Рекомендуємо прочитати

Як лікувати судороги народними засобами?

article3484.jpg

Судоми — це мимовільні різкі скорочення м’язів, які викликають гострий біль. Цей біль може тривати від кількох секунд до кількох хвилин і звичайно не вказує на небезпечні для здоров’я порушення.

Судоми можуть бути викликані тим, що кислоти, які виробляються в організмі, перешкоджають нормальній абсорбції кальцію. Якщо у вас часто бувають судоми, рекомендується зменшити споживання кислотних продуктів, наприклад, помідорів і оцту. Іншою причиною частих судом може бути дефіцит калію. Його можна заповнити, включивши в раціон банани, картопля, соєву муку, пшеничні висівки, абрикоси (у тому числі курагу) і так далі.

М’язи

Крім того, людям, схильним м’язових спазмів, не рекомендується перенапружувати м’язи. Бажано після п’ятнадцяти хвилин занять робити перерву на 2-3 хвилини. Просто сядьте або ляжте і розслабте м’язи. Якщо робити перерви не виходить, після заняття як слід помасажуйте ступні і литкові м’язи — після сильних фізичних навантажень найбільш сильні спазми з’являються саме там.

Рецепти

Щоб судоми повторювалися рідше, регулярно пийте чай з сушених насіння селери. Можна прикладати до шкіри гарячі і вологі пакетики трав `яного чаю (трави можуть бути будь-які) — це покращує циркуляцію крові і зменшує ймовірність появи судом.

Якщо ваші ноги початок зводити судомою, коли ви лежите, витягніть ноги прямо і відведіть носки якнайдалі назад — у напрямку до своєї голови. Утримуйте їх в такому положенні 30 секунд, потім на кілька секунд розслабтеся і знову відведіть носки назад. Повторюйте, поки судома не пройде. Цим же способом можна позбавлятися від судом, коли ви стоїте, сидите, а також, якщо судоми почалися, коли ви знаходитесь у воді.

Часто судоми починаються під час тренувань, прямо в тренажерному залі. Рясне пиття допомагає запобігти порушення балансу електролітів, що є однією з основних причин появи судом. Крім того, не забувайте приймати перед кожним тренуванням або кожен день добавки з кальцієм, магнієм і калієм. Причиною дефіциту магнію в організмі може бути зловживання алкоголем, захворювання нирок і цукровий діабет.

Чай з аптечної ромашки є ефективним народним засобом для усунення судом. Гліцин, амінокислота, що міститься в аптечної ромашки, надає розслабляючу дію на м’язи.

Ще один народний засіб проти судом: налийте в таз гарячої води, покладіть туди жменю зерен гірчиці і протягом 15-20 хвилин тримайте ноги у воді.

Проти судом добре допомагає масаж ніг з оливковою або мигдальною олією.

Судоми спини

Судоми м’язів спини бувають болісно хворобливими. Щоб зняти їх якомога швидше, прикладіть до спини холодний компрес, наприклад, кубики льоду або пакет із замороженими овочами.

Дуже часто судоми зводять ноги під час плавання; це є однією з поширених причин загибелі людей у воді. Якщо у вас під час плавання часто трапляються судоми, приколюйте до купальнику шпильку. Щоб полегшити судоми, уколи себе в ногу, а потім пливіть до берега.

Коли судома у воді трапляється вперше, найголовніше — і найважче — не панікувати. Зробіть кілька глибоких вдихів, потягніть носок, як описувалося вище, утримуйтеся на плаву, гребе тільки руками. Судома у воді проходить повільніше, ніж зазвичай. Трохи відпочиньте і починайте повільно плисти до берега. Коли допливете, сильними рухами помасажуйте ступні і литкові м’язи. І пам’ятайте, що судоми — не привід відмовлятися від плавання — це трапляється навіть з самими досвідченими плавцями. Перед тим, як заходити у воду, зробіть розминку — хоча б декілька вправ на розтяжку і 10-20 присідань. Найбільш велика ймовірність поява судом при плаванні в холодній воді.

А як?

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Поява в будинку цвілі це не тільки удар по репутації господині, але також підступний і витончений ворог людського...
Всі ці визначення вірні і досить неприємні, але зубного болю не уникнути, якщо не забезпечити своїм зубам належний і...
Чорні круги під очима одна з головних проблем жінок. Причини можуть бути різні: куріння, неправильний раціон...
У чому перевага засобів для миття волосся? Це їх натуральність. Те, що ми наносимо на шкіру і на шкіру голови,...
Scroll To Top