Рекомендуємо прочитати

Як відучити дитину від соски?

article3013.jpg

Якщо ваш малюк ніяк не може відучитися від соски, то ви вже, напевно, перегорнули безліч сторінок в Інтернеті у пошуках корисної інформації і вкотре переконалися, що вона марна у вашому випадку. Можливо, ви помиляєтеся, і поради можуть все ж стати в нагоді?

Якщо ваш малюк ще не тягнеться до пустушки тому, що занадто маленький і не знає, що це таке, то вам слід почитати про те, як відучити малюка від соски. Цілком можливо, що ви й не побажаєте його привчати до неї.

У кожної жінки є право мати свій погляд на те, наскільки корисною чи шкідливою є соска для дитини.

Яка шкода від соски-пустушки?
* У дитини слабшає смоктальний рефлекс, окремо бажання смоктати груди, оскільки це набагато важче, ніж смоктати пустушку або суміш з пляшки.

* З соскою в ротову порожнину малюка потрапляє безліч мікробів, особливо якщо малюк самостійно повзає або ходить.

* Змінюється прикус, якщо малюк залежний від соски довгий час.

* Може сповільнюватися психічний розвиток малюка.

Випадки, коли пустушка може бути корисною:
* Якщо дитина дуже нервова, неспокійно спить і вимотує маму щохвилинними пошуками грудей

* Якщо у дитини сильно виражені болі при кольках, а соска його заспокоює

* Якщо дитина не може заснути

* Якщо соска заспокоює під час хвороби.

Існує безліч способів, як відучити дитину від пустушки, які рекомендують педіатри, психологи і матусі з досвідом. Всі ж різні методи можна застосовувати в різному віці. Погодьтеся, якщо ви привчили малюка до пустушки, коли у нього почалися коліки і вирішили відучити його в шість місяців, то ніякі пояснення і розмови вам не допоможуть.

Як відучити від соски дітей до одного року?
Рік - оптимальний час для того, щоб ваш малюк навчився засипати без соски і взагалі без неї обходиться день і ніч. Якщо не вдається відразу відучити дитину, то слід це робити поступово: забирайте соску у нього в день, коли дитина грається, виймайте з рота, коли заснув. Якщо соска НЕ БУДЕ весь час потрапляти на очі, то вона стане менш бажаною. Пізнавайте з дитиною навколишній світ, звертайте його увагу на безліч речей навколо нього. Коли малюкові цікаво грати, йому не потрібна соска.

Якщо ви вирішили відучити малюка від соски, то будьте в цьому наполегливі. Природно, малюк буде плакати вечорами або перед сном. Приділіть йому більше уваги, грайте з ним і знаходитесь поруч, щоб заспокоїти в ті моменти, коли він хоче пустушку. Давно перевірений спосіб намазування соски всякими не смаколиками (наприклад, гірчицею, лимоном) допомагає тільки деяким дітям. Спробуйте і цей метод. Але найпростіше просто прибрати соску і перечекати, коли малюк про неї зовсім забуде.

Як відучити від соски дитини, старше одного року?
Якщо дитині вже півтора або ще гірше два роки, а вона ще усюди носиться з соскою, то як раз час її від неї відучити! Виберіть один з сценаріїв і дотримуйтесь його навіть у тому випадку, якщо прохання малюка будуть розривати ваше материнське серце.

* Скажіть, що вночі приходила мишка, вовк, зайка або будь-який інший звір (бажано позитивний) і забрав соску для своїх малюків. Коли його дітки виростуть, він поверне соску. Моя дитина віддала соску маленьким мишкам. Також ми досі віддаємо цим же мишенятам іграшки, і маленькі одежини. І робить це з великою радістю!

* Спільними зусиллями закопайте соску десь в парку, лісі чи на дитячому майданчику. Дитина на таку гру, швидше за все, погодиться. Потім, якщо знадобиться, придумайте продовження - забрала білка, кріт або птах.

* Можете подарувати соску якомусь звірку або навіть дитині на вулиці. Придумайте розповідь і потім тільки нагадуйте, коли дитина буде плакати, що це він сам подарував соску.

* На дворічних дітей, які не діє намазування соски чимось несмачним. Дитина попросить помити соску і далі буде її смоктати. А ось «покалічена» соска навряд чи йому сподобається. Зробіть маленьку дірку, надріз, щоб дитині було некомфортно її смоктати. З часом дефект збільшиться, і дитина сама кине таку пустушку.

* З таким же успіхом соска може просто загубитися в парку, в дорозі, або залишитися «жити» в друзів, бабусі й дідуся, які живуть дуже далеко.
Підійде будь-яка історія. Головне, щоб у вас вистачило терпіння сто раз на день пояснювати дитині, куди поділася його пустушка, витримати його ниття і з любов'ю поставитися до тимчасових плачів-істерик. Дитині необхідно близько 5-7 днів, щоб «відпустити» соску назавжди.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Чоловіки жіночі сльози недолюблюють. Та й жінки губляться при вигляді блискучих доріжок на щоках подруги і її...
Якщо ви користуєтеся пустушкою головним чином при затримці газів у дитини, то і давати її потрібно, коли у дитини...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Сьогодні нове покоління формує нові методи виховання. Багато років тому було модно виховувати важливих, слухняних...
Scroll To Top