Рекомендуємо прочитати

Секрети довголіття японців

article2595.jpg

Секрети вічної молодості і довголіття людей шукають століттями: кожному цікаво, що ж там, за поворотом, на рубежі століть чи тисячоліть, що буде, коли підростуть онуки, як мало зроблено і як багато ще хотілося б створити. Які б не були причини, бажання людини прожити довше цілком зрозуміло і природно. В якій країні налічується найбільше похилого старців?

Хто може похвалитися найбільшою тривалістю життя?

Стародавні філософи стверджували, що колись, на зорі свого розвитку, людство також обчислюється свій вік сторіччями, проте з часом, чи то екологія всьому виною, чи то гріхи людські, цифри ці, як видно, помітно зменшились, бо маємо ми зараз середню тривалість життя 60-70 років. У Росії довгожителями завжди були горяни, на Кавказі зустрічалися і зустрічаються поважні жителі, яким і 90, і всі 100 років. Чисте гірське повітря і здорова натуральна їжа як не можна краще допомагають в цьому.

Однак рекордсменом у всьому світі за довгожителям і за кількістю літніх людей є ... Японія, де кожному п'ятому громадянину більше 65 років. Ось уже двадцять років країна висхідного сонця тримає пальму першості в питаннях тривалості життя, і, схоже, поступатися її нікому не має наміру, з такою перевагою вона лідирує. У чому ж секрети довголіття японців, що допомагає їм так довго залишатися бадьорими, життєрадісними? У цій стані дуже рідкісні випадки старечого недоумства і вікової немочі, практично всі з японських старців до останнього свого дня залишаються самостійними і дієздатними.

Звичайно, однією з причин називається східна філософія, яка допомагає людям у будь-якій ситуації залишатися врівноваженими і не втрачати контроль над собою. Що толку спалювати себе марними емоціями, коли все одно ми не в силах що-небудь змінити? Проводити день за днем, жити снідати гнівом або помстою, не тільки не гуманно, але й шкідливо для здоров'я. Психіка і нервова система виснажуються, а це не додає нам років. Потрібно навчитися радіти кожному моменту, кожній годині нашого життя: ясному дню, усмішці дитини, прогулянці по лісі, першому снігу.

Наступний крок - здорове харчування. Японці стверджують, що європейці абсолютно неправильно їдять, звичайно ж, у кожного народу своя національна кухня, але може бути, варто до них прислухатися, адже науково доведено, що серед японців вкрай мало повних ожирівших людей. Перше правило країни висхідного сонця: не переїдати. Японці використовують палички, їжу приймають повільно, а як їмо ми? Великими ложками, та швидше! Адже ми вічно кудись поспішаємо. Тим часом, насичення нашого організму починає відчувати лише через 20 хвилин після його настання, уявіть, скільки всього зайвого можна з'їсти за ці 20 хвилин ...

Що ж їдять в країні квітучої сакури, може, в цьому і полягають секрети довголіття японців? Як можна менше жирів тваринного походження - ось їх девіз, якщо коротко. Тим часом риба і морепродукти - часті гості на столі в Японії, треба відзначити, що в країні висхідного сонця не смажать і не варять їжу, а лише злегка обсмажують або ошпарюють, вважаючи, що продукт повинен залишатися таким, яким він існує в природі. Також японці не зловживають зі спеціями та прянощами, адже це позбавляє продукти їх природного смаку. Морепродукти, рис, овочі, фрукти, соя і соєві продукти - ось основа японської кухні. Про корисні дивовижні властивості рису можна, мабуть, цілий трактат написати, в Японії його їдять завжди, це як хліб у Росії, що б не їли, а рис присутній скрізь. Соя - постачальник білка в організм, у вигляді бобових або пасти японці досить часто вживають її в їжу. Про овочі і фрукти і говорити нічого, це джерело вітамінів і клітковини, таких необхідних нам.

Про любов до зеленого чаю в Японії знають, напевно, всі, - це безперечно. Середньостатистичний японець випиває в день по кілька чашок цього тонізуючого і дивно корисного напою.

І ще - рух! Як можна більше бувати на свіжому повітрі. Японці не одержимі ідеєю спортзалів чи фітнес-центрів, як основою здорового способу життя, а от щоденні прогулянки по парках, походи в ліс - якраз те, що треба!

Звичайно, тільки Вам вирішувати, чи будете Ви дотримуватися хоча б якихось із цих правил, а може, знайдете свій рецепт довголіття та вічної молодості. Адже, як відомо, схід - справа тонка ...

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Вегетаріанство знаходиться в списку найбільш древніх і відомих течій альтернативного харчування. Але якщо ...
Здоров'я дівчини безпосередньо залежить від сексу - цей факт неодноразово доведений вченими в усьому світі. Яку ж...
Вода є джерелом життя на землі. Тіло людини складається на половину з води і звичайно, без води нам не прожити. Але щоб...
Слухаючи, як подруги розповідають про щоденне секс, ти починаєш вважати себе обділеною? Не потрібно рівнятися на...
Scroll To Top