Рекомендуємо прочитати

Таблетки для переривання вагітності

article2709.jpg

Загальновідомо, що аборт небезпечний для здоров'я будь-якої представниці слабкої статі. Якщо відставити убік моральну сторону питання, доводиться визнати, що нерідко вагітність - небажаний стан для жінки. Останнім часом широкого поширення набув медикаментозний аборт, зокрема, використання таблеток для переривання вагітності. Пероральний прийом таблеток вважається одним з найбезпечніших засобів позбавлення від вагітності на ранніх термінах. Незважаючи на це, лікар-гінеколог повинен уважно стежити за станом жінки під час медикаментозного аборту, тому такий метод переривання вагітності повинен обов'язково проводитися під його строгим контролем.

На думку гінекологів, сучасні таблетки, призначені для вирішення вищевказаної проблеми, володіють рядом істотних переваг у порівнянні з хірургічним абортом та іншими способами переривання вагітності.
По-перше, при медикаментозному аборті залишається в цілості слизова оболонка матки. У результаті знижується ризик розвитку безпліддя. Для молодих жінок, що ще не народжували це особливо важливо. По-друге, використання інших методів переривання вагітності нерідко супроводжується різними ускладненнями, запальними процесами, травмами шийки матки. Небезпека виникнення ускладнень після прийому таблеток зводиться до мінімуму. По-третє, при медикаментозному аборті не виникає необхідності в госпіталізації жінки і подальшій реабілітації, як при виконанні аборту хірургічним методом.

Для переривання вагітності медикаментозним способом зазвичай використовуються спеціальні стероїдні гормональні препарати. Найбільш відомими медикаментами є Міфегін, Міфепристон, Міфепрекс, Пенкрофтон. Але останнім часом лікарі воліють комплексний підхід до вирішення даного питання і часто призначають спільний прийом міфепрістону і синтетичного похідного простагландину Е1 - Мізопростол.

Таблетки для переривання вагітності

Необхідно відзначити, що медикаментозний метод переривання вагітності не можна вважати простою процедурою, підвладній будь-якій людині. Самостійне використання гормональних таблеток неприпустимо. Необхідно пам'ятати, що організм кожної, окремо взятої жінки індивідуальний, тому, незважаючи на гадану простоту застосування таблеток, таку процедуру може проводити тільки кваліфікований лікар-гінеколог.

При першому відвідуванні гінеколога за допомогою сонограми визначається термін вагітності. Потім, якщо відсутні які-небудь протипоказання, лікар видає пацієнтці 3 таблетки міфепрістона, які слід відразу ж прийняти. Це медикаментозний засіб не дає можливості утримуватися на стінці матки заплідненої яйцеклітини.

Через 2 - 3 дні необхідно в друге відвідування гінеколога. Після проведення огляду лікар повинен упевнитися, перервалася вагітність чи ні. Трапляється, що усунути вагітність з одного разу не вдається, тоді гінеколог рекомендує прийняти 2 таблетки мізопростолу. До речі, даний препарат може бути використаний не тільки для внутрішнього прийому, але і в якості вагінальних супозиторіїв. Як правило, переривання вагітності після застосування мізопростолу відбувається в інтервалі від декількох годин до тижня. Основне призначення даного препарату - посилення скорочення матки. Тому іноді його прийом супроводжується кровотечею і болючими відчуттями. У разі сильних болів лікар зазвичай рекомендує додатково приймати болезаспокійливі засоби.

Після закінчення двох тижнів необхідно втретє відвідати лікаря-гінеколога для профілактичного огляду. Якщо після впливу міфепрістона і Мізопростол переривання вагітності не відбулося, тоді не обійтися без хірургічного втручання.

Таблетки для переривання вагітності

Важливо пам'ятати, що прийом таблеток для переривання вагітності - це все-таки аборт. Навіть при медикаментозному аборті хоча і рідко, але виникають ускладнення. До їх числа відносяться сильна кровотеча, болі внизу живота, нудота, блювання, запаморочення, озноб, підвищення температури, діарея, іноді виникає небезпека порушення гормонального фону. Буває, що відшарувалося плодове яйце затримується в матці (неповний аборт), тоді доведеться проводити вакуум-аспірацію.

Звичайно, переваги медикаментозного аборту очевидні, проте ще раз слід повторити - самолікування небезпечно. Тільки консультація кваліфікованого лікаря-гінеколога дозволить зберегти здоров'я і в подальшому народити здорового малюка.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Настання вагітності і народження дитини - це найщасливіший період у житті будь-якої жінки. Це щастя, яке незрівнянно ні...
Тема сьогоднішньої розмови — аборт. Постараємося з'ясувати всі плюси і мінуси абортів, розберемося, наскільки вони...
Тема інтимних відносин є досить трепетною і делікатною. Однак, не менш трепетною є тема зародження нового життя, яку...
Переривання вагітності за допомогою спеціальних препаратів, як і будь-який вплив на організм, має свої наслідки....
Scroll To Top