Рекомендуємо прочитати

Як виспатися за 5 годин.

article3304.jpg

Серед нас є люди, яким від природи на повноцінний сон відведено не більше чотирьох - п'яти годин на добу. Середньостатистичній же людині потрібно, як мінімум, вісім годин для повноцінного відпочинку. Але поняття висипання визначається, мабуть, не кількістю годин, а якістю і глибиною самого сну. Такого ефекту, на думку деяких вчених - медиків, можна досягти, виконуючи перед сном деякі з поз хатха-йоги. Їх правильне виконання дозволить пробуджуватися людині природним шляхом вже через три години, і відчувати себе при цьому цілком комфортно. Сон, при дотриманні правил виконання вправ, стає коротким і глибоким. Однак, окрім самих вправ, рекомендується дотримуватися два простих постулатів, а саме:

Постулат перший, досить незвичайний - треба поїсти, але не переїдати. Зробити це треба для того, щоб вночі не прокидатися від почуття голоду.

Постулат другий - провітрити приміщення, так як вміст вуглекислого газу в кімнаті, де ви збираєтеся спати, повинно бути мінімальним.

Поївши і провітривши приміщення, дочекайтеся, коли вам дійсно захочеться спати. Як тільки ви відчуєте наближення сну, рекомендуємо вам виконати комплекс наступних вправ:

1. Релаксація: лежачи на спині - тривалість вправи до 1 хвилини. Просто розслабте ваше тіло, роблячи при цьому плавний вдих і видих.

2. Стійка на голові - тривалість вправи до 3 хвилин.

3. Знову релаксація - тривалість вправи до 1 хвилини.

4. Поза кобри: лягаємо на живіт, долонями впираємося в підлогу. Робимо рух ковзання підборіддя по підлозі і піднімаємо голову, відкидаючи її якнайдалі. Ваш погляд спрямувати в стелю. Тривалість вправи до 2 хвилин.

5. Звична всім нам «берізка». Переходимо на неї після «кобри» треба без відпочинку і чим швидше буде перехід, тим ефективніше буде результат. Тривалість вправи до 2 хвилин. До речі, двохвилинна «берізка» по витраті енергії прирівнюється до бігової навантаженні на дистанцію 1 км.

А тепер підкажемо вам кілька нескладних правил, які допоможуть відчути себе бадьорим і енергійним навіть після нетривалого сну.

Правило перше: розслабтеся, подумайте про щось приємне.

Правило друге: спіть при свіжому повітрі. Сон буде міцніше в тому випадку, коли кватирка у вашій кімнаті буде прочинені всю ніч. Найкомфортніша для сну температура в приміщенні - 20 градусів.

Третє правило: місце для сну повинно бути зручним. Подушку і матрац вибирайте середньої жорсткості.

Четверте правило: не наїдатися на ніч, особливо не налягати на жирну і гостру їжу. Перед сном краще випити склянку теплого молока з медом.

П'яте правило: все-таки, прислухайтеся до вашого власного «біологічного годинника». Якщо ви «жайворонок» або «сова», то ваш годинник вимагатимуть трохи інший підхід до вирішення питання тривалості та якості сну.

Шосте правило: вчені довели, що ваше недосипання можна компенсувати, виділивши собі один день на тиждень, коли з'явиться можливість поспати більше 8 годин.

І наостанок, ми рекомендуємо перед сном прийняти теплий душ або ванну. Ванна приймається за годину до сну. Ми щиро сподіваємося, що наші невеликі рекомендації підуть вам на користь. Спокійної ночі! 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Спори щодо оптимальної тривалості сну не вщухають ось уже кілька десятиліть. Хтось стверджує, що достатньо спати 6...
Scroll To Top