Рекомендуємо прочитати

Помилки молодості призводять до безпліддя

article3502.jpg

За даними Міністерства охорони здоров'я, до 30 відсотків подружніх пар в Україні не можуть зачати дитину. Приблизно у половині випадків винні в цьому жінки. Медики б'ють на сполох: ранній початок статевого життя, аборти до перших пологів, невиявлені і непроліковані венеричні захворювання - все це призводить найчастіше до жахливих наслідків для репродуктивної сфери жінки. Про те, які гінекологічні захворювання можуть викликати безпліддя, ми розмовляємо з акушером-гінекологом Марією Фадєєвою.

Вік початку статевого життя знизився на два роки

- Марія Вікторівна, в якому віці дівчина може почати жити статевим життям без шкоди для здоров'я?

- Однозначної відповіді на це питання немає і бути не може. Всі підлітки різні, з різним станом здоров'я, у тому числі і психічного. Коли в статевий зв'язок вступає 14-15-річна дівчинка, то шкода наноситься не стільки її фізичному здоров'ю, скільки психіці. Дуже часто перший сексуальний контакт викликає у дівчаток біль, страх і почуття неприйняття, можуть навіть розвиватися депресії. Згодом це може призвести до розвитку стійких комплексів: людина не може створювати і підтримувати тривалі відносини, часто змінює статевих партнерів, страждає емоційними відхиленнями.

З точки зору фізіології раннє статеве життя також небажане. Організм дівчинки ще не дозрів: слизова оболонка не підготовлена до сексуальних контактів, легко травмується, пошкоджується - тому ми завжди говоримо про підвищений ризик отримання інфекцій, що передаються статевим шляхом. Існує також гіпотеза, що ранній початок статевого життя збільшує шанс захворіти на рак шийки матки. І, звичайно, такі відносини можуть призвести до небажаної вагітності. Як показує практика, підлітки мають дуже туманне уявлення про способи запобігання. А адже вагітність в 14-15 років - це справжня катастрофа для дівчинки і в фізичному, і в моральному плані.

- Тобто помилки молодості можуть стати фатальними?

- Так, це так. За останніми даними, за останні 30 років середній вік початку статевого життя в знизився на два роки і становить 15-16 років. До 18 років майже дві третини підлітків уже мають сексуальний досвід. До чого це призводить? «Нагулявшись» як слід в молодості, жінка одружується, намагається народити дитину, а вагітність не наступає. Величезна кількість жінок репродуктивного віку мають такий набір хвороб і патологій, що навіть страшно стає. Іноді на прийом приходить пацієнтка з діагнозом «первинне безпліддя». Починаєш анкетувати і з'ясовується, що статеве життя вона почала в 14 років, до шлюбу встигла змінити 5-6 статевих партнерів. Тут і набір специфічних інфекцій, і непрохідність труб, і гормональні порушення.

Але, звичайно ж, списувати всі проблеми на сексуальні помилки молодості не можна. На жаль, сучасна жінка живе у дуже непростому світі: величезні навантаження, що призводять до нервового виснаження, шкідливі звички, стреси, виснажливі дієти - список причин нескінченний. Вони можуть призводити до різних захворювань репродуктивної сфери, а згодом і до безпліддя. На щастя, сьогодні більшість випадків безпліддя ефективно лікується, хоча іноді це може зайняти не один рік.

Чоловіка не злюбили ... антитіла

- Які чинники найчастіше призводять до безпліддя?

- Одна з найчастіших причин - гормональні порушення. Проявляються вони по-різному: в нерегулярної овуляції або в її повній відсутності. При цьому у жінки, як правило, порушений менструальний цикл. Лікування проводить гінеколог спільно з ендокринологом, так як часто причина безпліддя лежить поза гінекологічної площині. Наприклад, до безпліддя можуть призвести захворювання щитовидної залози. Гормональні порушення можуть викликати ендометріоз - надмірне розростання ендометрію, внутрішнього шару матки. Ендометріоз, на жаль, дуже погано лікується.

Друга поширена причина - запальні захворювання внутрішніх статевих органів. Причини тут можуть бути самі різні: переохолодження, перенесені раніше аборти, наявність захворювань, що передаються статевим шляхом. Тривале запалення може призводити до спайок, непрохідності маткових труб, що робить нормальне зачаття практично неможливим. Іноді гінекологи навіть рекомендують видалення уражених маткових труб, так як вони є джерелом хронічної інфекції, через яку навіть процедура запліднення ЕКО неможлива. Заважають нормальному заплідненню і зачаттю різні новоутворення - міоми, поліпи, фіброми. В даному випадку ми зазвичай рекомендуємо хірургічне лікування.

В останні роки почастішали випадки так званого імунного безпліддя, коли здорова жінка не може зачати від конкретного чоловіка. Її організм виробляє спеціальні антитіла, що згубно впливають на сперму. При цьому вагітність від іншого чоловіка може наступити без всяких проблем.

І після пологів не забувайте про гінеколога

- Коли жінка лікується від безпліддя, вона регулярно відвідує гінеколога і виконує всі приписи. Але варто їй народити дитину - і вона забуває дорогу в жіночу консультацію. Які захворювання репродуктивної сфери виявляються у таких жінок, коли вони все-таки добираються до лікаря?

- На жаль, ви праві. Жінки мають дуже туманне уявлення про профілактику захворювань, тому часто жінки приходять на прийом до гінеколога, коли неприємні симптоми ігнорувати вже складно. Одна з найпоширеніших патологій - ерозія шийки матки. Вона з'являється з різних причин: розриви і тріщини шийки при пологах, гормональні порушення, зниження імунітету. Сучасна медицина пропонує безліч способів лікування даної патології, всі методи високоефективні і досить безболісні.

Жінки більш старшого віку часто звертаються зі скаргами на болючі симптоми при статевих контактах. Причина найчастіше - в сухості піхви через порушення гормонального фону.

Слід зазначити, що при сучасному розвитку медицини практично всі жіночі захворювання - навіть найстрашніші, наприклад онкологія, - ефективно лікуються, якщо тільки вони не безнадійно занедбані. Мені не хочеться повторювати банальні речі, які відомі всім, але, мабуть, без цього не обійтися: саме профілактика є основою здоров'я. Тому кожна жінка чи дівчина, що живе статевим життям, повинна взяти собі за правило відвідувати гінеколога два рази на рік.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Дівчата іноді поводяться, як мучениці і замість насолоди сексом, терплять "поки це скінчиться". І тут справа...
Ознаки того, що ви погані в сексі, можуть бути явними, а можуть бути непомітними. Усвідомити їх не так просто, адже хто...
Вчені з Техаського Університету в Остіні вважають, що вік, коли підлітки отримують свій перший сексуальний досвід,...
Як правило, перший раз відбувається в досить несприятливих умовах, наспіх, можливо в стані алкогольного сп'яніння, або...
Scroll To Top