Рекомендуємо прочитати

Вагітність і хребет

article3372.jpg

Всім відомо, що під час вагітності всі органи і системи організму жінки працюють з подвійним навантаженням. Підвищене навантаження під час виношування малюка випробовує і хребет жінки.

Дуже багато вагітних жінок скаржаться на хворобливі відчуття в спині і хребті вже на рядку 10-12 тижнів вагітності. Це пов'язано з тим, що вагітність є причиною гормональної перебудови в організмі, а також в результаті активізації кровообігу виникає набряк корінців хребетного каналу спинного мозку. Це і є основною причиною болів в спині у вагітних.

Крім цього, із збільшенням терміну вагітності відбувається все більш сильне напруження зв'язок, які утримують матку. З ростом плода в матці відбувається зміщення центру ваги тіла жінки, при цьому живіт росте і випинається вперед, що, в свою чергу, впливає на вигинання хребта.

У тому випадку, якщо жінка до вагітності мала які-небудь проблеми з опорно-руховим апаратом, то це може спровокувати появу доволі сильних болів в спині під час вагітності.

Фахівці радять усім вагітним жінкам обов'язково стежити за своєю вагою, оскільки зайві кілограми будуть надавати додаткове навантаження на хребет. Також потрібно звернути увагу на раціон харчування, який повинен бути багатий кальцієм. Кальцій міститься в таких продуктах харчування, як сир, йогурт, м'ясо, риба, горіхи, зелень та ін.

Після 20 тижнів вагітності разом з лікарем необхідно підібрати якісний і зручний бандаж, який підтримуватиме зростаючий животик і знизить навантаження на хребет.

У положенні сидячи завжди тримайте спину рівно і ніколи не кладіть ногу на ногу. Сидіти тривалий час не рекомендується. Також не допускається, щоб вагітна жінка довго стояла.

Дуже дoбре відвідувати басейн, оскільки плавання здатне розслабити м'язи спини і розвантажити хребет. Також намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі.

У тому випадку, якщо болі в спині і хребті дуже сильно турбують, то необхідно прийти на консультацію до лікаря, можливо, знадобитися обстеження і лікування. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Харчування завжди позначається на організмі, отже, і на фігурі. З цієї причини дуже важливо вживати корисні продукти,...
Люди, які прагнуть скинути зайві кілограми, докладають різних зусиль для досягнення поставленої мети. Багато...
Якщо дотримуватися цієї дієти, то можна скинути 3-4 кілограми за 14 днів. Кефірна "смугаста" дієта дуже популярна....
Фахівці склали список 9 напоїв, які обов'язково повинні входити в раціон харчування людини....
Scroll To Top