Рекомендуємо прочитати

Передвісники пологів

article3138.jpg

Вам все жахливо набридло, хочеться якомога скоріше зустрітися з довгоочікуваною дитиною, і взагалі - ми ж не слони, щоб ходити вагітними 2 роки. Календар вагітності неухильно стверджує, що ви вже тиждень як народили. На питання знайомих "ну коли ж?" хочеться плюватися отрутою, сумка в пологовий будинок складена й перебрана п'ять разів, інструкції чоловікові прибиті цвяхом-соткою на холодильник, контракт з пологовим будинком укладений, лікар і акушер на стрьомі - залишилися самі дрібниці: дочекатися їх, цих майже міфічних пологів. Ну, або хоча б виявити у себе провісники пологів.

Перші провісники пологів
Отже, які вони, ці самі перші провісники пологів? Почнемо з найбільш "відкладених", найперших провісників. Тижнів за два до безпосередньо моменту пологів ваш живіт опускається, і "пупок дивиться в землю". Дитина займає "стартову позицію" і входить головою в початок родових шляхів. Починаються активні тренувальні перейми, і на відміну від майже безболісного камененія живота, яке ви могли відчувати з 16 тижня, ці сутички, провісники пологів, досить болючі і відчутні. Їх навіть можна сплутати з істинними переймами - вони можуть бути періодичними, наростаючої інтенсивності, і єдине їх відмінність в тому, що в пологи вони так і не переходять. Щоб відрізнити одне від іншого, спробуйте залізти під душ або випити но-шпу: якщо сутички вщухають, народити прямо зараз вам не загрожує. Через тиск голови дитини починають "розходитися зв'язки", ви відчуваєте тиск і біль у паху.

Відходження «пробки»
Досить помітними передвісниками пологів є виділення: слизові грудки, іноді з прожилками крові. Не переживайте, це починає відходити слизова пробка, якою була запечатана шийка матки. Вона запобігала потраплянню інфекцій, а тепер необхідність в цьому відпадає.

Сама шийка матки коротшає і стає м'якою, її внутрішній зів починає відкриватися. Правда, ви цього самостійно не відчуєте і ніяк не побачите, це можна встановити за допомогою УЗД або під час огляду лікарем на кріслі. Даний провісник пологів говорить про те, що чекати залишилося зовсім недовго.

Це не отруєння
Іноді організм починає мимоволі очищатися - ви відчуваєте часті позиви в туалет, вас знову починає нудити. Як правило, це відбувається в безпосередній близькості від моменту пологів. Не переживайте, це не означає, що ви отруїлися або з вами відбувається щось погане.
«Відійшли води» - терміново в пологовий будинок

Моментом, в який можна однозначно сказати - пора в пологовий будинок, є відходження вод. Цю мить ви точно не пропустете! Якщо у вас відійшли води, значить, зустрічі з малюком залишилося чекати зовсім небагато. Коли води відійшли, зверніть увагу на їх колір: якщо води зелені, зверніться в пологовий будинок як можна скоріше. Якщо води прозорі, ви можете витратити ще якийсь час на підготовку (але мова не про два дні, звичайно).

Пологи без провісників
Всі ці передвісники пологів не є обов'язковими: вони можуть бути, можуть наступити безпосередньо в процесі пологів, а можуть взагалі не настати. Пам'ятайте: не існує такої речі, як провісники швидких пологів. Навіть відкриття шийки матки "на 2 пальця" не завжди означає, що ви народите сьогодні - можливо, доведеться почекати ще кілька днів. А іноді жінка навіть не відчуває початку переймів: просто тягне внизу живота, як при місячних, і тільки коли вони стають дійсно частими, лікар приймального відділення з подивом констатує, що до народження залишилося зовсім небагато часу. Не сумуйте: зрештою, ніхто ще не залишався вічно вагітним!

Вдалих вам пологів і здорових дітей!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Пологи - фізіологічно складний процес, в результаті якого відбувається народження дитини і вигнання посліду. У нормі...
В період вагітності в організмі жінки відбуваються величезні зміни, як на фізиологічному, так і на психологічному...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Scroll To Top