Рекомендуємо прочитати

Яка тривалість сну оптимальна для здоров’я

article2808.jpg

Спори щодо оптимальної тривалості сну не вщухають ось уже кілька десятиліть. Хтось стверджує, що достатньо спати 6 годин на добу, хтось говорить про 8-ми годинний сон, іноді називають інші цифри.

Безумовно, кожна людина індивідуальна, але загальні норми сну вчені вивели. На думку медиків, ці норми - оптимальна тривалість сну для дорослої людини.

Зокрема, недавно проведене дослідження показало, що занадто короткий і занадто тривалий сон сприяють виникненню хронічних захворювань. Ще одне дослідження, проведене в Кореї, показало, що люди, які сплять в середньому 5 і менше годин, або більше 9 годин, мають значно більше проблем зі здоров'ям, причому не тільки фізичним, але і ментальним.

Найпоширеніша проблема зі здоров'ям у людей, які недостатньо сплять - це стан тривожності і депресія.

Більше 30 % людей мають проблеми зі сном. Згідно з науковими дослідженнями, оптимальна тривалість сну для здорової дорослої людини - від 7 до 8 годин на добу.

Однак не все так просто. Відомо, наприклад, що 1-2 години сну вдень можуть замінити кілька годин сну вночі. Хоча існує зворотна сторона медалі - денний сон може стати причиною безсоння вночі.

Спортсменам варто зробити поправку - так як вони виконують протягом дня важку роботу і витрачають набагато більше енергії, ніж інші люди, їх організму необхідний більш тривалий сон - від 8 до 10 годин на добу. Хоча і 7 годин сну не нашкодять спортивним досягненням, що також доведено декількома дослідженнями.

Є люди, здатні прекрасно висипатися за 5 або 6 годин. Але таких людей - не більше, ніж 5%, іншим же необхідно дотримуватися 7 або 8 годинного сну.

В цілому, намагайтеся спати не менше 7 годин на добу, але не більше 9 (за рідкісним винятком) - саме така тривалість сну оптимальна для імунної системи і здоров'я людини.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Серед нас є люди, яким від природи на повноцінний сон відведено не більше чотирьох - п'яти годин на добу....
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Scroll To Top