Рекомендуємо прочитати

Симптоми менінгіту. Профілактика і лікування.

article2659.jpg

Влітку ми часто чуємо неприємні новини про періодичних спалахах менінгіту у дітей. Найчастіше хворіють діти 2-6 років, які відпочивають на морі. Батьки в паніці через відсутність інформації про це захворювання зі страшною назвою - менінгіт.

Задайте собі питання: «Що я знаю про менінгіті?» Впевнена, єдине, що ви згадали про нього: «страшна хвороба, запалення головного мозку, якщо взимку не носити шапку ...».
Отже, шапка тут ні причому. Найбільша захворюваність зареєстрована в тропічних країнах, де, як ви самі розумієте, шапки взимку не носять.

Менінгіт - це запалення оболонок головного та спинного мозку, причиною можуть бути віруси і бактерії. Так як головний мозок контактує зі спинним, то в цьому випадку маркером захворювання буде служити помутніла спинномозкова рідина, яка в нормі прозора. Захворювання розвивається стрімко, тому необхідно госпіталізувати хворого в перші 12 годин після прояву ознак.

Симптоми менінгіту.
Ознаки менінгіту неспецифічні, тобто можуть спостерігатися і при інших захворюваннях. Тому його складно діагностувати. Різке підвищення температури 39-40, озноб, ломота у всьому тілі, сильний головний біль, розпирає. Біль посилюється при зміні положення, яскравому світлі, різких звуках.

У грудних дітей головним симптомом менінгіту є вибух великого джерельця. Багаторазова блювота не приносить полегшення.

Значний симптом - для менінгіту не характерний пронос, на відміну від кишкового отруєння.
Якщо на шкірі з'являються висипання у вигляді крововиливів, то це важлива ознака (симптом) найтяжчого менінгококової виразки.

Незмінні супроводжуючі менінгіту - це судоми, психомоторне збудження, марення.

Як їм можна заразитися?
Підчепити цю «хворобу» можна через немиті руки, фрукти, воду у водоймах і басейнах, а також повітряно-крапельним шляхом. Тому так часті спалахи менінгіту саме влітку на морському узбережжі в період фруктового достатку і морських пригод.

Що робити при підозрі на менінгіт?
Терміново викликаємо швидку допомогу і відправляємо дитину в стаціонар. У цьому випадку перестрахуватися і довірити свою дитину фахівцям для обстеження життєво необхідно.

Як підтверджують діагноз?
Самим достовірним методом діагностики менінгіту є спинномозкова пункція. Лікар пунктує спеціальною голкою між поперековими хребцями. У цьому місці вже немає нервових стовбурів, тому ускладнення зведені до мінімуму, про які тривожаться всі батьки. Далі в лабораторії визначають характер рідини і вже по ньому ставлять або не ставлять діагноз менінгіт. Також досліджують пунктат на збудника, визначають, до кого типу він відноситься, його стійкість до тих чи інших препаратів. Пункція володіє і лікувальними властивостями. Лікар видаляє деяку кількість рідини, знижується внутрішньочерепний тиск, відповідно зменшується головний біль.

Лікування менінгіту.
Лікують менінгіт тільки в стаціонарі. Не треба намагатися допомогти дитині самостійно, адже результат лікування залежить від тимчасового інтервалу «перші симптоми - початок лікування». Лікування, як правило, симптоматичне. Знімають запалення оболонок, призначаючи гормони; зменшують внутрішньочерепний тиск за допомогою сечогінних препаратів; дезінтаксікаційна терапія; строгий постільний режим.

Профілактика менінгіту.
Специфічна профілактика менінгіту не внесено до календаря обов'язкових профілактичних щеплень. Зробити її можна самостійно за бажанням батьків. Вакцинація ефективна у 80% щеплених людей, і діє протягом 3 років.

До профілактичних заходів можна ще віднести:
-Почнемо з найпростішого: утримуйтеся від контактів з хворими на менінгіт
-Обмеження купання у водоймах маленьких дітей, особливо в період спалахів захворювання
-Якщо ви вимушено знаходитесь в одному приміщенні з хворим на менінгіт, допоможуть респіратори і марлеві пов'язки
-Ретельне миття овочів і фруктів під проточною водою
-Воду, яка використовується для пиття і приготування їжі кип'ятити протягом 10 хвилин
-На курортах, в готелях використовувати тільки свої рушники
-Пам'ятаєте, що деякі форми менінгіту, розносять комахи. Тому не забувайте користуватися засобами від комах.

Будьте здорові!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Міфи про похмілля так само різноманітні і цікаві, як коктейлі, які викликають цей жахливий синдром. Факт: похмілля - це...
У кожної жінки в настільки чудовому стані, не завжди все складається ідеально. Багато жінок страждають появою судом....
Scroll To Top