Рекомендуємо прочитати

ТОП-10 небезпек незахищеного сексу

article1668.jpg

Спонтанний секс, безсумнівно, приносить особливе задоволення. Драйв, адреналін - все це додає інтимної близькості чуттєвості.

Але які ж небезпеки підстерігають жінку при незахищеному сексі - особливо в тому випадку, якщо партнер не є постійним?

Секс є найважливішою складовою відносин між чоловіком і жінкою. Він не тільки приємний, але ще і корисний, оскільки знімає стрес і допомагає поліпшити здоров'я. Однак збільшення частоти захворюваності різними статевими інфекціями змушує замислитися про необхідність захистити своє інтимне життя і здоров'я.

Що таке "незахищений секс"?

Під терміном "незахищений секс" будемо розуміти будь-яку форму сексуального контакту (вагінального, анального, орального) без застосування наступних бар'єрних засобів:

- Традиційного чоловічого презерватива;
- Жіночого презерватива - вироби з м'якого поліуретану, що повторює форму піхви, з двома фіксуючими кільцями;
- Піхвової діафрагми - куполи з латексу зі спеціальною утримуючою пружинкою.

Так які наслідки незахищеного сексу для представниць прекрасної половини людства?

1. Біли

Самої банальної проблемою, яка може бути наслідком незахищеного сексу, є вульвовагініт - запалення піхви і зовнішніх статевих органів. Жінку при цьому турбують виділення з неприємним запахом (білі) і свербіж.

Найбільш частою причиною вульвовагініту є трихомоніаз. Це захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), не небезпечно для життя, проте вимагає ретельного обстеження і лікування.

Якщо через 1-4 дні після незахищеного сексу у вас з'явилися білі, слід звернутися до гінеколога і здати мазки на флору.

2. Хронічні болі

На відміну від трихомонад, які проникають у слизову нижнього відділу статевих шляхів жінки, переважна більшість збудників статевих інфекцій, відомих у даний час (хламідії, уреаплазми, мікоплазми, гонококи і ін), вражають верхні відділи: канал шийки матки, матку і придатки ( яєчники і маткові труби).

При цьому через 7-14 днів після незахищеного сексу з'являються ознаки запалення і характерні скарги: болі, підвищення температури тіла, гноєподібні виділення. Якщо інфекцію вчасно не лікувати, то болі можуть стати постійними, турбувати під час сексу.

При наявності хронічних тазових болів слід пройти обстеження на статеві інфекції: хламідії, уреаплазми, мікоплазми, гонококи.

3. Небажана вагітність

Реалізація материнського початку для прекрасної половини людства є дуже важливим моментом в житті. Однак необдумані дії іноді міняють плани.

Результатом незахищеного сексу можуть стати незапланована вагітність і аборт, після якого жінка нерідко відчуває почуття втрати, провини, образи на партнера.

Крім психологічних страждань, переривання вагітності має ще й медичні аспекти. Наслідком аборту можуть стати гормональні порушення, які часто призводять до розвитку безпліддя.

4. Невиношування вагітності

Виникнення незапланованої вагітності після незахищеного сексу загрожує її прогресуванням на тлі статевої інфекції.

Деякі збудники (бактерії, найпростіші, віруси), зокрема що передаються статевим шляхом, можуть проникнути через плаценту з материнського організму до плоду і спровокувати переривання вагітності.

Це відбувається завдяки можливості ряду мікроорганізмів порушувати структуру плодових оболонок і приводити до передчасного вилиття навколоплідних вод.

Вплив статевої інфекції на плід залежить від терміну вагітності, виду та кількості збудників, тривалості захворювання матері, стану її імунітету та інших факторів.

Враховуючи відсутність сформованого плацентарного бар'єру, в першому триместрі становлять небезпеку будь-які види інфекції. У цей час найбільш частим ускладненням вагітності у жінок з ЗПСШ є самовільний викидень.

У зв'язку з високим ризиком переривання вагітності, що протікає на тлі ЗПСШ, слід з особливою обережністю підходити до планування зачаття. Попередньо необхідно пройти повне обстеження у гінеколога, включаючи інфекційний скринінг, при виявленні статевої інфекції отримати адекватне лікування.

5. Непрохідність маткових труб

Більшість відомих захворювань, що передаються статевим шляхом (хламідії, уреаплазми, мікоплазми. Гонококи і ін), може приймати хронічний перебіг.

При цьому в малому тазі в результаті перенесеного запалення утворюються спайки - як між органами (маткою і придатками, сечовим міхуром і маткою і т.д.), так і всередині маткових труб.

Наслідком незахищеного сексу і ЗПСШ в цьому випадку стає непрохідність маткових труб і, як наслідок, виникнення безпліддя.

Пацієнтки з непрохідністю маткових труб змушені тривалий час обстежуватися і лікуватися з приводу безпліддя. Нерідко для роз'єднання спайок їм доводиться вдаватися до допомоги хірургів. Операції при непрохідності труб бувають не завжди успішними.

У крайніх випадках жінки зважуються на останній крок - екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), спроби здійснення якого можуть тривати від декількох місяців до декількох років.

Як підсумок, легковажне ставлення до безпеки сексу призводить до тривалого лікування безпліддя, нерідко безрезультатно.


6. Екстрені операції

Нерідко ЗПСШ можуть привести жінку в операційну. При цьому втручання проводиться екстрено, тобто без попереднього обстеження та підготовки в зв'язку з наявністю загрози для життя.

Найбільш часто екстрені операції доводиться виконувати при гострому перебігу ряду ЗПСШ, наприклад, при висхідній гонореї.

При гонорейному запаленні гній може випливати з маткових труб і викликати запалення очеревини малого тазу (пельвіоперитоніт), що нерідко супроводжується гнійним розплавленням придатків матки і об'єднанням їх в конгломерати - тубовар, пиовар.

При пельвіоперитоніт існує загроза розвитку сепсису! У зв'язку з цим проводиться промивання малого тазу, видалення гною і виведення назовні спеціальної трубочки - дренажу, через який протягом наступних 3-4 днів буде виходити залишковий випіт. При гнійному розплавлюванні придатків матки доводиться вдаватися до їх видалення.

Екстрені втручання можуть також виконуватися на тлі хронічної статевої інфекції і непрохідності маткових труб. Мова йде про позаматкової вагітності, при якій запліднена яйцеклітина не може "дістатися" до порожнини матки і імплантується безпосередньо в матковій трубі.

Зростання ембріона поза матки приводить до розриву маткової труби і внутрішньої кровотечі, небезпечної для життя жінки - крововтрата іноді досягає 1 літра! У цьому випадку проводиться видалення труби з перебувають в ній нежиттєздатним ембріоном.

7. Рак шийки матки

В даний час є доведеним факт безпосередньої участі деяких статевих інфекцій, зокрема, вірусу папіломи людини (ВПЛ), у виникненні передраку і раку шийки матки. Вірус перешкоджає загибелі ракових клітин, що сприяє різкому зростанню їх числа.

При виявленні кондилом і папілом в області статевих органів, а також після незахищеного сексу варто пройти обстеження на наявність ВПЛ, у разі виявлення отримати противірусне лікування.

8. Хвороби печінки

Наслідком незахищеного сексу може стати ураження печінки, викликане вірусами гепатиту В і С. Зараження, в основному, відбувається через контакт з кров'ю хворого. Ризик передачі вірусу при незахищеному сексі становить близько 10-30%.

Тривале, протягом декількох років, розмноження вірусів гепатиту В і С в печінці нерідко призводить до серйозних необоротних змін - цирозу та первинного раку печінки.

Проблема діагностики вірусних гепатитів полягає в наявності "невидимого" періоду протягом 3-6 місяців, коли хворий вже заразний, а захворювання в аналізах не виявляється.

Ризик внутрішньоутробного інфікування плода від хворої вірусним гепатитом матері вкрай малий і становить 3,3%. В грудне молоко вірус гепатиту також не потрапляє.

Тим не менше, враховуючи можливість зараження новонародженого через тріщини сосків, матері, яка страждає вірусним гепатитом, слід відмовитися від грудного вигодовування.

9. Сифіліс

До серйозних наслідків незахищеного сексу відносять інше ЗПСШ - сифіліс. Вірогідність зараження при одноразовому статевому контакті без презерватива становить 30%. Інкубаційний період захворювання - 2-6 тижнів.

Сифіліс характеризується повільним прогресуючим перебігом. При відсутності лікування на пізніх стадіях він призводить до важких поразок кісткової і нервової систем, включаючи головний і спинний мозок, а також внутрішніх органів: серця, печінки і т. д.

Лабораторна діагностика сифілісу можлива не раніше, ніж через 2-3 місяці після зараження.

Важливо: у цей "німий" період хворий на сифіліс заразний!

У жінки, яка планує вагітність, необхідно своєчасне обстеження з метою виключення сифілісу і, в разі виявлення даного захворювання, завчасне його лікування, так як можливе зараження дитини через плаценту.

Природжений сифіліс може призводити до важких поразок органів або смерті дитини.

10. Імунодефіцит

Самим грізним наслідком незахищеного сексу є впровадження в організм вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і розвиток синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД).

ВІЛ передається через біологічні рідини зараженого: кров, сперму, секрет піхви при анальному, вагінальному або оральному сексі, а також від матері до дитини під час вагітності, пологів або при грудному вигодовуванні.

При ВІЛ тривалість серонегативного ("німого") періоду, коли людина хвора і заразна, а результати аналізів залишаються негативними, іноді збільшується до півроку. Лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу лише уповільнює перебіг хвороби.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відсутність сексуального бажання є проблемою, яка зачіпає набагато більшу кількість жінок, ніж ви думаєте. Багатьох з...
Ознаки того, що ви погані в сексі, можуть бути явними, а можуть бути непомітними. Усвідомити їх не так просто, адже хто...
Небагато знайдеться жінок, які б хоч раз в житті не чули вислови про те, що любові всі віки покірні. Одні з ним повністю...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Scroll To Top