Рекомендуємо прочитати

Ворушіння плоду під час вагітності

article3370.jpg

Ворушіння плоду під час вагітності є найбільш хвилюючим моментом для багатьох майбутніх батьків.

Вперше ворушіння майбутнього малюка вагітна може відчути ближче до другої половини вагітності. Ті матусі, які очікують другого малюка, можуть відчути ворушіння малюка набагато раніше, в порівнянні з тими матусями що народжують вперше. Під час другої вагітності жінка вже має уявлення про те, якими є ці ворушіння. До того ж, повторно вагітні жінки мають більш розтягнутої і чутливої передньої черевної стінки.

Найчастіше, перші ворушіння плоду вагітні відчувають в проміжку між 18 і 22 тижнями, а повторнородящі - між 16 і 18 тижнями.

Під час першого УЗД, яке проводять вагітним на 7-10 тижнів можна побачити ворушіння кінцівок ембріона. На цьому етапі розвитку, нервова система майбутнього малюка вже достатньо дозріла для того, щоб проводити нервові імпульси до м'язів. Рухи ембріона поки що є хаотичними. Оскільки він ще дуже маленький, жінка не може відчути ці ворушіння.

Ближче до 14-15 тижнях вагітності плід підростає, а його кінцівки вже схожі на ручки і ніжки. При цьому рухи плоду стають інтенсивними і активними. Майбутня мама починає відчувати слабкі ворушіння, так як плід ще малий.

Відчутнішими рухи плоду стають ближче до 18-20 тижнях, коли він ще більше збільшується в розмірах. Багато вагітних відчуття ворушіння малюка порівнюють з пурханням метелика або киснем країв акваріума рибок.

На 20 тижні всі без винятку вагітні чітко відчувають рухи майбутнього малюка. При цьому ворушіння набувають характеру поштовхів, які локалізуються в різних відділах живота. Це пов'язано з тим, що на даному етапі малюк ще досить вільно перекидається в плодовому міхурі і ще не зайняв певного положення в матці. Плід може перевертатися в різних напрямках.

Вагітна може відчувати ворушіння плоду, коли він повертає голівку, соває ніжками і ручками, ручками обхоплює ніжки, перебирає пуповину.

В результаті того, що плід росте, його ворушіння набувають характеру поштовхів і стусанів. Коли малюк робить перевертання в матці, то живіт вагітної може міняти свою форму.

У третьому триместрі жінка може відчути навіть, як її малюк гикає. Ікання плоду відбувається унаслідок інтенсивного заковтування амніотичної рідини і активного скорочення діафрагми. Ікання малюка є нормою. Відсутність гикавки також є варіантом норми.

На 30-32 тижні вагітності плід займає постійне положення в порожнині матки і найчастіше розташовується в позі головкою вниз так, як це необхідно перед пологами. У цьому положенні плоду жінка відчуває рухи у верхній половині живота. Якщо ж малюк знаходиться в тазовому передлежанні, то руху відчуваються внизу живота.

Проаналізувавши характер і час поштовхів, вагітна може помітити, що у майбутнього малюка існують певні цикли сну і неспання. Крім цього, вагітна чітко може визначити, при якому положенні її тіла малюкові зручніше. Коли плід відчуває, що мама розташувалася в незручній позі, він обов'язково почне штовхатися.

Напередодні пологів ворушіння плоду відчуваються, в більшості випадків, тільки там, де знаходяться ніжки малюка. Ці поштовхи можуть бути трохи болючими для жінки.

Перед пологами активність ворушінь плода дещо знижується, оскільки в самому кінці вагітності плід вже досить великий і йому не вистачає місця для активних ворушінь.

Ворушіння малюка під час вагітності є дуже інформативним показником характеру протікання вагітності. Протягом дня жінка повинна відчувати не менше 10 ворушінь малюка. Якщо ж протягом двох годин плід не ворушитися, необхідно прийняти зручне положення, розслабитися, з'їсти що не будь смачне або ж походити по сходах. У тому випадку, якщо через пару годин ворушіння не відновлюється, потрібно звернутися до лікаря.

До ворушіння плоду під час вагітності потрібно ставитися дуже уважно, тому що по них можна судити про функціональний стан плода. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
При пологах у жінки часто трапляються розриви, після чого накладаються шви. Найчастіше такі розриви трапляються в...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Scroll To Top