Рекомендуємо прочитати

Вагітність і гемоглобін

article3381.jpg

Вагітність приносить не тільки радісні моменти в житті кожної жінки, але також і певні проблеми зі здоров'ям, які, на жаль, уникнути буває дуже складно. Однією з таких проблем є низький рівень гемоглобіну у вагітної жінки.

Гемоглобін - це особливий вид білка, який забезпечує переміщення крові по судинах. Якщо в організмі вагітної жінки відбувається зниження рівня гемоглобіну, то таку ситуацію називають анемією або недокрів'ям.

Для того, щоб визначити рівень гемоглобіну в крові, необхідно здати аналіз крові. Нормальним вважається показник гемоглобіну в межах 110-160 грамів на 1 літр крові.

Не дивлячись на те, що низький рівень гемоглобіну не є рідкістю серед вагітних жінок, але все ж не можна залишати цю проблему без уваги для того, щоб не допустити погіршення стану здоров'я матері або майбутньої дитини.

Особливо небезпечним низький рівень гемоглобіну є на першому триместрі вагітності, оскільки саме в цей період відбувається закладка органів майбутньої дитини.

При низькому гемоглобіні у вагітної відбувається погіршення загального самопочуття, можуть синіти губи і слизові оболонки, спостерігається нудота потемніння в очах, непритомність, прискорене дихання або відчуття нестачі повітря, блідість шкірних покривів, ламкість нігтів і волосся, запор, відсутність апетиту, часті головні болі. При появі подібних симптомів необхідно одразу ж звернутися до лікаря за консультацією.

Дуже важливо визначити причини, які провокують зниження рівня гемоглобіну під час вагітності.

Однією з головних причин низького гемоглобіну у жінки є неправильне і незбалансоване харчування. Крім цього, до низького гемоглобіну можуть привести хвороби печінки, нирок і серцево-судинної системи, часта блювота при токсикозі, гормональні порушення в організмі, прийом антибіотиків, нервове перенапруження і постійні стреси, дисбактеріоз кишечника та ін.

У більшості випадків, знижений рівень гемоглобіну у вагітних жінок спостерігається приблизно до 34 тижня вагітності. Таке зниження гемоглобіну вважається природним і пов'язане воно з тим, що малюк росте і забирає все корисне з організму матері собі. При цьому легка форма анемії не вимагає практично ніякого лікування, оскільки кров повинна бути розріджена, для того, щоб її циркуляція не порушувалася.

Важку ж форму анемії необхідно лікувати обов'язково, оскільки вона може викликати виникнення важких патологій, а саме, передчасні пологи, слабку родову діяльність, гіпоксію плода, пізній токсикоз, раннє відходження навколоплідних вод, зовнішні крововиливи у жінки. Саме тому, не варто нехтувати порадами доктора. При низькому рівні гемоглобіну вагітна повинна вчасно здавати всі призначені аналізи і не пропускати планові візити до лікаря.

Також у вагітної жінки може відбутися підвищення рівня гемоглобіну вище норми, проте це трапляється дуже рідко. Високий гемоглобін під час вагітності також є дуже небезпечним, оскільки здатний привести до розвитку еритроцитозу, до утворення тромбів, до варикозу у вагітної жінки і навіть до загибелі плода. Крім цього, підвищення рівня гемоглобіну відбувається при серцево-судинних захворюваннях і серцево-легеневої недостатності.

Для того, щоб привести рівень гемоглобіну в норму під час вагітності необхідно дотримуватися збалансованого та якісного харчування, багато гуляти на свіжому повітрі, достатньо часу приділяти легким фізичним навантаженням. В раціон харчування вагітної жінки необхідно обов'язково включити червоне м'ясо, морську рибу, злакові каші, бобові, овочі і фрукти, горіхи, гриби, чорний шоколад. Їду не варто запивати чаєм або кавою, оскільки це може істотно знизити швидкість засвоєння організмом заліза. При анемії лікар призначає прийом спеціальних залізовмісних вітамінно-мінеральних комплексів.

Дотримуючись цих нескладні рекомендації і чітко виконуючи всі приписи лікаря, Ви зможете привести рівень гемоглобіну в норму і народити здорового і міцного малюка. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Свіже повітря необхіднt для майбутньої матері не менше, ніж збалансоване харчування. Треба намагатися гуляти хоча б...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Монодієти - улюблений спосіб схуднення для ледачих, холостяків, невибагливих і всеїдних. Фішка в тому, що поглинається...
Багато людей досі вважають, що екзотичний плід ківі - фрукт. Однак, це не так. Ківі - велика ягода, яку на її батьківщині...
Scroll To Top