Рекомендуємо прочитати

Що робити, якщо болить вухо у дитини? Перша допомога при болі у вухах.

article3123.jpg

Болі у вухах у дітей, як правило, виникають в самий «непідходящий момент»: на відпочинку, у вихідні дні, на ніч дивлячись .... І цей «стріляючий» різкий біль у вусі просто не дає можливості «потерпіти» до понеділка, до ранку, до повернення додому. Дитині терміново потрібна допомога. Але що робити, якщо болить вухо, як лікувати, що використовувати: медичні препарати або народні засоби? Що робити, якщо у дитини болить вухо і піднялася температура, якщо вухо болить після купання? Чому з'являються ці болі і, що взагалі таке перша допомога при болях у вухах?

Причини болю у вухах у дітей
Нерідко у дитини болить вухо в результаті попадання в нього чужорідного тіла - дітки цікаві і здатні ненароком самі заподіяти собі шкоду. На відпочинку часто трапляється, що у дитини болить вухо після купання, - в нього просто може потрапити вода. Вуха у дітей також болять при перших ознаках появи простудного захворювання. Слабке запалення вуха у дитини може початися при абсолютно будь-якому застудному захворюванні. Крім того, вуха у дітей у віці трьох-чотирьох років, найбільше схильні до інфекцій.

Що робити, якщо ваш малюк скаржиться на те, що болить вухо? Найголовніше, що повинні зробити батьки в такому випадку - це якомога швидше показати дитину лікарю, так як подібні болі у вухах самі по собі не проходять. Але як вчинити, якщо зробити це прямо зараз неможливо, якщо ви замістомм, якщо це вихідні дні, та просто ніч на дворі і звернутися до лікаря немає можливості? Як допомогти малюкові, полегшити цю різку, «стріляючу» біль у вусі?

У дитини болить вухо: перша допомога
Що робити, якщо біль у вусі з'явилася «не вчасно»? Просто «потерпіти» до понеділка або навіть до ранку у дитини точно не вийде, оскільки цей різкий «стріляючий» біль завдає сильні муки. Чим лікувати хворе вухо? Щоб полегшити страждання дитини, батьки часто намагаються закапати в хворе вухо борний спирт. Однак, це неправильно, і робити цього не варто, так як батьки не можуть самостійно визначити чи є порушення барабанної перетинки чи ні. Якщо подібні порушення мають місце, то закопування борного спирту здатне привести до ускладнень і ще більше погіршити стан малюка.

Невідкладна перша допомога при болях у вухах у дітей - це зігріваючий компрес. Зробити його можна легко з «підручних засобів».

Зігріваючий компрес при болях у вусі у дитини

Візьміть щільну серветку або 5 шарів марлі, і змочіть в злегка підігрітому розчині води з горілкою: розчин готується з розрахунку 1:1. Змастіть навколо вушної раковини шкіру дитини дитячим кремом або вазеліном, а потім накладіть на вухо віджату серветку так, щоб залишилися відкритими слуховий прохід і сама вушна раковина. Виріжете коло з компресного паперу, зробивши всередині розріз, і надіньте зверху на вухо і компрес. Зверху покладіть шар вати і закріпіть все бинтом. Тримати зігріваючий компрес потрібно протягом години.

Якщо зробити компрес немає можливості, тоді постарайтеся якось зігріти хворе вухо - просто прикладіть до нього великий шматок вати, цілком закривши вухо, і пов`яжіть теплу хустку зверху.

Увага! Якщо у дитини болить вухо і температура тіла підвищена, або спостерігаються гнійні виділення з вуха, то проводити зігріваючі процедури Не Можна категорично!

Перша допомога при болях у вухах і температурі
Коли у дитини підвищилася температура при болю у вусі, краще буде в цьому випадку змочити в Борном спирті тампон і вставити його в хворе вухо. Потім потрібно покласти вату зверху. Не слід нагрівати борний спирт, оскільки всі його компоненти при нагріванні випаровуються і ніякої відчутної користі від нього просто не буде. Щоб не ставити холодний тампон в запалене вухо, просто потримайте пляшечку з борним спиртом в долоні, так він трохи зігріється. Біль вщухне, і ви зможете дочекатися ранку, але потім обов'язково вирушайте до лікаря, навіть якщо малюк заспокоївся і більше не скаржиться!

Увага! Ніколи без призначення лікаря не закопуйте у вухо дитині краплі на спиртовій основі - вони здатні спалити слизову оболонку! Наслідки цього можуть бути дуже серйозними - від запалення і ускладнення до втрати слуху.

Якщо у дитини раптом з'явився нежить, постарайтеся від нього позбутися якнайшвидше, оскільки саме він у більшості випадків є причиною появи вушних болей у дітей.

Якщо болить вухо після купання
Досить часто у дітей з'являються болі у вухах після купання. Тому перебуваючи на водному відпочинку, та й просто після купання в домашній ванні робіть профілактику проблем з вушками дитини. Щоб уникнути вушної болю, відразу після купання слід просушувати вушка. Робити це можна за допомогою тампона, звичайної ватної палички, або фена для сушіння волосся. Використовуючи фен, стежте, щоб повітря не було палючим, і не направляйте його прямо у вухо, щоб не «надути». Направте струмінь теплого повітря в напрямку вуха дитини, тримаючи фен на відстані приблизно 50 см, і посушите вушко протягом 20 секунд. Це дуже добре допомагає запобігти появи болю у вухах після купання.

Увага! Не слід часто видаляти вушну сірку у дитини або особливо ретельно вичищати її. По-перше, вушна сірка живить корисні бактерії - природні мешканці організму, що грають важливу роль у здоров'ї вух в тому числі. А по-друге, вона захищає від вологи вушний прохід, не дозволяючи їй проникнути до барабанної перетинки.

Але якщо все ж, вона з'явилася, і після купання у дитини болить вухо, чим лікувати його, як лікувати такі болі? Такий біль у вусі можна заспокоїти знову-таки теплом: загорніть у рушник або тканину пляшку, наповнену гарячою водою, і прикладіть до хворого вуха. Можна також прогріти вушко теплим рушником або використовувати електрогрілку, але не дуже гарячу!

Ще одним способом зняти вушної болі після купання є ватні тампончики, змочені попередньо в спирті. Потрібно змочити ватку в спирті (горілка не підійде), добре віджати її і вставити не глибоко в хворе вухо.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Необхідність розвиваючих занять для дітей диктує нам сучасний ритм життя. Адже сьогодні дитина вже з народження...
Дитячий масаж є кращим засобом для профілактики більшості захворювань, які чатують малюка на ранніх місяцях розвитку....
Колись чайлдфрі було модним, але малознайомим слівцем. Жінок, які відкрито визнавали, що не хочуть мати дітей і не...
Напевно всі хоча б раз чули таке твердження, що всі захворювання у нас від брудних рук. Таке твердження трохи...
Scroll To Top