Рекомендуємо прочитати

Екстремальна контрацепція

article3134.jpg

Наскільки ми не передбачливі під час статевого акту, але бувають непередбачувані ситуації, коли від жінки нічого не залежить. Та й не існує страховки на 100% від випадкових зв'язків. Адже можна перебрати свою норму спиртного, і тоді втрата контролю неминуча, або, найгірший варіант, стати жертвою ґвалтівника.

Як не сильна віра «цього зі мною трапитися не може», потрібно бути готовою до всього. Тому необхідно орієнтуватися в методах захисту від небажаної вагітності і венеричних захворювань. Зупинимося на методах екстреної контрацепції.

Екстрена контрацепція
Чудова ніч з незнайомцем або невпевненість у здоров'ї партнера - привід пройти обстеження. Не варто турбуватися чи соромитися, адже це легко зараз можна зробити анонімно. Якщо будуть виявлені проблеми, ви отримаєте необхідні призначення, адже це набагато раціональніше, ніж в страху очікувати прояву симптомів хвороби. Адже лікувати наслідки куди складніше, ніж їх запобігти.

Але завжди пам'ятайте про екстрені методи, які ви повинні провести в будь-якому випадку, не залежно від запланованого походу до лікаря. Це, наприклад, санація розчином хлоргексидину або мірамістину (антисептики) статевих органів.

Так як виключити можливість небажаної вагітності повністю не можна, заходи щодо екстреної контрацепції не відкладайте.

Препарати посткоїтальної контрацепції.
Застосування цих фармакологічних засобів протягом 24 годин після статевого акту з 99% ймовірністю попереджає небажану вагітність. Але користуватися такими засобами постійно не можна. До випадків можливого використання можна віднести:
- Зґвалтування;
- Порушення цілісності презерватива або діафрагми;
- Незахищений статевий акт.

Ні в якому разі не використовуйте народні методи! Тому що ні часточка лимона, ні спринцювання кока-колою, ні гаряча ванна не допоможуть вам уникнути небажаної вагітності. Все це не тільки не ефективно, але ще й небезпечно для здоров'я.

Вагітність наступає на 4-5 день після запліднення, тому термін до 72 годин після статевого контакту вважається максимальним для застосування препаратів екстреної контрацепції. До такого методу відносять прийом гормональних засобів, краще, якщо їх випише вам лікар. Суть методу у двократному прийомі певної дози синтетичних жіночих гормонів. Перший прийом - до 72 годин після статевого акту, повторний - через 12 годин після першого прийому.

Найчастіше лікарі призначають Постинор або Діназол. Обидва препарати мають масу побічних ефектів. Саме тому варто проконсультуватися з лікарем. Прийом цих таблеток може викликати нудоту або блювоту. Щоб уникнути блювоти після прийому, перед цим з'їжте що-небудь кисле або солоне, або випийте склянку молока. Якщо неприємні відчуття нудоти виникли під час першого прийому ліків, то другу дозу прийміть одночасно з проти блювотний препаратом.

Прийом Постинора призведе до того, що протягом 2 тижнів у вас виникне несильна кровотеча, кровомазання, подібне до виділень менструації. Якщо кровотечі немає - можливо, ви все ж вагітні.

Такі гормональні засоби, найчастіше, порушують цикл, тому ретельно спостерігайте за своїм організмом, і будьте готові до того, що наступна менструація у вас може початися раніше чи пізніше терміну. При підозрі, що щось проходить не так, обов'язково зверніться до лікаря, повідомивши про те, що брали гормональні контрацептиви.

Звернутися до лікаря обов'язково вже тому, що препарат має ряд протипоказань. І, можливо, вам доведеться скористатися іншим методом.
Наприклад, ефективний метод установки внутрішньоматкової спіралі (ВМС). Процедура установки повинна бути проведена не пізніше п'ятого дня після статевого контакту. Надійність цього методу досить висока. Але, так само, як і гормональний метод, підходить не всім. Якщо є підозра, що ви могли завагітніти раніше, або є ризик зараження ВІЛ, або ж ви страждаєте серйозними гінекологічними захворюваннями, то спіраль вам ставити протипоказано.

Так що, окинувши поглядом ту гору проблем, які несе незахищений секс, варто, безумовно, звести до мінімуму ризик того, що це станеться саме з вами. Але якщо все ж щось пішло не так або з вами трапилася біда, порадьтеся з лікарем, і він підбере вам ефективний засіб і зведе до мінімуму неприємні наслідки.

Як би ми не були впевнені в тому, що ми контролюємо ситуацію, іноді бувають моменти, коли навіть наш самоконтроль не спрацьовує. Тому про всяк випадок завжди треба пам'ятати про екстрену контрацепцію.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато дівчат роблять мінет своєму коханому чоловіку, тим самим доводячи, наскільки він їм близький. Інші ж навпаки -...
Багатьох людей цікавить питання, від чого залежить тривалість статевого контакту. Тривалість статевого акту залежить...
Перш, ніж оприлюднювати всі нижче наведене, попереджаємо: захиститися від «делікатних» хвороб і небажаної вагітності...
Жіноче лібідо може залежати як від спадковості, так і від виховання і життєвого досвіду. Сексуальний потяг, не...
Scroll To Top