Рекомендуємо прочитати

Як же насправді працюють оральні контрацептиви?

article788.jpg

Найбільш важливий механізм контрацептивного ефекту сучасних комбінованих оральних контрацептивів (КОК) полягає в придушенні овуляції. Варто відзначити, що безліч хибних думок з приводу незворотного негативного впливу оральної контрацепції на репродуктивну систему жінки пов'язані значною мірою саме з термінологією, що описує механізми дії препаратів цієї групи. "Придушення", "пригнічення" - ці терміни асоціюються з "знищенням", "роздавлюванням", "примусом" до чогось протиприродного. Це не зовсім так. Спробуємо розібратися.

Процес овуляції та підготовка організму до вагітності
Овуляція - це процес дозрівання і далі "Тріскання" тримаючого в яєчнику яйцеклітину домінантного фолікула (пухирця). Цю яйцеклітину і запліднює сперматозоїд в процесі зачаття. Тобто наявність яйцеклітини - необхідна умова для настання вагітності. Фолікул на початку циклу активно росте, потім тріскає (іноді навіть виникає кровотеча під час овуляції), а потім, на місці овуліровавшого фолікула виникає гормонально активна структура - жовте тіло. Далі починається новий цикл і процес повторюється. У кожному циклі матка вирощує м'яку подушку ендометрію (внутрішнього покриву) для імплантації в нього заплідненої яйцеклітини. Яєчники дбайливо вирощують фолікул, овулірують. Але нічого не відбувається - вагітності немає. Адже народжувати в кожен цикл овуляції в умовах сучасного життя жінки не можуть і не хочуть. Організм в подиві. Виходить, він працює з циклу в цикл в холосту. За законами природи, там, де відбувається процес росту і регенерації великої кількості активно ділячихся і зростаючих клітин досить часто відбуваються "помилки", що призводять до онкологічних процесів.

1. Вплив КОК на роботу яєчників. КОК створюють в організмі жінки певний гормональний фон, при якому яйцеклітина не розвивається (через відсутність дозрівання самого фолікула), а яєчники в свою чергу не овуліруют. Важливо відзначити, що дія КОК не зменшують кількість потенційно вироблюваних яйцеклітин в подальшому, не погіршують їх якість, а просто на час прийому призупиняє роботу яєчників, і вони знаходяться у спокої. ВАЖЛИВО: прийом КОК жодним чином не може сприяти тому, що яєчники "забудуть" механізми своєї роботи. В період відсутності овуляції - яєчниковий резерв не витрачається, тому в загальній складності, за рахунок паузи на час прийому КОК, працездатність яєчників протриває довше після відміни препарату. Отже, в процесі прийому КОК цикл стає ановуляторним.
ВАЖЛИВО: розмірковуючи про ановоляторноих циклах, волею-неволею починаєш замислюватися, а чи не шкідливо це для організму, адже це протиприродно. Справа в тому, що якщо б жінки могли вагітніти кожен овуляционний цикл - тоді організм не відчував би ніякого розладу. Але відбувається інакше: сучасні жінки все частіше не хочуть народжувати першу дитину до 25-30 років. Праці організму з разу в раз не виправдані. Тому вплив на організм жінки таким чином, щоб він не готувався до вагітності (поки жінка сама цього не захоче) досить сприятливо для нього.

2. КОК також викликають зміни ендометрію (внутрішнього покриву матки), що перешкоджають імплантації (впровадження та фіксації заплідненої яйцеклітини в ендометрій). При прийомі КОК ендометрій не досягає необхідної товщини. Тому, якщо все ж овуляція і запліднення відбулися (вкрай рідкісні випадки при правильному прийомі КОК), яйцеклітина не може прикріпитися в ендометрії - і вагітність не наступає.

3. Крім того, КОК можуть згущувати цервікальний слиз, ускладнюючи просування сперматозоїдів.
Завдяки багаторівневому механізму захисту від вагітності комбіновані оральні контрацептиви є одним з найнадійніших методів контрацепції.

На останок
Важливим завданням лікарів є кваліфікований індивідуальний підхід до оцінки показань і протипоказань при призначенні даного виду контрацепції.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У всі часи жінок хвилювало питання попередження небажаної вагітності. Це питання хвилює і сучасних жінок сьогодні....
Перш, ніж оприлюднювати всі нижче наведене, попереджаємо: захиститися від «делікатних» хвороб і небажаної вагітності...
Коли критичні дні затримуються, ми починаємо панікувати або радіти. Це ж вірна ознака вагітності! Однак, причини...
Пиво ніколи не вважалося напоєм жінок. Для жінок завжди на столі стояло вино або шампанське. Однак часи змінилися, і...
Scroll To Top