Рекомендуємо прочитати

Цикламен європейський - альпійська фіалка.

article1759.jpg

Цикламен отримав свою назву через ідеально округлої форми бульби — грецьке слово kyklas в перекладі означає "коло". Батьківщина квітки — Південна Європа і країни Чорноморського регіону. Найбільше видів дикорослих цикламенів в Туреччині, в Європі відомий цикламен європейський (альпійська фіалка).

Як декоративна рослина цикламен першими виростили французи — ще в ХVII столітті. Спочатку дикорослі запашні екземпляри з маленькими квітками були лише в оранжереях, але популярність рослини росла. Цикламен увійшов в моду серед європейських садівників, і в XIX столітті англійські садівники вивели більше 200 гібридів!

Бульби цикламена отруйні: вони містять глікозид сапонін. Тим не менше деякі тварини охоче їх їдять — цикламен навіть називають "свинячим хлібом". Рослина широко використовують у народній медицині, але самостійно лікуванням займатися ні в якому разі не можна, так як занадто велика небезпека отруєння.

В наших магазинах найчастіше можна зустріти цикламен персідскійс великими квітками найрізноманітніших забарвлень. Останнім часом все більшої популярності набувають мініатюрні гібриди, отримані в результаті схрещування перського цикламена з іншими видами. Іноді серед таких цикламенів попадаються дивно запашні екземпляри. Не полінуйтеся понюхати мініатюрні квітки перед покупкою — можливо, вам пощастить стати володарем не просто гарного, але ще і дуже ароматної рослини.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато красивих і доглянутих кімнатних рослин завжди вважалося плюсом для домогосподарок: коли ми входимо в такий...
Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Ніколи не заливайте рослини. Коріння рослин потребують не лише у воді, але і в повітрі - тому якщо грунт постійно...
Пальми завдяки витривалості та високої декоративності широко поширилися в кімнатній культурі. Іноді ці рослини...
Scroll To Top