Рекомендуємо прочитати

Пологи без болю? Це реально

article3017.jpg

Страх перед пологами відчувають всі вагітні жінки. Це почуття затьмарює щастя, пов'язане з очікуванням народження дитини. Контроль над своїми відчуттями допоможе позбутися від необґрунтованого страху, і тим самим, зробити пологи безболісними. Найчастіше страх викликаний тим, що жінка не знає, що з нею відбувається.

Про роди можна судити за наступними симптомами:
- Опущення живота, що супроводжується тягнучим болем внизу;
- Полегшення дихання;
- Часте сечовипускання;
- Біль в попереку;
- Перепади в настрою;
- Часті схватки.

Основна ознака початку пологової діяльності - це схватки. Для них характерне відчуття тяжкості внизу живота, яке то посилюється, то зникає. Спочатку перейми періодичні та короткочасні, але поступово вони стають регулярними і тривалими. Виділення з піхви служать другим симптомом пологів, що наближаються, а третя ознака - відходження навколоплідних вод. Поєднання цих ознак є серйозним приводом для того, щоб жінка поспішила в пологовий будинок.

У родової діяльності є чотири основних періоди: перейми, потуги, народження дитини і відходження плаценти.

Схватки можуть тривати до 10 годин. Хоча у деяких породіль цей період обмежується трьома годинами, але можуть бути і затяжні схватки - до 20 годин. Під час схваток відбувається розкриття шийки матки по 1 см на годину. Про готовність до пологів можна судити з розкриття шийки матки на ширину долоні. Якщо жінка займалася дихальною гімнастикою і виконувала вправи на фітбол, то цей період пройде для неї з мінімальними больовими відчуттями.

Потуги викликані скороченням діафрагми, черевного преса і м'язів матки, які відбуваються одночасно. Правильна поведінка мами полегшить малюкові просування вперед і знизить хворобливість потуг. Не варто затримувати дихання, а напружуватися і розслаблятися потрібно тільки по команді лікаря. Цей період триває близько 40 хвилин.

Народження дитини - найвідповідальніший і хвилюючий момент. Але на цьому пологи не закінчуються. Через 10-15 хвилин відбувається відділення плаценти від стінок матки. Цей процес нагадує схватки, але не такі болючі. Зазвичай відходження плаценти відбувається без ускладнень.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
При пологах у жінки часто трапляються розриви, після чого накладаються шви. Найчастіше такі розриви трапляються в...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
Scroll To Top