть поспішати з нагородами. Навряд чи той, хто працює лише за ідею або за інтерес досягне кар'єрного росту.

Третя помилка. Вам подобається фліртувати з колегою по роботі, розпускати плітки, одягатися занадто вишукано? Можливо, вас і будуть вважати самою чарівною, але підвищення можуть і не запропонувати. Запам'ятайте: ніяких легковажних нарядів, капризів і сюсюкання. На роботі вас повинні бачити діловою жінкою. Все має бути в міру.

Четверта помилка. Не варто розповідати про свої любовні подвиги, про сімейні проблеми і проблеми зі здоров'ям. Крім заздрості або обговорення ваших проблем ви нічого не отримаєте натомість. На роботі краще обговорювати виробничі питання. Але і ставати отакою букой теж не треба. Постарайтеся інформацію про себе давати в дозованої пропорції і нічого зайвого не розповідати.

П'ята помилка. Співробітників, які не можуть вимагати для себе поліпшень в умовах праці, завжди будуть обходити і на посаді і в зарплаті, і в умовах праці. Ніхто вам не замінить застарілий монітор, зламаний стілець, якщо ви самі цього не просите.

Шоста помилка. Вибираючи тактику відсиджування тихенько на нарадах, ви втрачаєте авторитет. Треба вибрати активну позицію. Задавайте питання, висловлюйте свою думку. Але при цьому не перестарайтеся. Зауваження повинні бути аргументовані.

Сьома помилка. Після роботи ви поспішаєте додому, не берете участь у спільних заходах. Це велика помилка. Заводьте знайомства з колегами сусідніх відділів, беріть участь в авральних роботах, відзначайте спільні свята. Але не перестарайтеся. Репутація у вас повинна залишатися як про ділову жінку.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top