Рекомендуємо прочитати

Як стрес впливає на секс

article2856.jpg

Про користь сексу пишуть багато: підвищує імунітет, позбавляє від болю, втоми, допомагає боротися зі стресом, але ... в цій битві секс, на жаль, нерідко терпить прикрі поразки.

Спочатку визначимося з термінологією: що ж таке стрес? (З приводу того, що таке секс, питань, сподіваємося, немає). Саме слово stress на англійській означає "удар, тиск, натиск". Зовнішні обставини або внутрішні проблеми тиснуть в прямому сенсі - і організм реагує всілякими психологічними і фізичними порушеннями. Розлади сну й апетиту, або, навпаки, сонливість і бажання їсти цукерки коробками, сльозливість, тривожність, дратівливість, або навпаки, загальмованість - все це реакції на стресові ситуації. І як правило, при стресі більшості стає, на жаль, не до сексу. Але близько 9% населення все ж намагаються вирішити стресові ситуації якраз з його допомогою. Наскільки успішно - статистика замовчує. Краще перевірити дослідним шляхом. Однак цікаво, що "хороший" стрес, викликаний бурхливими позитивними емоціями, лише підвищує кількість статевих гормонів, тому на секс впливає позитивно. "Поганий" же привносить у сексуальні відносини чимало проблем, але у чоловіків і жінок вони проявляються по різному. Отже, сексо-терапія стресу.

Якщо стрес у чоловіка
Що відбувається?
Більшість чоловіків тримають проблеми всередині. Вони не розповідають годинами по телефону про переживання, не виливають напругу в істериках, а збирають в собі весь вантаж невирішених проблем.
Тому, коли чоловік в стресовій ситуації, він ще більше замикається в собі. Будь-які розпитування або настирлива увага його тільки дратують. Що стосується сексу, можливі два шляхи розвитку ситуації.

Якщо стрес не затяжний і не дуже глибокий, він може тимчасово навіть підвищити потяг: на думку фахівців, чоловіча сексуальність підсвідомо пов'язана з агресією, бажанням завойовувати, перемагати, проявляти свою силу і владу. Але на жаль, фізична розрядка не завжди збігається з розрядкою моральною, і якщо причина стресу глибше, ніж втома і важкий день на роботі, полегшення такий секс не принесе. Мало того, він може вийти зім'ятим і стати причиною додаткового розладу.
Другий варіант розвитку ситуації - байдужість до партнерки, зниження потягу і навіть проблеми з ерекцією. У цьому випадку чоловік ще більше замикається в собі і починає уникати партнерки, щоб його не викрили в неспроможності, посилатися на втому і велику кількість роботи.

Як поводитися?
Боротися, зрозуміло, в першу чергу потрібно з причиною стресу, а не з наслідком. Що стосується безпосередньо інтиму, партнерці потрібно проявити максимум такту і терпіння. Будь-які закиди або, чого гірше, жарти, шпильки, хоча можливо, язик свербить нестерпно недоречні. Адже йому потрібна підтримка і підтвердження його значущості, а не навпаки.
Якщо чоловік не виявляє ініціативи в ліжку, то нова червона білизна з мереживом, свічки і стриптиз, швидше за все, ні до чого.
Подібний заклик викличе лише страх перед можливим фіаско або роздратування. Як стимул куди краще ненав'язливі варіанти - смачну вечерю з афродизіаками, масаж. І найголовніше: коханий повинен відчувати, що його цінують не тільки в контексті постільних відносин.

Якщо стрес у жінки
Що відбувається?
На відміну від чоловіків жінки звикли вихлюпувати свої переживання назовні. Але про загострення статевого потягу не може бути й мови, найбільше в стресовій ситуації представниці прекрасної статі потребують відпочинку, спокою і ніжності. Тактильний контакт - обійми, ніжні ласки і турбота в такі моменти просто необхідні. Але якщо чоловік приймає потреба в ласці за бажання бурхливого і негайного сексу, можливі проблеми і образи, адже в цьому випадку не порозуміння наявне. В результаті чоловік може відчути себе відкинутим і небажаним, прийняти на свій рахунок всі її переживання (в силу природної егоцентричності), замкнутися, образитися, а то й зовсім зопалу висловити звинувачення у недостатній темпераментності партнерки і взагалі... Зрозуміло, все це не сприяє ні гармонії у відносинах, ні подоланню стресової ситуації. Втім, ніжний коханий залежно від ситуації, звичайно, в стані переключити увагу партнерки і її переживання на любов.

Як поводитися?
Не варто змушувати себе займатися сексом, тільки щоб не образити кохану, це не принесе радості ні вам, ні йому.
Після такого поступку жінці буде здаватися, що її використовували, чоловік же відчує невдоволення собою, оскільки відчує що не приніс задоволення партнерці. Тому краще м'яко сказати: "Ні, іншим разом", ніж потім мовчки лежати і ображатися на партнера за нечутливість і неувагу.

Якщо єдине, чого хочеться після важкого дня - прийняти гарячу ванну і лягти спати, дозвольте собі розслабитися і відпочити. Головне - постарайтеся пояснити коханому чоловікові, що справа не в ньому, а в ваших переживаннях. І обов'язково надайте керівництво до дії, чітке і конкретне, без натяків: "Мені потрібно, щоб ти просто обійняв мене і вислухав".

Якщо ж стресова ситуація носить затяжний характер і будь-яка думка про секс негайно викликає відторгнення, потрібно спробувати змінити внутрішній настрій. Нам же відомо, що головний супутник стресу - фізична втома. Постарайтеся відпочити і виспатися, і можливо, незабаром в спальні вам захочеться не тільки здорового сну.

Спробуйте створити романтичну обстановку: смак приходить під час їжі, і можливо, проявивши ініціативу першого, ви самі захочете продовження.
І звичайно, коли стрес залишиться позаду і все прийде в норму, не забувайте про регулярну антистресову профілактику. Адже секс, якщо й не завжди може послужити повноцінним ліками від стресу, то як профілактичний засіб просто чудовий! Він дає повноцінну фізичну розрядку і розслаблення, піднімає настрій і додає впевненості в собі. Займайтеся ним якомога частіше, коли все добре, і тоді ви з легкістю вийдете переможцем з будь-якої стресової ситуації.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Незважаючи на свою велику популярність, все ж ароматерапія залишається для нас чимось загадковим, незрозумілим і...
Деякі люди вступають в шлюб один з одним, а потім розлучаються. Шлюби, які закінчуються розлученням, в більшості...
З одного боку емоційне потрясіння корисне для організму і вміння оперативно приймати складні рішення може піти на...
За статистикою, близько 85% пар вступають у інтимні стосунки до шлюбу, однак, незважаючи на це, саме після весілля якість...
Scroll To Top