Рекомендуємо прочитати

Чорниця знижує тиск

article2267.jpg

Американські вчені виявили, що чорниця містить особливу речовину птеростилбен, яке знижує артеріальний тиск.

Що таке артеріальний тиск

Артеріальний тиск є одним з найважливіших показників, що характеризує роботу серцево-судинної системи. Він визначає об'ємом крові, яку перекачує серце в одиницю часу, і опором судин.

Систолічний (верхнє) артеріальний тиск - це тиск в артеріях в момент скорочення (систоли) лівого шлуночка, діастолічний (нижнє) артеріальний тиск - це тиск в артеріях в момент розслаблення (діастоли) лівого шлуночка.

У нормі артеріальний тиск складає в середньому 120/80 мм рт.ст. Стійке підвищення артеріального тиску (140/90 мм рт.ст. і вище) носить назву «артеріальної гіпертензії» і є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, в т.ч. інфаркту міокарда та інсульту.

Багато людей не відчувають підняття артеріального тиску, тому його необхідно регулярно контролювати.

Суть дослідження

У дослідженні взяли участь 80 пацієнтів, які протягом 6-8 тижнів по 2 рази на день отримували високі дози птеростилбену (125 мг), низькі дози птеростилбену (50 мг), птеростилбен (50 мг) з екстрактом винограду (100 мг) або плацебо . Перед початком дослідження та після його закінчення проводилася оцінка артеріального тиску, ваги та ліпідного профілю.

Результати

У пацієнтів, які отримували високі дози птеростилбену, спостерігалося зниження як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску. У пацієнтів, які отримували низькі дози птеростилбену з виноградним екстрактом, спостерігалося зниження тільки систолічного артеріального тиску. У порівнянні з плацебо високі дози птеростилбен дозволили знизити систолічний тиск на 7,8 мм рт.ст., діастолічний - на 7,3 мм рт.ст. Істотних змін ваги або ліпідного профілю на тлі застосування птеростилбену не спостерігалося.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Не так давно було в журналі "European Heart Journal" були опубліковані результати цікавого дослідження, основна ідея якого...
Кожен знає, що «одне яблуко в день - і доктор вам не знадобиться», і це дійсно так! Яблука містять багато вітамінів...
Базилік має багато корисних властивостей і використовується при астмі, респіраторних і серцево-судинних...
Зайва вага - не єдина причина, яка змушує людей вдаватися до методів детоксикації організму. Апатія, втома, зниження...
Scroll To Top