Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо порвався презерватив?

article2591.jpg

Хоча презерватив і вважається одним з найнадійніших способів, щоб уникнути передчасної вагітності, але в житті ніхто не застрахований від того, що презерватив може порватися в самий невідповідний момент. У такий момент, особливо у молодих пар, починається нестримна паніка. Але найголовніше те, що якщо вже презерватив порвався, то не варто панікувати, головне взяти себе в руки і спокійно розібратися з виниклою проблемою.

Оцінка ризиків після розриву презерватива.

Перше, що потрібно зробити - це визначити час, коли порвався презерватив, щоб оцінити можливі ризики зачаття. Якщо Ви помітили розрив у презервативі вже після того, як відбулося сім'явиверження, то в такому випадку ризик виникнення небажаної вагітності дуже великий. А якщо Ви виявили розрив у презервативі до еякуляції, то ризик завагітніти дуже низький, але варто все ж таки враховувати, що під час сексу виділяється деяка кількість насінної рідини, яка може призвести до зачаття.

Що робити, якщо порвався презерватив?


Ще один момент, який теж можна враховувати - це презервативи зі сперміцидним мастилом. Сперміцидна змазка здатна вбивати сперматозоїди, що природно знижує ризик вагітності після того, як порвався презерватив. Але на більшу ефективність все ж не варто розраховувати.

Одним з важливих моментів є день, в який відбувалося заняття сексом. Під час менструального циклу існують "безпечні дні", протягом яких шанси завагітніти зведені до нуля. Ще це називають календарним методом. Використовувати даний метод, як спосіб контрацепції не рекомендується, але для оцінки ризику небажаної вагітності, коли порвався презерватив, можна використовувати. За календарним методом вважається, що найбільш "безпечні дні" (можливість зачаття мінімальна) - це 5 днів до менструації і 5 днів після.

Що потрібно робити, якщо порвався презерватив.

Після того, як Ви оцінили всі можливості настання вагітності, варто вжити необхідних заходів для захисту від небажаної вагітності.

Перше, що хочеться відзначити - це те, що спринцювання (промивання стінок піхви спеціальними хім. pозчинами) не дає високих результатів захисту від вагітності. Жінка просто може не встигнути під час виконати даної процедуру, тому не використовуйте спринцювання, як посткоїтальную контрацепцію.

І так, що ж дійсно може допомогти після того, як порвався презерватив.

Постинор. Гормональний контрацептив минулого покоління, який дуже шкідливий для жінок. Ефективність залежить від часу прийому таблетки. У Європі вже давно заборонений, але в Росії залишається найпоширенішим препаратом екстреної контрацепції, хоча вже давно існують майже нешкідливі аналоги. Не можна приймати більше 2-х разів на рік, особливо, дівчатам до 18 років.

Що робити, якщо порвався презерватив?


Міфегін (Міфепристон). Препарат, за допомогою якого проводиться медикаментозне (без операції) переривання вагітності терміном до 49 днів. Так само застосовується, як посткоїтальний контрацептив після незахищеного статевого акту. Застосування препарату повинно проводитися тільки під наглядом лікаря - гінеколога.

Ескапел (Escapelle). Препарат екстреної контрацепції ефективний протягом 96 після незахищеного статевого акту. Чим раніше буде прийнята таблетка, тим ефективніша буде її дія.

Гінепрістон або Агест. Сучасний посткоїтальний контрацептив. У порівнянні з іншими препаратами, тим більше з постинора, менш шкідливий для здоров'я жінки. на відміну від інших засобів для екстреної контрацепції не містить гормональних компонентів, і діє переважно на рецептори в матці і яєчниках. Ефективний в перебігу 72 годин після незахищеного статевого акту.

Хочеться додати, що якщо у Вас при статевому акті стався розрив презерватива, то не варто займатися спринцюванням, а так само відразу бігти в аптеку. У будь-якому випадку спочатку необхідно звернутися до гінеколога, саме лікар зможе ефективно і правильно допомогти Вам у вирішенні проблеми. Тим більше, що при незахищеному сексі Ви могли заразитися від партнера ЗПСШ.

Кілька порад, як уникнути розриву презерватива.

- Не купуйте презервативи в сумнівних джерелах, а так само дивіться на термін придатності.- Не використовуйте одночасно 2 презерватива. (Між ними відбувається тертя і збільшується ризик розриву).

Що робити, якщо порвався презерватив?

- Дотримуйтесь інструкцій, які вказані на упаковці з презервативами.
- Використовуйте мастило тільки на водній або силіконовій основі.

Рекомендуємо переглянути відео на тему " Що робити, якщо порвався презерватив? "

Scroll To Top